Mezuniyet Makyajı Önerileri

Okulların kapandığı şu sıralar özellikle mezun olacak öğrencileri büyük bir telaş kaplamış durumda. O günün özel olması, yeni bir hayata adım atıyor olunması sebebiyle herkesin özenerek hazırlanacağı ve doyasıya eğleneceği bir günde özellikle biz kadınların en çok düşündüğü şeylerden biri de makyaj.

Mezuniyet günü yapılacak makyajda en dikkat edilen şey sizi bir anda bambaşka biri gibi gösterecek ağır makyajlar yapmamak, yaşınızı olgun gösterecek makyaj hatalarından kaçınmak ve gün boyu akmadan bozulmadan yüzünüzde kalmasıdır. Mezuniyet günü yapacağınız makyajlarda izlemeniz gereken adımları 5 adımda sizler için derledik. Bu yazımızı okuduktan sonra mezuniyet makyajınız için hazırsınız demektir.

Canlı ve gün boyu dayanıklı bir cilt

mezuniyet makyajı, cilt, fondöten

Öncelikle makyajınızı siz de yapsanız güzellik salonunda da yaptırsanız kullandığınız ürünlerin size ait olmasına hijyen açısından dikkat etmeniz gerektiğini belirtelim. Mezuniyet günleri sabah başlayıp gece partilerine kadar devam edebilir. Bu nedenle sizin gün boyu sabit kalacak, sürekli makyaj tazelemenize sebep olmayacak ten ürünleri tercih etmeniz gerekir. Aynı zamanda gündüz ve gece kullanılabilecek kapatıcılıkta olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Bu günde fotoğraf çekimleri mutlaka sık sık yapılacaktır. O nedenle HD fondöten kullanmanızda büyük fayda var. HD fondötenler hem kalıp gibi durmadan cildinizi güzel bir şekilde kapatacak hem de fotoğraf çekimlerinde yüzünüzü daha canlı ve güzel gösterecektir

Abartısız ama bir o kadarda göz alıcı göz makyajı

Yaşınız genç olduğu için koyu ve özellikle siyah tonlardan uzak durmanızı öneririz. Kıyafetinize uyum sağlayacak tonların açık ve koyu kombinasyonuyla güzel bir göz makyajı çıkarabilirsiniz. Bu aşamada farınızı iyi dağıttığınızdan emin olun. Kalıp gibi duran göz makyajları özellikle fotoğraf çekimlerinde sizi kötü gösterebilir. Eğer göz şeklinize yakıştığını düşünüyorsanız ince ve kısa bir eyeliner çekebilirsiniz. Tüm gün kalıcı olması açısından hem dayanıklı hem de dolgunluk veren etkide, daha önce kullandığınız ve güvendiğiniz bir maskara seçmenizde fayda var. Göz makyajında kullandığınız ürünleri daha önce deneyimlemiş olmanız oldukça önemli. Aksi takdirde kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Canlı ve doğal yanaklar

Sistemimize kayıtlı kuaförler:

Yüzünüz çok yuvarlaksa kontur uygulaması yapmanızda fayda var. Yüzünüzü daha boyutlu ve şekilli göstermek için hafifte olsa kontur uygulaması yapın ve ardında yine kıyafetinize uyum sağlayacak tonlarda allık uygulaması yapın. Yanaklar yüzümüzün en geniş kısmıdır. Bu nedenle bu bölgeye yapılan makyajların hafif tutulması ve çok göze batmaması gerekir. Yanaklara çok koyu ve fazla renk sürmek makyajınızın geri kalanını gölgede bırakır.

Makyajın tamamlayıcısı dudaklar

Eğer makyajınızda gözlerinizi ön plana çıkarttıysanız dudaklarınıza daha açık, soft renkler kullanmalısınız. Eğer yüzünüzde daha çok dudaklarınızı beğeniyorsanız o halde göz makyajını daha hafif tutmalı ve dudakları canlı ve koyu bir renkle patlatmalısınız. Dudak ve göz kombinasyonu makyaj için oldukça önemlidir. Birbiriyle dengeli yapılmış dudak ve göz makyajı sizi oldukça güzel bir görünüme kavuşturacaktır.

Son dokunuşlar

Makyajınızı tamamladınız ve geriye son dokunuşlar kaldı. Gün boyu makyajınızı sabit tutması açısından makyaj sabitleyici bir yüz spreyi sıkmayı unutmamanızı öneririz. Hatta bu spreyi yanınızda taşıyarak ara ara yüzünüze sıkabilir ve cildinizi canlandırabilirsiniz. Makyajın bir diğer tamamlayıcısı da ojelerdir. Tırnaklarınızı boş bırakmamanız hem makyajınızı hem de kıyafetinizi tamamlaması açısından önemlidir. Eğer aydınlık bir cilt makyajı istiyorsanız elmacık kemikleri ve şakaklarınıza aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz tüm makyajınızı transparan bir pudrayla sabitlemelisiniz, normal veya kuru ciltli iseniz yalnızca t bölgenizde aydınlatıcı etkili bir yüz pudrası geçebilirsiniz.

 

 

Soru - Cevap

Leave a Reply

*Yorumlara cevap verebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.