Lid Gloss

Son zamanlarda en yaygın makyaj trendlerinden biri ıslak görünümlü makyajlar. Dudak makyajında mat ruj furyasının yerini ıslak görünümlü lipglosslar almaya başladı bile. Aynı şekilde ten makyajında mat görüntüden ziyade ıslak, canlı sağlıklı görünen ten makyajları tercih edilir hale geldi. Islak görünümlü makyaj trendine katılan son üyede lid glosslar yani gözkapağı parlatıcıları oldu.

Lid glosslar dudaklarımız için kullandığımız lipgloslar gibi parlatıcı ve kremsi yapıda makyaj ürünleri. Lid glosslara bir başka deyişle likit farlar olarak adlandırabiliriz.

Lid glossları tercih etmeniz için birçok sebep var.

En önemlilerinden biri ise pratik olması. Sür çık farlar hepimiz için kurtarıcı makyaj ürünleri. Çok kısa zamanda bile uğraşılmış gibi duran makyaj yapmamızda bizlere yardımcı oluyorlar. Bu nedenle tek bir lid gloss ile tüm göz makyajınızı yapabilir ve bir maskara ile tamamlayabilirsiniz.

Bu lidglosslar renkli olabileceği gibi şeffaf yapıda da olabilir. Böylelikle toz bir farın üzerine şeffaf gloss geçerek mat farınızı bir anda ıslak görünüme geçirebilirsiniz. 

göz kapağı parlatıcısı, lid gloss, lip gloss

Islak görünümlü makyaj için illa bir lid glossa ihtiyacınız mı var? Elbette yok. Kendi yöntemlerinizle de lid gloss yapabilirsiniz. Bunun için sizlere iki yöntem sunacağız.

Sistemimize kayıtlı kuaförler:

Bildiğiniz gibi bu farlar lipglosslarla benzer yapıdalar. Bu sebeple elinizde bulunan bir lipglossu gözkapağınıza far olarak kullanabilirsiniz.

Bir diğer seçenekse makyaj sabitleyici olarak geçen makyaj spreyleri. Bu spreylerle ıslattığınız fırçanıza farı alarak göz kapağınıza yerleştirin. İşte hepsi bu kadar artık sizde canlı, sağlıklı ve ışıl ışıl görünen lid gloss trendine ayak uydurdunuz. 

Soru - Cevap

Leave a Reply

*Yorumlara cevap verebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.