La Roche Posay Tanışma Kiti

Dermokozmetik markalar arasında sevilen markalardan biri olan La Roshe Posay geçtiğimiz aylarda yağlı ve akneye eğilimli ciltler için olan tanışma kitini çıkardı. Kit içinde bir adet yıkama jeli; La Roche Posay Effaclar Temizleyici Jel 50 ml ve 1 adet de La Roche Posay Effaclar Duo (+) 15 ml Bakım Kremi bulunmakta.

yüz temizle, yağlı cilt, akne

Effaclar yüz yıkama jelinin vaat ettikleri şöyle;

-Siyah noktalarda %25 azalma

-Sebumda %16 azalma

Jel içerisinde sabun, renklendirici madde ve alkol içermiyor. Ciltle uyumlu bir pH (-5.5) içeriyor. İçerisinde alkol içermediği için cildi temizlerken kuruluk bırakmıyor ve tahriş etmiyor. Ciltle uyumlu pH seviyesi sayesinde sivilceye sebep olmuyor ve siyah nokta oluşumunu engelliyor. Özellikle yağlı ciltlerin kullanması tavsiye edilen bu temizleyici jel ilk 24 saatten itibaren etki ederek ciltte oluşan fazla sebum, yani yağı dengeliyor. Beyaz nokta ve genişleyen gözeneklere etki edeler görünümlerinin azalmasını sağlıyor. Ürünün tavsiye edilen kulanım şekli sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere ıslak cilde masaj yaparak uygulamak ve durulamak.

Sistemimize kayıtlı kuaförler:

Kit içerisinde bulunan bakım kremi Effaclar Duo(+) ise içerisinde La Roche Posay termal suyu bulunduruyor dolayısıyla aynı zamanda nemlendirici etkisi var. Ürünün vaatleri ise şu şekilde;

-Cilt bozukluklarını azaltır.

-Akne lekelerine karşı savaşır.

Krem kullanıldığı andan itibaren etki ederek ciltte bulunan sivilce ve akne lekelerini azaltıyor ve yeni akne oluşumlarının da önüne geçiyor. Kremin kullanım tavsiyesi ise şöyle; Effaclar Jel ile temizlenen cilde kremi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere uygulayıp nazik hareketlerle yedirmek.

Ürünün 1 aylık kullanım sonucunda gözle görülür etkisi oluyor. Akneli cilt oranını dengeleyerek fazla yağı azaltıyor ve böylece cildin yeni sivilceler üretmesinin önüne geçiyor. Kreminde etkisiyle var olan sivilceler sönüp küçülüyor, sivilce lekelerinin ise rengi açılarak görünümü azalıyor.

Krem hakkında olumlu yorumlar olduğu gibi olumsuz yorumlarda bulunmakta. Bunlardan en önemlisi kremin yeni sivilceler oluşturması ve cildin bir anda sivilce kusması. Böyle bir durumla karşılaştıysanız endişe etmemeniz gerek. Çünkü duo(+) bakım kremi öncellikle cilt derinizin altında bulunan ve hali hazırda çıkacak olan sivilcelerin yüzeye çıkmasını hızlandırıyor. Böylece cilt altınızdaki tüm sivilceler yüzeye çıkıyor ardından krem tedavi etme aşamasına geliyor ve çıkan sivilcelere etki ederek söndürüyor. İlerleyen zamanlardaysa sönen sivilcelerin rengi açılarak leke görünümü azalıyor. Krem hakkında gelen bir diğer olumsuz yorumsa sürdükten sonra ciltte yanma hissinin gerçekleşmesi. Bu durum aslında kremin sivilceler üzerinde etki ettiğinin göstergesi. Ancak yanma hissi çok şiddetliyse ve ciltte kızarıklıklar meydana geldiyse bir dermatoloğa görünmenizde fayda var.

Kitin fiyatı değişkenlik göstermektedir. Eczanelerde ve dermokozmetik ürünler satan web sitelerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz:

Sizde yağlı bir cilde sahipseniz ve akne sorununuz varsa bu kiti denemenizi tavsiye ederiz!

Soru - Cevap

Leave a Reply

*Yorumlara cevap verebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.