Fenty Beauty by Rihanna

Makyaj koleksiyonu çıkaran ünlüler arasına bir yenisi daha eklendi. Şarkılarıyla ve giyimi ile adını sıkça duyduğumuz Rihanna! Ünlü sanatçı, aslında daha önce M.A.C kozmetik ile iş birliği yaparak ufak bir makyaj koleksiyonu çıkarmıştı. Ancak bu seferki koleksiyon tamamen kendine ait daha farklı ve daha çeşitli oldu. 

Rihanna, makyaj malzemeleri, kozmetik

Adını Rihanna’nın soyadından alan Fenty Beauty makyaj koleksiyonunu ilk olarak sanatçının instagram hesabından bir video ile duyurmasıyla haberdar olduk. 8 Eylül tarihinde satışına başlanan bu makyaj koleksiyonunu görmek için insanlar geceden mağazaların önünde kuyruk oluşturmaya başlamıştı bile. Koleksiyon ambalajları soft pembe renklerde ve bal peteği şeklinden ilham alınarak hazırlanmış olması dikkatleri çeken ilk şey oldu. Bu koleksiyonun bir diğer dikkat çeken noktası ise tam 40 farklı cilt tonuna göre fondöten bulunmasıydı. Zaten tanıtım filminde de Rihanna bunu amaçlamıştı. Tüm ten rengine sahip kadınlar için kullanışlı makyaj malzemeleri.

M.A.C ile çıkardığı RiRi Cosmetics koleksiyonunda yalnızca birkaç ruj ve ten ürünü bulunmaktaydı. Fenty Beuty ise başlı başına tüm makyaj malzemelerini içeren bir marka oldu. 40 farklı renk fondöten, allık, aydınlatıcı, lipgloss, ruj, kontur, makyaj bazı, pudra ve makyaj süngerine kadar birçok makyaj malzemesi bulunan bu marka ne yazık ki henüz ülkemize gelmedi ve ne zaman geleceğine dair bir bilgi yok. 

Bu koleksiyonun en dikkat çeken ürünler şüphesiz aydınlatıcılar oldu. Şampanya, gümüş ve altın renklerdeki aydınlatıcılar göz kamaştırdı. Özellikle altın renkli aydınlatıcıya ilgi büyüktü. Koyu ten rengine sahip kadınları düşünerek çıkarmış olduğu bu altın yansımalı aydınlatıcı Rihanna’ya da çok yakışmıştı.

Sistemimize kayıtlı kuaförler:

40 farklı renk tonunun bulunabildiği fondöten serisi de markanın mottosu olan ‘’her zaman aynı olmak zorunda değilsin’’ olan bireyselleştirilmiş makyaj anlayışının bir yansıması olmuş. Şeffaf ambalaja sahip bu fondötenler saten bir mat bitiş vaat ediyor. 

Kontur ve aydınlatıcıları bal peteği şeklinde altıgen ambalajlarda görüyoruz. Sürümü ve dağıtımı kolay olan bu ürünler oldukça çekici görünüyorlar.

Mat ruj furyasının alıp başını gittiği şu günlerde çıkardığı ıslak bitişli lipglosslar da yeni bir akımın habercisi gibi. Dudakları daha dolgun ve ıslak gösteren bu rujlarda serinin beğenilen ürünleri arasında. 

Soru - Cevap

Leave a Reply

*Yorumlara cevap verebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.