Sonbahar Ruj Renkleri

Sonbaharın gelişi ile birlikte karanlık havaları ve gününüzü renklendirmek için kendinizde ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Saç kesimi, giyim tarzı değişimi gibi. Bunların yanında makyaj tarzınızı da değiştirebilirsiniz. Makyaj değişimi konusunda ilk olarak rujunuzu değiştirmeye başlayın. Bu sonbaharın trend rujlarını sizin için araştırdık. Size en çok hitap eden ruj hangisi, yazımızı okuyarak karar verebilirsiniz…

Kırmızı Ruj

Ruj Renkleri, Ruj Trendleri, Rujlar, Makyaj

Kırmızı ruj soğuk havaları ısıtmak için yıllardır tercih ediliyor. Artık klasikleşmiş ve makyaj çantalarının vazgeçilmez ruju olmuş durumda. Günlük kullanılan kırmızı rujlar için çok hafif göz ve ten makyajı yapılması yüzü daha temiz gösterecektir. Ayrıca kırmızı rujun dişleri olduğundan daha beyaz gösterdiği de unutulmamalıdır. 

Bordo Ruj

Bordo ruj, tüm kadınların gece makyajı için kullanabileceği bir rujdur. Fakat özellikle sarışın bayanların gündüz makyajı için bordo ruju tercih etmemesini öneriyoruz. Çünkü koyu renkler gündüz makyajı ve sokak stili için biraz abartılı olabilir. 

Menekşe Rengi Ruj

Eğer marjinal bir stiliniz var ise, menekşe rengi rujlar tam da size göre. Kırmızı, bordo gibi klasikleşmiş renkler yerine farklı bir ruj seçmeniz bulunduğunuz ortamda ilgi odağı olmanızı sağlayabilir. Eğer menekşe rengi ruju seçiyor ve siyah giyiniyor iseniz, siyah kalın eyelinerinizi çekmeyi de unutmayın!

Sistemimize kayıtlı kuaförler:

Turuncu Ruj

Turuncu renk özellikle 2016’nın makyajda ve saçta en popüler rengi. İlk olarak saçın turuncu olmasıyla moda oldu ardından turuncu göz makyajları ve bu sonbaharda da turuncu renk rujlar olarak popülerliğini devam ettiriyor. Özellikle beyaz tenli bayanlara yakışan turuncu renk ruju kullanırken göz makyajını hafif yapmak yüzünüzü daha canlı gösterecektir.  

Nude Tonlu Rujlar

Özellikle yaz aylarında ıslak makyajla ve bronz makyaj ile kullanılan nude tonlar bu sonbaharda da koyu renk göz makyajları ile sık sık karşımıza çıkacak. Eğer yok gibi makyaj yapmak istiyor iseniz veya makyaj yapmayı sevmiyor iseniz nude tonlar tam da size göre! Yüzünüzdeki kusurları kapatıp nude tonlarında bir ruj ve bir rimel ve şeftali renkli allık ile yüzünüzün 5 dakika da daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Kahverengi Ruj

Genelde çekici görünmeyi sağlayan ruj denilince, akla ilk olarak kırmızı gelir fakat kahverengi özellikle 90’lı yılların en çekici ruj renklerinden. Ayrıca bu sonbahar da çokça kullanılacak renklerden biri. Daha dolgun dudaklar istiyorsanız ruj renginizden 1-2 ton daha koyu renkte bir dudak kalemiyle dudaklarınızı çerçevelemeyi unutmayın. Kahverengi ruju gündüz kullanacaksanız nude tonlarında göz makyajı ve siyah ince eyeliner, eğer gece kullanacak iseniz de altın tonlarıyla göz makyajı ve daha kalın bir eyeliner tercih edebilirsiniz.  

Simli Rujlar

Simli rujlar sonbaharın yanı sıra 2016 ve 2017 sezonlarının da popüleri olacak gibi görünüyor. Rujların üzerinde bulunan simler ile dikkat çeken likit yapıdaki rujlar aynı zamanda ince dudakları da daha kalın gösteriyor. 

Metalik Rujlar

Son dönemlerde metalik rujlar çokça popüler özellikle yabancı bloggerlerin kullandığı bu rujların Türkiye’de pek çok alternatifi yok ne yazık ki. Fakat metalik rujunuzu kendiniz evde farlar, allıklar ve rujları karıştırarak yapabilirsiniz. Örneğin; Kırmızı bir ruj sürüp üzerine kırmızı tonlarında simli far veya allık sürerseniz metalik ruj görünümünü yakalayabilirsiniz!

 

 

 

 

Soru - Cevap

Leave a Reply

*Yorumlara cevap verebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.