La Roche Posay Ürünleri

La Roche Posay Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Dünyanın en büyük kozmetik firmasının bünyesinde yer alan markalardan biri olan La Roche Posay bugün için çok geniş olan ürün gamı sayesinde hemen her evde bir şekilde kullanılıyor. Güven – kalite – çeşitlilik – uygun fiyat dörtlüsü onun popüler olmasını sağladı.

La Roche Posay’nin Yılların İçinden Gelen Hikayesi

Adını Posay Kayalığı olarak çevirebileceğimiz La Roche Posay kasabası Orta Fransa’da yer alan ve Fransız devleti tarafından bugün bir termal kaynağı ve SPA merkezi olarak kabul edilen şehirlerden birisidir. Orta Fransa jeolojik yapısı nedeniyle kaynak sularının çokça çıktığı, sönmüş volkanların görüldüğü, ilginç bir bölgedir. Termal turizm bu yerlerde önemli bir tatil ve sağlık aktivitesidir. Konuştuğumuz marka da dahil olmak üzere kozmetik dünyasının diğer ünlü markalarının muhteviyatlarında yer alan şifalı termal sular bu topraklardan çıkan bol mineralli sulardır. La Roche Posey termal su da içindeki selenyum ile çok ilgi çekiyor. Çeşitli mineral tuzlarına ve eser miktarda elemente sahip olan jeotermal su bugün 13 derece sıcaklığı ve pH7’lik derecesiyle mükemmel bir içme kaynağıdır. Bikarbonat, kalsiyum, silikat ve bakır ihtiva eder.  Ayrıca cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

1700 yıllarında atının kaşıntılarının bu sudan içince geçtiğini fark eden şövalye Bertrand Du Guesclin şüphesiz ne bulduğunu anlamamıştı. Savaş zamanı yaralı askerlerini iyileşmeleri için bu kasabaya yollayan İmparator Napoleon da suların gücünün gün gelip bütün dünyaya yayılacağını düşünmemişti. Ama sonunda 1905 yılında eczacı Rene Levayer bu suyu ürettiği kremlerinde kullanmaya başladı. 1913 yılında Fransa Tıp Akademisi ise kasabanın bir SPA merkezi olduğunu onayladı. (Hikayemiz içinde yer alacak olan bir başka eczacı krem yapımı işini iyice büyüttü ve çeşitlendirdi, bu eczacının kızı babasından miras kalan işi devraldı ve ömrünün sonunda, 2017 yılında, dünyanın en zengin kadını sıfatıyla 93 yaşında öldü. Kişisel servetinin 40 milyar doları geçtiği bilinmekteydi. Lilliane Bettencourt kozmetik devi Loreal’in en büyük hissedarıydı. Firmanın bugün dünyadaki diğer ünlü iş ortağı İsviçreli Nestle’dir. La Roche Posay Laboratoire Dermatologique bu dünyaca ünlü ortaklığın bünyesindedir. Üst ve orta gelir grubuna yönelik tüketiciler için bir yan marka olarak kurulmuştur.)

Bu kuruluş hikayesine dayanan La Roche Posay bugün;

 • 4000’i aşan dermatolog tarafından kanıtlanan bileşenleri kullanan,
 • Yatıştırıcı antioksidan etkili kaplıca suyu ile,
 • Alerji testlerinden geçmiş, kesinlikle komedojen (gözenek tıkayıcı) olmayan,
 • Olası kirlenmeleri azaltmayı hedefleyen pratik ambalajlar içinde,
 • Kullanıma göre tarih veren kaliteye sahip vücut, cilt, yüz ve saç bakım malzemelerinin üretimini yapmakta ve
 • 50’den fazla ülkede kullanılmaktadır.

Ürünlerin Seçimini Nasıl Yapabilirsiniz?

Kozmetik ürünlerin seçiminde ihtiyaca göre düşünmek genel bir eğilimdir. “Yüzüm çok yağlı, özellikle burun çevremdeki yağlar sürdüm mü elime bile geliyor” veya “Saçım çok çabuk kırılıyor, dökülüyor” ya da “sivilcelere karşı ne yapılabilir” gibi sorular hep sorulur. Bu yüzden La Roche Posey ürünleri öncelikle ihtiyaca göre gruplanmış, böylece tercih yapabilme kolaylaşmıştır. Genel anlamda;

 • Güneşe karşı koruma sağlayan kremler veya losyonlar,
 • Yüz nemlendiriciler,
 • Vücut losyonları,
 • Yaşlanma karşıtı bakım ürünleri,
 • Yüz temizliği,
 • Makyaj malzemeleri,
 • Hassas ve kuru ciltler,
 • Görünür kızarıklık sorunları,
 • Akne eğilimli yağlı ciltler,
 • Atopik (çok kuru ciltler),
 • Ciltte pigmentasyon olarak bilinen kahverengi leke sorunları,
 • Yağlı ve kabuklanmış saç derisi – seboreik dermetit – kalıcı kepek sorunları,
 • Göz çevresi bakımı gibi cilt problemlerine dayanan konularda ürün seçimi ihtiyaca göre sınıflanmış marka kategorilerinden yapılabilir.

Muhteviyatta kullanılanları merak eden tüketiciler de hyalüronik asit, retinol, cuitimini, antioksidanlar gibi maddeleri bileşenler kategorisi içinde okuyabilirler.

La Roche Posay Ürün Serilerine Genel Bir Bakış

Sistemimize kayıtlı kuaförler:

Bu çeşit sınıflamadan başka marka ürünlerini seriler halinde de gruplamıştır. Hassas ciltlere daha iyi bir yaşam sloganı ile tüketicilere sunulan bu seriler içinde;

 • Yüz bakımında Cicaplast, Effeclar, Toleriane,
 • Vücut bakımında Lipikar ve onarıcı olduğu için gene Cicaplast,
 • Pigmentasyona karşı Pigmentclar,
 • Güneşe karşı korumada Anthelios,
 • Saç bakımında Kerium ve
 • Makyaj ürünlerinde Recpectissime ve Toleriane Teint
 • Yaşlanmaya karşı Redermic kendi alanlarında hemen akla gelmektedir.

Güneşe Karşı Korunma – Anthhelios

Bu serileri tanıtmaya güneşe karşı yoğun koruma sağlayan Anthelios ile başlamak isteriz. Çünkü adını mitolojiden alan bu seri adeta bir klasik haline gelmiştir. Güneş anlamına gelen Helios Yunan mitolojisinde yüzü Apollon’a benzeyen bir titandır. (Savaşçı dev) Güneşe çok bakıldığında Helios’un gözleri kör ettiğine inanılırdı. Güneşin yapısı içinde çok bulunan helyumun adı da buradan gelir. Gene eski dillerde karşı anlamına gelen anti ile birleşince güneşe karşı korumayı sağlayan Anthelios serisi isimlendirilmiştir. Helios mekanı olan gökyüzünde dört atın çektiği savaş arabasıyla dolaşırken dünyada olan biten her şeyi görebilirdi. Bu efsanenin şimdi güneş koruyucu kremlerde sürdüğünü bilmek insanı gülümsetiyor.

Anhtelios serisi güneşten gelen UVA ve UVB gibi zararlı ışınlara karşı güçlü bir kalkan oluşturur ve bunu her cilt tipi için ayrı ayrı yapar. Sahip olduğu en göze çarpıcı özelliği bu koruma gücünün en aza indirgenmiş formüllerle yapıbilmesidir. Hayatın her alanında doğaya dönüşün ve light içeriklere yönelişin tercih edildiği günümüzde bir kozmetik ürününün bunu yapabilmesi ancak uzun yıllar sonucu ortaya çıkmış formüllerin sayesinde olmaktadır.

Söz konusu seri çocuklar ve yetişkinler olarak iki bölüme de ayrılmıştır. Çocukların kullanabileceği ürünlerin üzerlerinde “Dermo-pediatrics” ibaresine mutlaka rastlayacaksınız. Anthelios dermo pediartics 50 faktör korumalı güneş sütü, Anthelios dermo pediartics 50 faktör korumalı sprey ve çok hassas olan cily yapılarıyla kesinlikle korunması gereken ve da özel tüketici grubu olan bebeklere yönelik hazırlanan Anthelios dermo pediartics 50 faktör korumalı özel güneş sütü buna örnektir.

Yetişkinler için piyasaya verilen ürünleri ise Anthelios Sun Tolerance, Anthelios Pimentation, Anthelios XL Süt, Anthelios Ultra Light XL Süt, Anthelios XL Cream Comfort, Anthelios BB Tinted Cream, Antheliosody Mist Ultra Light gibi çeşitlendirilmiş ve hepsi 50 faktör korumalı olarak formüle edilmiş biçimde seçkin eczanelerde bulabilirsiniz. Bazılarına daha yakından bakalım ki örnekleyeceğimiz bu ürünler hafif dokuları ile öne çıkmaktadırlar.

Anthelios XL SPF 50+ Ultra Lihgt Tinted – Güneşe karşı maksimum koruma minimum filtreleme içeriğine sahip olan ürün aynı zamanda cilt üzerinde yatıştırıcı etkisi olan La Roche Posay termal suyunu içermektedir. Akışkan, yağlandırma hissi yaratmayan, ciltte iz bırakmayan dokusu aynı zamanda suya, tere ve kuma dayanıklıdır. Güneşe çıkmadan yarım saat önce yüze sürülür, güneşlenirken de iki saate bir tekrarlanması çok yararlı olacaktır.

Anthelios XL SPF 50+ Body Mist Ultra Light – Vücut için çok yüksek güneş koruması sağlayan bir başka La Roche Posay çeşididir. Çok kolay yanan beyaz tenlilerin özellikle kullanmasını tavsiye ederiz. Bu ciltlerin toleransı az olduğu için güneş altında mutlaka bu krem ile desteklenmelidirler. Hafif parfümlüdür ve ünlü termal su body mistin içinde de vardır.

Anthelios Ultra Light Eye Cream SPF 50 – Yüz bakımında ve güneşe karşı korumada özel bir bölge olan göz çevresi için üretilmiştir. Suya dayanıklıdır. Hassas cilt yapısına sahip olanlar göz çevresindeki cildi korumaya daha bir özen göstermeliler, çünkü yüzde ilk çizgilenmeler burada başlar, güneş bunu hızlandırır. Muadil ürünlere oranla 12 çeşit içeriğin daha az kullanıldığı görülmektedir ki bu da ürünü ultra light olarak tanımlamaktadır.

Güneşe öncelik vererek ilk sırada anlatılan korumalı yüz bakım ürünlerinden sonra cilt sorunları içinde geniş bir yer tutan yaşlanma karşıtı bakıma geçebiliriz.

La Roche Posay Yaşlanma Karşıtı Bakım

La Roche Posay, Cilt Bakımı, Krem, Sivilce Kremi

Bütün ayrıntıları ile ele alınan yaşlanma belirtilerine karşı düzeltici bakım konusu ayrıca;

 • Hassas ciltler için temizlik,
 • Hassas ciltler için nemlendirme,
 • Yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltler için arındırıcı bakım,
 • Hasarlı ciltler için onarıcı bakım,
 • Yaşlanma belirtileri için düzeltici bakım ve
 • Cilt tonunu dengeleme gibi ara kategorilerde sınıflanabilir ve karşımıza La Roche Posay Redermic seri çıkar. 

Kırışıksız bir cilt ve göz çevresi için Redermic serisi içinde yer alan ürünler güvenle kullanılıyor. Redermic R, Redermic C, Redermic C Yeux (göz), Redermic R Corrective UV SPF 30 gibi çeşitler günlük kırışıklıklara karşı yoğun sıkılaştırıcı bakım kremi olarak seçilebilir. Normal, karma, yağlı ve kuru ciltler için ayrı ayrı üretilen krem çeşitlerini cilt tipinize göre güvenle alabilirsiniz. Hepsi kırışıklıkların ve yıllar geçtikçe başlayan sıkılık kaybının adeta düşmanları ama sizin cildinizin dostlarıdır. Orta yaşlarına gelmiş bütün kadınların çantalarında görebileceğiniz Redermic R ise kendi kulvarında bir numaradır.

La Roche Posay Redermic R Bakım Kremi – Yaşlanmaya karşı günlük düzeltici bakım kremi termal su ile zenginleştirilmiştir. Yüzdeki kırışıklıkları, çizgileri ve düzensizlikleri başta nemlendirme etkisini kullanarak düzelten bir dolgu kremidir. Saf retinol ve geliştirilmiş retinol içeren özel bir yapısı vardır.

Retinol aslında A vitamininin bir türevidir. Akne tedavisinde kullanılırken yüzdeki kırışıklıklara karşı iyi geldiği de keşfedildi ve yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinin muhteviyatlarına da katılmaya başlandı. Cildin kendini yenileme sürecini hızlandırdığı bilinmektedir. 20 yaşından sonra her yıl cildimizin kolajen lifleri yüzde bir oranında azalır. Bu sebepten dermatologlar yirmili yaşların sonuna doğru, örneğin 28 civarı, yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinin kullanılmaya başlanmasını öneriyorlar. Böylece cilt ihtiyaç duyduğu retinol maddesine de kavuşabilir. Bu kremi düzenli olarak üç hafta kullanırsanız yüzünüzdeki farkı, oluşan canlılığı siz de göreceksiniz. İlk kullanımda biraz tahriş hissi duyabilirsiniz. Uygulama sıklığını azaltın, böylece cilt retinole alışacaktır.

Yağlı ve Akneye Karşı Olan La Roche Posey Serisi – Effaclar

Özellikle gençler arasında çok yaşanan sivilce ve akne sorunları cilt bakımında her zaman konuşulur. “Sivilcelere karşı ne yapabilirim” sorusuna şimdi La Roche Posay Effaclar A.I. kullanın diye cevap veriliyor. Ani ve lokal olarak beliren akne eğilimli ciltler için düzeltici bakım kremi olarak üretilen bu üründe niacinamide, piroctone olamine ve mikro soyucu LHA vardır. Cildinizdeki pürüzlerde kesin azalma görülecektir. Effaclar A.I sivilce kremi en çok bilinen cilt bakım ürünleri arasındadır.

 Cildin akneye eğilimi kavramının temelinde yatan aslında cilt temizliği ve gözeneklerin açık kalamamasıdır. La Roche Posay Effacler serisi olarak geçen ürünler bu yüzden aynı zamanda yüz temizliği kategorisinde de ele alınmaktadırlar.

 • Effaclar H krem temizleyici,
 • Effacler tonik,
 • Effaclar temizleme jeli,
 • Effaclar Misel Su Ultra bu kategoriyi oluşturmaktadır.

Yaş gruplarına göre de;

 • Effaclar Duo ve
 • Effaclar Duo SPF 30 akneye eğilimli genç ciltler için arındırma işlemlerini sağlayacaktır.
 • Matlaştırıcı ve gözenek arındırıcı bakımda Effaclar Mat,
 • Kurutucu tedavi altındaki ciltler içinse Effaclar H size destek verecektir.

La Roche Posay Effeclar Duo

Güneşe karşı koruma sağlayan ürünler kapsamında, genç ciltler için tavsiye edilen çeşitlerin içinde yer alan bu ürün koruma faktörlerine ek olarak procerad bileşenini de kapsıyor. Sadece güneş için değil, hava kirliliğinin sebep olduğu cilt kusurlarına karşı da cildi koruyor. İlk başta bunun ayrıntı bir konu olduğu düşünülebilir ama günümüzde, özellikle büyük şehirlerde yaşanan hava kirliliğinin yüzde bıraktığı etkiler dermatolojinin içinde artık ciddiyetle ele alınan bir konu haline geldi.

Kirli havanın cildi yaşlandırdığı bir gerçektir. Bu krem ile gözenekleriniz açılacak ve cildiniz ferahlayacaktır. Ürünün kullanma talimatları içinde güneş koruyucusu olmadığı belirtilmektedir. Esas işlevi genç yaşta hırpalanmaya başlamış ciltlere bakım desteği vermektir.

Akne tedavisi sırasında güçsüzleşen yağlı ciltler ise Effaclar H yatıştırıcı krem ile kendilerine gelebilirler. Nemlendirme bu kremlerin esas işlevidir. Sabah akşam kullanılabilir. Ünlü termal suyun bu içerikte de yer aldığını tahmin etmek güç değildir.

Cildin Genç Kalmasında Vitaminler

Söz cildin genç kalmasından açılmışken vitaminler üzerinde biraz daha durmak yararlı olacaktır.

Yaşlanma karşıtı bakımın en etkili vitaminleri A ve C’dir. C vitamini vücuttaki besin parçalanması (enerji sağlanması) sürecinde ortaya çıkan toksinler olarak tanımlanan serbest radikallere karşı savaşan bir bileşiktir. Soğuk algınlıklarında herkesin öğütlediği C vitamini al sözünü bütün dermatologlar da tekrarlar. Beslenme sonucu içten gelen vitamin katkısına ek olarak yüzeyden kullanılan vitamin katkılı kremler yüzdeki ince çizgileri yok edecektir.

Güneş korumalı ürünlerde ise E vitamini ağırlıklı olarak yer alıyor. Çünkü güneşin yarattığı hasarlara karşı (buna foto yaşlanma da deniyor) bu vitamin cildin nem tutma kabiliyetini yükseltmektedir. Ayrıca dış etkilere karşı bir bariyer oluşturur, var olanları ise güçlendirir.

Erken yaşlanmaya karşı düzenli uyku, sağlıklı beslenme ve La Roche Posay anti aging kremleri en iyi çareler olacaktır. Özellikle Effeclar serisi profesyonel bir çözümdür.

Günlük cilt bakımı nasıl yapılır kuralları içinde yer alan hususlar;

 • Önce cildin nazikçe temizlenmesi ile başlar.
 • Her cilt tipi için farklı bir bakım reçetesi vardır.
 • Yüzün hassas bölgelerine özel bakım uygulanır.
 • Bu hassas kısımlar örneğin göz çevreleridir.
 • Her işin başı da nemlendirmedir.
 • Mevsim geçişlerinde cildin özel bakıma ihtiyacı vardır.
 • Kesinlikle kaliteli ve anti alerjik ürünleri kullanın.
 • Güneşte fazla kalmayın,
 • Dudaklarınız için de koruyucu kremleriniz olsun ve
 • Tüm bu ürünler La Roche Posay kalitesinde olsun diye listeleniyor.

Effeclar Akne Eğilimli Ciltler için Bakım Rutini

Akneye eğilimli ciltler için hazırlanmış özel bakım paketi olarak beğenilerinize sunulan Effaclar Jel ve Effeclar Duo ikili biçimde kullanılabilir. Birlikte kullanım sonucu cildin fazla sebum miktarı azalmakta, yüzeyde bir temizlenme sağlanmaktadır. Termal suyun bu temizlemedeki yeri önemlidir. Cildi yatıştıran sağaltıcı etki aynı zamanda cilde tazelik verir. 24 saat sonrasında bu ikilinin yarattığı sonuçları cildinizde görmeye başlarsınız. Jel ile önce yüz temizliğiniz yapın, sonrasında Effaclar Duo kremi sabah akşam kullanın. Akne tedavilerinde başlıca seçeneğiniz olacaktır.

La Roche Posay Cicaplast Serisi

Yüz bakımında onarıcılar grubu içinde göreceğiniz Cicaplast serisi tahriş olmuş ve çatlamış ciltlerin iyileştirilmesi için geliştirilmiştir. Epidermal onarımı sağlamaktır. (Epidermal kısaca “deriden” anlamına gelen tıbbi bir terimdir. Epidermis tıpkı bir pastanın üzerini kaplayan krema misali derimizin üstünü kaplayan bir kattır. Hücre sayısı diğer deri tabakalarına oranla daha çok olan epidermisin keratin bölümü aynı kalınlıkta olmaz. Örneğin bilindiği üzere avuç içlerimiz ve ayak tabanlarımızın altı daha kalındır.) İşte cicaplast serisi yeni cilt hücrelerinin oluşmasına yardımcıdır. Madecassoside cildi korurken muhteviyattaki diğer bir madde olan gliserin cildi yumuşatacaktır. Bebeklere bile sürülebilir. Ve tabii ki içinde markanın özel termal suyu vardır.

 • Cicaplast Baume B5 vücut bakım kremi,
 • Cicaplast Baume B5 50 korumalı güneş balsamı ve
 • Dudaklardaki hücre yenilenmesini sağlayan Cicaplast Levres dudak onarocı krem bu kuvvetli serinin diğer ürünleri arasındadır. Dudak bakımında sadece yumuşatma etkisi yaratmadan aynı zamanda derinlemesine bir yenilenme sağlayacaktır. Cicaplast dudak kremini yanınızdan hiç ayırmayın. Günün her saati, her yerde kullanabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı kremlerden farklı olarak bariyer onarıcı özelliklere de sahiptir.

Cicaplast Baume B5 – Onarıcı özelliklere sahip vücut bakım kreminiz ise Cicaplast Baume B5 olmalıdır. İçeriğinde yüzde beşlik panthenol ve madecassoside vardır. Bebekler, çocuklar ve yetişkinler birlikte kullanabilirler. Bu kremi herkesin elinin altında olması gereken bir ürün olarak kabul edebiliriz. Banyo sonrası ciltte görülen kızarıklıkların yatıştırılmasına karşı etkilidir. Sivilce ya da yaralar geçtikten sonra özellikle kullanın, cildinizin yenilendiğini göreceksiniz. Zengin ve besleyici doku optimal cilt onarımı sağlayacaktır.

Madecassoside Nedir?

Madecassoside kaynama noktası bin dereceyi geçen bitkisel bir yağ asididir, anti bakteriyel bir yapıya doğal olarak sahiptir. Kozmetik dünyasında kullanılan egzotik bitkiler her zaman ilgi çekti. Günlük yaşamda aslan pençesi olarak geçen Centella Asiatica da bunlardan biridir. Madecassoside bu bitkinin içinde yer alan bir yağ molekülüdür. Onarıcı etkisini örnekleyen bir durum ilginçtir. Yaralı aslanların bu bitkiler üzerinde yuvarlandıkları ve böylece yaralarını iyileştirdikleri görülmüştür.

La Rouche Posay hakkında bilmek istedikleriniz başlığı altındaki bu tanıtıcı yazıda sık  sık ürün içeriklerinin açıklandığını okuyorsunuz. Bu tüketicinin bilinçlenmesinin sonucudur. Günümüzün kozmetik kullanıcıları ürünlerin muhteviyatlarını eskisine oranla çok daha fazla merak ediyorlar. Bu genel bir bilinçlenmeyi gösterir ve pazarlama alanında da çok daha ayrıntılı bir ambalajlamayı gerekli kılmıştır. Ürünlerin isminin uzun tutulması da bu yüzdendir. Özellikle bitkisel içerikler açık ara kozmetik seçimlerinde öne çıkmıştır. Cicaplast Baume B5 onarıcı krem ise adeta doğal mucize olarak kabul edilen ve içerikte yer alan aslan pençesi sayesinde bitkisel özlü kremler kategorisinde başa çıkıyor ve cilt üzerinde oluşan bütün tahribatın onarılmasında yardımcı oluyor. Krem, bütün cilt tipleri ve yaş grupları için uygundur. Sonuçta ormandaki yaralı aslanlar da bitkiyi cins ayrımı yapmaksızın kullanıyorlar.

Kedilerin mide ağrısı çektiklerinde ot yediğini bilirsiniz. Bitkilerin ve doğanın sahip olduğu iyileştirici etkiler cilt üzerinde de çok fazladır ama bu iyileştirme gücü artık kaliteli kozmetik ürünlerin içinde de var. Bulmak için fazla uğraşmanız gerekmiyor. La Roche Posay doğal bitki özlü kremler bu kolaylığa örnektir.

Böylesi bitki özlü içerikleri evde ne kadar uğraşsanız kendiniz yapamazsınız, üstelik çok zaman kaybedersiniz. Bitkisel ürünler deyince evde yapılan maskeler veya bulamaç türü kremler akla geliyor. Fakat kaliteli ve ihtiyaca göre seçilmiş bitkisel özlü kozmetikler size çok daha iyi gelecektir. Burada önemli olan merdiven altı diye bilinen taklit ürünleri ucuzluklarından dolayı tercih etmemektir. Ne bu ucuz ürün çeşitlerinde ne de evde kendinizin doğal diyerek yaptığı bakım ürünlerinde örneğin Cicaplast Baume B5 bakım kreminin yaratacağı pozitif etkilere ulaşamazsınız. Kullanılması gayet pratik; açıyor ve sürüyorsunuz. Sonradan herhangi bir yeri temizlemeniz, evdeki yapım sonrası dağıttıklarınızı toplamanız da gerekmiyor. Hatırlatılması gereken hususlardan birisinin de La Roche Posay termal su olduğunu eklemek gerek. Orijinal ürünlerin dışında bu suyun doğal halde muhteviyata katılması mümkün değildir. Ayrıca bu suyun içinde uygun miktarda var olan mineraller tahrip olmuş cildin yenilenmesinde ve yatışmasında çok etkilidir. Yüzyıllardır etkileri bilinmektedir ve Cicaplast Baume B5 bakım kremi içinde de bağlayıcı eleman olarak kullanılmıştır.

Ciltte Görülen Lekelenmelere Karşı Bakım Ürünleri

Markanın en bilinen serilerinden birisi de Hydraine adıyla geçen, cilt tonunu eşitlemeye yönelik üretilmiş, yüzde yirmi güneş korumalı olan, hassas ciltleri nemlendiren bakım kremidir. La Roche Hydraine BB Bakım kremi ismiyle piyasaya verilen bu krem solgunluk karşıtı bir kozmetik çeşididir. BB ibaresi onun aynı zamanda blemish balm – leke karşıtı merhem olduğunu göstermektedir. Göz çevresi haricinde kullanılan, leke karşıtı bir ürünüdür. Cilt üzerinde güneş gibi çevresel etkilerden ya da yaştan dolayı bölgesel olarak kahverengi lekelerin görülmeye başlaması çok normaldir. Pigmentasyon düzenleyici olarak formüle edilen krem ten renginizi eşitleyecektir. Nemlendiriciler gibi bütün yüze sürülerek de uygulanabilir. Bu kullanım sonucu yüzdeki solgunluklar yok olacak, cilde daha canlı bir ton gelecektir.

Kozmetik kremlerinizi doğru dozajda kullanın, bir an önce etkilesin diyerek gereğinden fazla miktarı yüzünüze sürmeyin. Bu ürünler çok sayıda testten geçerek hazırlanmıştır ve tavsiye edilen dozaj da bu testler sonucunda bulunmuştur. Fazlasını kullanmak bir sonuç getirmeyecektir.

Sözü edilen seri içinde La roche Hydraine Legere, La roche Hydraine Riche gibi hassas ciltler için üretilmiş diğer çeşitleri de bulabilirsiniz. Ürünlerin hepsinin su bazlı olduğu isimlerinden bellidir. (Hidra su anlamına gelir.) Muhteviyatı daha açık anlatmak açısından pigmentasyon üzerinde de kısa bilgilendirme yapalım.

Bir organa veya mikroorganizmaya rengini veren molekül grupları pigmentlerdir. Rengin oluşması doğal olarak alınan ışık miktarına bağlıdır. Eğer cilt üzerine fazla miktarda güneş ışığı düşerse pigment molekülleri hareketlenir ve yer yer cilt üzerinde görülen kahverengi lekeler ortaya çıkar. Pigmentasyon karşıtı cilt bakım ürünleri bunu önlemek için yapılmıştır.

La Roche Posay Saç Bakım Ürünleri

Vücut ve yüz bakımı gibi ana kategorilerden başka saç bakımı da kişinin kendine gösterdiği özen içinde çok önemli bir tutar. Saçlar kadın veya erkek farkı olmaksızın kişinin dış görünümünde sanki belirleyicidir. Özellikle kadınlar açısından saç her zaman güzelliğin ayrılmaz parçasıdır. Saç bakımı dendiği zaman akla gelen zayıf saçlar, kolay kırılan saçlar, yağlı saç, kuru saç ve bütün bu kafa derisi sorunları sonucunda oluşan kepeklenmeler ve saç dökülmesi her zaman can sıkıcıdır. Fakat artık bu sorunların çözümü için La Roche Posay saç bakım ürünleri var. Kerium serisi bunun için üretildi. Özellikle yağlı ve kabuklanmış deri (seboroik dermotit) sonucu oluşan kalıcı kepek sorunu kolayca çözülüyor.

La Roche Posay Kerium Saç Bakımı Serisi

Fizyolojik saç sorunları için kullanımı kolay ambalajlarda seçkin eczanelerde bulabileceğiniz şampuanlar La Roche Posay katkılı saç bakımın temelini oluşturmaktadır. Marka adını saçın doğal maddesi olan keratinden almaktadır. Doğadaki hayvanlar içinde boynuz, tırnak ve kıl gibi üst deri uzantılarının esas maddesi keratindir. Proteinli bir bileşik olan keratin insanların saçını ve tırnaklarını da yapar. Diş yapısı içinde de bulunur. Biyokimya keratinin sülfür köprüleri ile birbirine bağlandıklarını açıklar. Bu köprüsel oluşumlar tırnak ve dişlerde ters bağlanırlar ve sağlamlaşırlar. Saçlardaki keratin bağlarının dokusu çok daha yumuşaktır.

Hassas ciltlere çok daha iyi bir yaşam alt başlığı ile sunulan La Roche Posay yüz bakım ürünleri bu kategoride yumuşak ve sağlıklı saçlarla geçecek bir ömür biçimine dönüşüyor. Kadınlar ve erkekler, gençler ve yaşlılar hatta çocuklar saçların günlük temizliğinde Kerium serisini rahatlıkla kullanabilirler. Çoğu şehirde şikayet edilen sert sularla kullanılsa bile saçınızın yumuşadığını ve canlandığını göreceksiniz. Seride yer alan ürünler içinde ortak bileşenler olarak yer alan polysorbate 21 ve termal su saç derinize iyi gelecek, saç kökleri rahatlayacak. Saçlarınızı yıkamayı düşündüğünüz her seferde örneğin La Roche Posay Kerium Doux extreme günlük bakım şampuanı kullanabilirsiniz. 

Şu ünlü kepek sorununu siz de yaşıyorsanız bu kez seçiminiz Kerium DS Şampuan olmalıdır. Mikro soyucu LHA içeren, kepeğe karşı etkili, yoğun bakım kürü şampuanı olarak seçebileceğiniz ürün tekrarlayan kepek sorunun giderilmesi için hazırlandı. Kepek saç derisinin yarattığı bir sorundur. Kerium DS kepek oluşumunu engellemek için deriye ve saç köklerine arındırıcı bir kompleks uygulamaktadır. Örneğin dört haftalık bir sürede haftada iki defalık yıkama gibi bir La Roche Posay Kerium DS Şampuan kürü uygularsanız sonuçta kepeklenmedeki azalmayı hissedeceksiniz.

Ve Sıra Saç Dökülmelerine Gelir

Özellikle erkeklerin yaşadığı saç dökülmesi çok görülüyor. Kadınlar da hamilelik ve menopoz gibi dönemlerde saç dökülmesi ile karşılaşıyorlar. Zaten sıkıntılı zamanlarda dökülmenin arttığı bilinmektedir. Önleme ve azaltma amaçlı saç bakım ürünleri bu zamanlarda çok işe yarar. Kerium AC Kür ve Kerium AC Şampuan ünlü marka tarafından bu amaçla üretilmiştir.

La Roche Posay Kerium AC Kür – Saç dökülmesine neden olan döngüyü kırmaya yönelik bakım ürünü olarak sunulan şampuan türevi ürün bu sorunu adeta tam temelinden kavramış görünüyor. Kökü ile bağı zayıflayan saç teli kopar gider. Bir miktar dökülme normaldir ama stres altında bu dökülme hızlanır. Kerium AC içeriğinde olan Madeccasside molekülleri sayesinde saç derisi üzerinde olan tahrişler azalır. İçeriğinin diğer ana maddesi aminexil’dir. Bu etkin madde ise saç kökünü saran kalojen kılıfın sertleşmesini sağlar. Saç lifinin dayanıklılığı artar. Örneğin 6 haftalık düzenli bir La Roche Posay Kerium AC Kür kullanımı sonunda kazancınız saç dökülmesinde yavaşlama, daha güçlü ve hacimli saçlar olacaktır. Bu ürünü yoğun saç dökülmesi yaşıyorsanız saç derisi üzerine günde bir kez püskürtme şeklinde uygulayın. Arada görülen dökülmelerde ise haftada 3 kez, günde bir defa, 12 kez speyleme yeterli olacaktır. Ambalajda uzun ve kısa saçlar için iki tip aplikatör olduğunu göreceksiniz.

Saç dökülmesi kişiden kişiye, aileden aileye hatta ırktan ırka değişir. Türklerde saç dökülmesi yüzde yetmişe varan oranlarda erkeklerde görülür. Başlama yaşı yoktur, genç yaştaki erkeklerde bile bu sorunun yaşandığı görülmektedir. Belli bir dökülme normaldir ama günde 100 saç telinin üzerine çıkan dökülmeler dermatolojik tedavi zamanının geldiğini söyler. Bu aşamaya gelmeden Kerium AC Kür ile saçlarınıza destek çıkın. 

Saç Bakımı ve Seboreik Dermatit

Kalıcı kepek olarak kısaca tanımlanan bu problem saç derisi üzerinde mikroskobik bir mantarın üremesi sonucu başlar. Sonuç o rahatsız edici kepeklenmedir. 3 yaş grubu çocuklarda bile yaşanabilir. (Hatta bebeklerde saç derisinde görülen konaklar da bir dermatittir.)  Seboreik Dermatit tekrarlayabilir. Akne ve sedef bu durumu tetikler. Çünkü hepsi mantar türü organizmaların yarattığı deri hastalıklarıdır. (Parkinson tipi hastalıklarda ayrıca çoğaldığı tespit edilmiştir.) Kaliteli bir kepek karşıtı bakım şampuanı ve yardımcı kür gereklidir. Kerium serisi bu sorunun çözülmesinde başyardımcınızdır.

Saç Bakımında Vazgeçilmez Kurallar

 • Stresten uzak kalın.
 • Saçlarınızın nefes almasına izin verin, çok fazla toplu saç modeline yönelmeyin. Bırakın arada dağınık kalsınlar. Kaskla çalışanlar da saçlarını arada havalandırılmalılar. Şapkanızı da zaman zaman çıkarın.
 • Saçların çok sıcak suyla yıkanması sakıncalıdır. Sıcak su saçı daha temiz yapmaz. Ilık su idealdir. Ve yıkadıktan sonra saçınızı iyice durulayın.
 • Fön makinalarını lütfen çok kullanmayın.
 • Saç tipinize uygun bakım ürünlerini tercih edin diye klasikleşmiş bir cümle de söylenebilir ama aslında her saç derisi hassastır. Bu yüzden her zaman için kaliteli bakım ürünleri kullanın. Açıkça satılan şampuanlar eninde sonunda saça zarar verecektir.
 • Saç bakımında vazgeçilmez kurallar içinde La Roche Posay saç bakım ürünlerini kullanmak da vardır.

Makyajı Seviyor musunuz?

Vücut bakımı, yüz bakımı, saç bakımı ve güneşe karşı korumalı ürünler kategorilerinde yoğun bir ürün gamını kullanıcılara sunan La Roche Posay makyaj ürünleri grubunda da hassas ciltler ve gözler için zevkle kullanılacak malzemeler üretiyor. Respactissime serisi bunun için yaratıldı.

 • Dağılmayan bir makyajın yapılabilmesi
 • Tahrişleri engelleyen doku ve içerikler,
 • Kontakt lenslerle bile kullanılma özelliği ve
 • Nikel alerjisine karşı yapılan testler sonucu ortaya çıkan La Roche Respactissime serisi yoğun hacim kazandıran siyah maskara ile başlıyor.

La Roche Respactissime Densifying – Daha yoğun, daha kıvrık ve birbirinden ayrılan, topaklanmayan kirpikler göz makyajının esaslarındandır. 8.3 miligramlık çubuklar halinde kullanılan La Roche maskara size bu imkanı sunuyor. Makyajdan başka içeriğinde olan kirpik aktifleştirici serum ile kirpikleriniz çoğalacak ve güçlenecek. Kökten uca doğru sürün, birkaç kat uygulayın. Kıvrımlı fırçası her kirpik şekline uyum sağlayacaktır.

Makyaj malzemelerinin seçiminde La Roche Posay kalitesi ile yapılmış bir diğer seri Toleriane Teint adını taşır ve bu ürün grubu fondötenlerden oluşur. En hassas ciltler dahil her cilt tipi için üretilen fondötenler cildi asla tahriş etmeyen, yüksek kapatıcılık özelliklidirler. Pürüzsüz bir görünüm sunarlar. Toleriane Tient Mineral Compact Fondöten pudra formundadır ve yuvarlak kutuludur. Son zamanlarda hanımların favorisi haline gelen sıvı formlu fondöten ise Tolerine Teint Fluid Corrective Fondöten olarak La Roche Posay makyaj malzemeleri kategorisindeki yerini almıştır.

La Roche Posay Tolerine Teint Fluid Corrective Fondöten – Hassas ciltler için sıvı halde kullanacağınız bu ürün ileri düzeyde bir kapatıcıdır. Güneşe karşı 25 faktör korumaya da sahiptir. Yüzde uzun süre kalır. Göz çevresi hariç bütün yüzünüze parmaklarınız veya fırça yardımıyla sürerseniz son derece kaliteli bir makyaj altı zemini hazırlamış olacaksınız. 30 miligramlık tüpler halinde kadınların beğenisine sunulan bu ürün açık, orta ve koyu ten renklerinde seçilebilir. Cilt tonunuz kesinlikle eşitlenecektir. Sıvı fondötenler de pudra formunda olan çeşitler gibi mineral katkılıdır.

Termal Su – Makyaj malzemeleri grubunda yer alsa bile La Roche Posay Termal Su bütün kategorilerde söz edilen bir üründür. Selenyum içeren, antioksidan etkili, cildi yatıştıran ve nemlendiren bu su 150 miligramlık püskürtmeli şişe formunda bütün bir yaz çantanızda bulunsun. Bunaldığınızda kullanın. Yarattığı ferahlık size günlük hayatınızda yaşadığınız küçük bir konforu sağlayacak. Ayrıca cildinizi temizledikten sonra (veya traştan sonra) cildin yatışmasına yardım edecek.

On santim uzaktan yüzünüze (gözler hariç), kollarınıza, bacaklarınıza, göğüs arasına bir iki kere püskürtün. Aynı zamanda yaşlanmaya neden olan tüm dış etkenler için bir önlem almış olacaksınız. 17. yüzyıldaki kahraman şövalye tarafından keşfedilen bu termal suyun ferahlatıcı ve iyileştirici etkisi bugün La Roche Posey imzası ile bütün dünyaya yayıldı. 

Soru - Cevap

Leave a Reply

*Yorumlara cevap verebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.