Burçlara Göre Makyaj Uygulamaları

Yeni çıkan her ürünü denemeye ve her trendi uygulamaya hevesli olsakta makyajımızı yaparken en belirgin şey kişisel zevklerimiz ve karakterimizdir. Kimimiz daha koyu tonlar severken kimimiz daha soft ve pastel tonlardan hoşlanırız. Bazılarımızın karakteri dikkat çekmeyi ve ilgiyi üzerinde toplamayı sever, bazıları ise daha doğal bir görünümden yanadır.

Seçimlerimizde belirleyici olan bir diğer şeyde şüphesiz burçlarımızdır. İşte her burç tarzına uygun makyaj uygulamaları..

Koç Burcu

makyaj, makyaj stilleri, burçlar

İddialı olmayı seven ve ilgiyi üzerinde toplamaktan hoşlanan koç burçları için koyu tondaki farlar ve siyah göz kalemleri oldukça uygun olacaktır. Ayrıca kırmızı ruju taşıyabilecek kadınlar arasında koç burçları en başı çekmektedir. İddialı görünümlerinin yanında yerine göre makyaj yapmayı tercih ederler. Bu nedenle, onları gece davetlerinde kırmızı ruj ve smokey eyes makyajla görürken, gündüzleri sapsarı farları ve doğal bir dudak parlatıcısı ile gezerken görebilmeniz mümkün.

Boğa Burcu

Boğa burcu kadınlı her daim bakımlı ve düzenli görünmeyi sever. Onun için tırnaklarının manikürü ve ojesi bile her zaman zamanında yapılması gereken önemli işlerdendir. Farklı renklerdeki farları tercih etmeyi severler. Özellikle pastel tonlarda yapılan göz makyajları onlar için uygundur. Dudaklarda ise uçuk pembe rengi tercih edebilirler.

İkizler Burcu

Sistemimize kayıtlı kuaförler:

 

Özgür ruhlu ve keyfine düşkün olan ikizler için makyajda zıtlık olmazsa olmazdır. Birbiriyle kontrast oluşturan renklerle değişik makyajlar yapmaya bayılırlar. Gülkurusu tonlarda rujlar onlara en yakışan renkler arasındadır.

Yengeç Burcu

 

Romantik bir o kadarda sempatik ve çocuksu ruhlu olan yengeç kadınları için nostaljik görüntü en tercih edilen tarzdır. Eski tarz makyaj trendleri onlar için oldukça uygundur. Kuyruklu eyeliner, utanmışçasına kızaran yanaklar onların makyaj tanımıyla örtüşen uygulamalardır.

Aslan Burcu

Gücü elinde tutmayı seven, kendine güvenen ve ihtişamdan hoşlanan aslan burcu kadınları altın, bronz tonlarda farlara bayılırlar. Dudaklarında ise bordo rengi kullanmayı severler.

Başak Burcu

 

Abartıdan hoşlanmayan sadelikten ve doğallıktan yana olan başak kadınları için temiz ve düzenli görünmek ön plandadır. Toprak tonlarında göz makyajları onların tarzına çok yakışacaktır. Doğal tonlarda allık ve nude tonlarda ruj tercih etmelidirler.

Terazi Burcu

 

Zarifliğiyle ön planda olmayı seven terazi kadınları özellikle göz makyajlarına önem verirler. Keskin göz makyajları yaptıklarında dudakları daha geri plana alarak açık tonlarda rujlar tercih ederler.

Akrep Burcu

 

Ateşli ve cazibeli akrep kadınları için dudaklarda gözlerde makyajda hep ön plandadır. Dudaklarında kahverengi ruj ve kiremit tonlarını kullanmaları onların tarzına çok yakışacaktır. Gözlerini siyah bir göz kalemi ile belirginleştirdikten sonra yeşil bir farla göz etrafını daha buğulu ve anlamlı bir hale getirebilirler.

Yay Burcu

Kendinden emin, şık ve maceracı olan yay kadınları için doğa renkleri en uygun far tonlardır. Dudaklarında ise şeftali tonlarda rujlar tercih edebilirler

Oğlak Burcu

Delidolu ve hırslı olan oğlak kadınlarına makyajda iddialı duran mor ve kahve tonları oldukça uygundur. Dudaklarında morun her tonundan ruju taşıyabilirler.

Kova Burcu

Özgürlüğüne düşkün, mantığıyla hareket eden ve zeki kova kadınları için strobing uygulaması en uygun trendlerdendir. Sağlıklı ve ışıl ışıl görünen bir cilt onların çok hoşuna gidecektir. Dudaklarında ise bordo ve kahve tonlar en uygun renkler arasındadır.

Balık Burcu

Duygularını yoğun yaşayan ve hassas olan balık burçları için nasıl göründükleri çok önemlidir. Sıcak tonlarda turuncu ve kızıl göz makyajları onları en iyi yansıtan tonlardır. Dudaklarda ise daha doğal pastel renkleri tercih edebilirler. 

Soru - Cevap

Leave a Reply

*Yorumlara cevap verebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.