Kahverengi Rujlar

90’lı yılların vazgeçilmez ruj rengi kahverengi günümüzde de moda olmaya başladı. Kahverengi rujların popülerliğinin artmasında Kylie Jenner dudaklarının da payı büyük. Her ne kadar sürmeyi kabul etmeyen, olgun kadınlara göre bir renk olduğunu düşünenler ve sevmeyenler olsada dolgun gösteren, klasik ama kadınsı olan kahverengi rujun aşığı olanlarda çok. 

kahverengi ruj, makyaj, makyaj teknikleri, rujlar

Kendinize uygun tonu bulduğunuzda en az kırmızı ruj sürmüşçesine sizi çekici ve zarif gösterecek bir renk aslında. Yalnızca kahve deyip geçmemek lazım. Birçok alt tonu ve binlerce tonu mevcut. Şeftali – kahve, pembe – kahve, nude – kahve, gri – kahve, kızıl – kahve gibi birçok şekilde sıralayabiliriz bu tonları. Çok koyu tonlardan çok açık tonlara kadar uzanan uzun bir yelpaze… Ve sizin tek yapmanız gereken bu çeşitliliğin arasında ten renginize, göz renginize uygun size en yakışacak tonu yakalamak. 

Her ten rengine gidecek tonu olsada bu rengin asıl yakışanı buğday ve esmer tenli kadınlar. Eğer sarı alt tonluysanız sıcak kahveler tercih edebilirsiniz. İçerisinde şeftalilik ve pembelik barındıran kahve rujlar size uygun olacaktır. Çok açık tenli değilseniz nude ve grilik barındıran kahve tonları tercih edebilirsiniz. Fazla beyaz tenliyseniz bu tonlar sizi ölü gibi soluk gösterebilir. Koyu rujları seviyorsanız içerisinde bordoluk bulunduran kadife bitişli mat kahveler tam sizlik olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken noktalarsa rujunuzla beraber makyajınızın tamamının uyumudur. Ten ve göz makyajıyla bütün bir görüntü çıkarmayan rujlar sizi olduğunuzdan yaşlı gösterebilir.

Kahverengi bir rujun bütünleyici makyajı hafif bir bronzer veya kontur uygulaması olmalıdır. Gözlerde ise fazla renkli tonlardan uzak durarak toprak tonları tercih edilebilir. Tercih edeceğiniz renkler sizi demode bir görüne büründürebilir. Ancak şeftali, turuncu ve bej renkli farlar kullanıldığında daha iyi bir makyaj ortaya çıkar. Dudaklarınızdaki kahvenin tonu ne kadar koyuysa gözlerinizde o kadar sade bir makyaj yapmalısınız. Sadece rimel ve eyelinerin olduğu gözlerde tüm dikkatleri dudaklarınızda toplayabilirsiniz.

Dudaklarınız inceyse süreceğiniz rujun bir iki ton koyu renginde bir dudak kalemiyse dudaklarınızı çerçeveleyin. Böylece kahverengi dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Sistemimize kayıtlı kuaförler:

Sürülen renk riskli olduğundan giyeceğiniz kıyafetlerin tarzına da dikkat etmelisiniz. Giyeceğiniz kombin sizin olduğunuzdan yaşlı gözükmenize neden olabilir.

Gittikçe yaygınlaşan kahverengi ruj furyasıyla markalarda ardı ardına kahverengi tonlarda rujlar çıkarmaya başladı. Şimdi farklı tonlardaki bu rujlardan birkaç örneğe ve nasıl kullanılması gerektiğine bakalım.

MAC Cosmetics – Taupe

Mac’in Taupe isimli ruju pembe kahve bir ruj. Özellikle beyaz tenli ve buğday tenli kadınlara çok yakışan bir renk. Bir ton koyu bir dudak kalemi ile çerçevelendiğinde bahar mevsiminin vazgeçilmez ruju olabilir.

Rimmel London – Kate Moss 112

Kate Moss serisine ait olan bu ruju İçeriğinde kızıllık bulunan acı kahve olarak tarif edebiliriz. Sarışın kadınlara yakışacak kahvelerden biri.

Deborah Milano – Rosetto Atomic Red Mat 02

Nude renklere kaçan tam bir kahverengi diyebiliriz bu ruj için. Kumral kadınlara çok yakışacak rujlardan biri.

Soru - Cevap

Leave a Reply

*Yorumlara cevap verebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz.