Yeni Trend Renkli Kaşlar!

Yeni Trend Renkli Kaşlar!

Daha çok marjinal gençlerin farklı olmak için tercih ettiği kıl renklendirme trendi gün geç tikçe yayılıyor ve renklenen kıl bölgeleri de değişiyor. Öncelikle renkli saçlar moda iken daha sonra renkli sakallar, renkli koltuk altı kılları derken yeni trend de renkli kaşlar oldu.Renkli kaşlar akımı ilk olarak podyumdaki mankenlerin odak noktası olmak istemesiyle başladı. Ardından podyumlarda başlayan trend sokaklarda yayıldı. Kaşları renklendirirken dikkat edilecek en önemli noktalardan biri kaşların yüz için gereken kalınlıkta olmasıdır. Yani ince bir kaş renklendirilse dahi pek belirginlik taşımaz ve renkli kaşlar hedeflediği dikkati çekemeyebilir.

Pembe Kaşlar

trend, renkli kaşlar, kaş şekilleri

Öncelikle yüzünüze ifade katan en önemli sırrın kaş olduğunu söylemek gerekir. Eğer yüzünüze çocuksu bir sevimlilik katmak istiyor iseniz pembe tonları tam size göre! Kaşlarınızı kuaföre gitmeden, tek başınıza da boyayabilirsiniz. Öncelikle bir kalemle kaşlarınızı çerçeveleyip ardından satın aldığınız kaş boyasını kaşınıza uygulayıp kaşlarınızı taramalısınız. 

Turkuaz Kaşlar

Eğer sarışın veya kumral iseniz turkuvaz tonları tam size göre! Turkuaz kaş ile sarı saçın dikkat çekiciliği eminim ki çok fazla olacaktır! Eğer çılgın bir görüntü ve dikkat çekmek istiyor iseniz saçınızı mor kaşlarınızı turkuaz yapabilir veya saçınızı pembe kaşlarınızı turkuaz yapabilirsiniz. Şüphesiz ki oluşturduğunuz saç ve kaş uyumu oldukça marjinal görünmenizi sağlayacaktır! Peki ya nasıl boyanabilir? Öncelikle bir kalem ile boyamak istediğiniz alanları çerçeveleyip ardından turkuaz boyayı kaşa uygulayıp kaşınızı tarayabilirsiniz.

Kırmızı -  Bordo Kaşlar

Eğer esmer ve koyu renk saçlı iseniz kırmızı-bordo tonları kaşlar tam size göre! Kırmızı rengi güz yıllardır kadını olduğundan çekici göstermesiyle bilinir. Örneğin kırmızı ruj, kırmızı topuklu ayakkabı gibi. Artık bunların yanına kırmızı kaş da eklenebilir! Peki ya nasıl boyana bilir? Kırmızı rengi daha keskin olduğu için kaçta da daha keskin hatlar bırakacaktır. Öncelikle boyamaz istediğiniz kısımları bir kalem yardımıyla çerçeveleyip ardından boyayı uygulayıp daha sonra kaşı tarayarak evde kolay bir biçimde kaşlarınızı kırmızı yapabilirsiniz.

Parlak - Simli Kaşlar

Abartıyı ve kadınsılığı seven bayanların seveceği parlak ve simli kaşlar! Simli boyaların kaşa uygulanmasıyla dikkat çekici görünüme sahip olan bu kaşlar çok trend. Daha çok davetlerde, gösterilerde kullanılmasıyla biliniyor ancak, günlük hayatta kullanılması da olağan.

Gökkuşağı Kaşlar

Tüm kaşın kırmızı,turkuvaz,simli,pembe gibi aynı tonla boyatılmasını konuştuk. Peki ya bir kaş hem turkuvaz hem pembe hem kırmızı hem de simli olursa nasıl bir görüntü ortaya çıkar? Farklı tonların bir arada kullanarak kaşın boyanması ile gök kuşağı kaşlar ortaya çıktı. İlginç olması ile birlikte çok trend olan bu kaşlar özellikle sosyal medya da oldukça beğeni topluyor. 

 

 

 

Yazar: Gizem Ön

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar