Yazlık Oje Renkleri

Yazlık Oje Renkleri

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte cıvıl cıvıl, iç açıcı pastel renklerde hayatımızda yeniden yer bulmaya başladı. Bu renkler makyajımıza, saçımıza, kıyafetlerimize yansıdığı gibi tırnaklarımızda da ojelerle yerini buluyor.

Renk seçeneklerine geçmeden önce oje sürme stillerine değinelim. Tırnaklarda dikine ve enine kalın ince çizgiler moda olmuş durumda. Parmaklarınızı zarif gösterecek bu ince detayları birbirine zıt renklerde sürerek güzel tırnaklara sahip olabilirsiniz.

oje, oje renkleri, tırnaklar, trend

Işıltılı ve simli ojeleri ise tüm parmaklarınıza sürmek yerine seçtiğiniz bir parmağınıza sürüp diğerlerine de aynı tonlarda bir oje kullandığınızda güzel bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Yarım ay şeklinde sürülen oje de henüz trendini yitirmeyen stillerden biri. Uygulaması da oldukça kolay. Tırnak dibinizi yarım ay şeklinde boş bırakarak geri kalanına oje sürüyorsunuz. Dilerseniz boş bıraktığınız kısma da farklı renkte bir oje sürebilirsiniz. Böylece tırnaklarınızda farklı ve güzel bir görünüm oluyor.

Renklerde ise canlı, parlak ojelerle yazı daha iyi yansıtabilirsiniz. Renkli tırnaklar ile daha enerjik görünebilirsiniz. 

Yeşilin her tonu güzeldir elbet ancak son dönemlerde özellikle zeytin yeşili ojeler revaçta. Flormar markasının Up to 7 days shine&color serisinden 027- Mythical Tale rengi güzel bir zeytin yeşili örneği. 

Yine aynı seriden 08 -My Sweet Queen oje de güzel bir yaz rengi.

Sarı renkte ön plana çıkan ton ise hardal sarısı. Ne tam sarı ne de turuncu olan bu renk iç açıcılığıyla tırnaklarınızı canlandıracak renkler arasında. Avon markasının Sahara Sunrise isimli ojesi bu renge örnek.

Biraz daha canlı ve daha turuncu bir renk istiyorsanız Rimmel London markasının Rita Ora serisinden 400 numaralı ojesine bakmanızı öneririz.

Bebek mavisi oje de tırnaklarınız için soft ve güzel bir renk olabilir. Bu renk için Pastel markasının 09 numaralı ojesini örnek verebiliriz.

Deborah Milano gel effect ojelerden 01 rengi parlak bitişli ve tozpembe bir renk. Tırnaklarında dikkat çeken renkler kullanmak istemeyenler için ideal bir renk.

Son olarak da bu dönem sıkça kullanılan ve moda olan mor renginin her tonunu tırnaklarınızda kullanabilirsiniz.

Mesela Pastel’in 142 numaralı bu lila rengi. Canlılığıyla ve hoş tonuyla tırnaklarınızda çok güzel duracaktır.

Rimmel London markasının Rita Ora oje serisinden 558 numaralı bu rengide bahar ayları için oldukça uygun bir renk.

 

 

 

 

Yazar: Deniz Köseli

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar