Yaz Sezonunda Kullanılabilecek Cilt Maskeleri

Yaz Sezonunda Kullanılabilecek Cilt Maskeleri

Yaz mevsiminde cildimize her zamankinden daha çok dikkat etmemiz gerekir. Çünkü bu mevsimde cildimiz yeni sorunlarla karşılaşır. Özellikle çok sıcak günleri yaşadığımız şu günlerde cildimizin en ihtiyacı olan şey nemdir. Aynı zamanda sıcaklarla beraber cildimizde küçük sivilceler, isilik denilen küçük kırmızı kabartılar meydana gelebilir. Kimi cilt tipleri ise bu mevsimde sivilce çıkarmaya daha müsaittir. İşte bu nedenle yaz mevsiminde cildimize kullandığımız bakım ürünlerini de buna göre seçmemiz gerekir. Kullandığımız kremlerin daha nemlendirici özellikte olması ve mutlaka güneş koruma faktörü içermesi gerekir. Yaptığımız peelingler akşamüzeri yapılmalıdır. 

maske, kil maskesi, cilt maskeleri, cilt bakımı

Biz kadınlar en severek yaptığı cilt bakımı ise maskelerdir. Renk renk, farklı özellikteki maskeleri yüzümüzde bekletmeye ve kısa sürede verdikleri etkilere bayılırız. Ancak yaz mevsiminde değişmesi gereken cilt bakım ürünlerinden biri de maskelerdir. Cildi geren, kurutan, nem kaybına sebebiyet verecek maskelerden uzak durmalı. Yüzü soyucu etkili maskeleri ise mutlaka kış aylarına saklamalıyız. Yaz aylarında hangi maskeleri tercih etmeliyiz? Sorusuna gelecek olursak, sizler için farklı cilt tiplerine uygun, yaz günlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz maskeleri araştırdık. İşte yaz aylarında kullanabileceğiniz 10 maske

İlk olarak bir maske serisiyle başlayalım. L’oreal markasının ülkemize getirdiği bu üç maske yaz ayları için oldukça uygun maskeler. Maskelerin adı sırasıyla; Saf Kil Arındırıcı Maske, Saf Kil Detox Maske ve Saf Kil Peeling Maskesi. Bu maskeleri tek tek inceleyelim.

L’oreal Saf Kil Arındırıcı Maske

Bu maske yaz aylarında cildi aşırı yağlananlar ve yağlı ciltli olanların seveceği bir maske. Çünkü maskenin etkileri cildi fazla yağdan arındırmak ve mat bir etki yaratmak. Aynı zamanda cildi kusursuzlaştırıcı mineraller içeren maske ciltte pürüzsüzlük hissi yaratıyor. Okaliptus içeren bu maske ferahlatıcı bir etkiye de sahip.

L’oreal Detox Maske

Cildim çok donuk ve yorgun görünüyor diyorsanız bu maske tam size göre. Detoks etkisi olan bu maske içerisinden kömür özü bulunduruyor. Ciltte aydınlatma etkisi sağlayan bu maskeyi tüm cilt tipleri sevecektir.

L’oreal Saf Kil Peeling Maskesi

Yaz mevsiminde iri taneli peeling yapmak cildi tahriş edebilir. Bu maske cildi tahriş etmeden ve yormadan peeling etkisi yaratan bir maske. Rengini içerisinde bulunan kırmızı alglerden alıyor. Cildinizi sıkılaştırıcı etkiye sahip olan bu maske gözeneklerinizi açarak derinlemesine bir temizlik sağlıyor. Peeling etkisi ise cildi ölü derilerden arındırıyor.

Garnier Nem Bombası Kağıt Maskeler

Özellikle tatillerde yanınızda taşımak için hem pratik hem de kullanımı kolay olan kağıt maskeleri tercih edebilirsiniz. Garnier markasının çıkarmış olduğu bu nem maskeleri tek kullanımlık kâğıttan oluşuyor. Yağlı ve kuru ciltler için iki çeşidi mevcut. Cildimizin daha çok neme ihtiyaç duyduğu şu günlerde tercih edilebilir bir ürün.

Yves Rocher Hydra Vegetal Yoğun Nem Maskesi

Yves Rosher markasının Hydra Vegetal serisi yoğun nem isteyen ciltler için çıkarılmış bir seri. Bu maske içerisinde akçaağaç özü bulunduruyor, bu öz cilt hücrelerini harekete geçirerek sağlıklı ve neme doymuş bir cilt sağlıyor. Krem formda olan ürün diğer maskelerin aksine suyla temizleme gerektirmiyor. Cildiniz maskeyi emdikten sonra dilerseniz bir pamuk yardımıyla fazlalığı alabilirsiniz.

Avene Cleanance Mask

Sivilceli ciltler için de bir maske önerisinde bulunalım. Aynı zamanda yağlı ve sivilceye meyilli ciltlerinde seveceği bir maske. Fazla yağ salınımını dengeleyerek ciltte pürüzsüzlük etkisi yaratan bu maske cildi derinlemesine temizler ve arındırır. İçerisinde bulunan termal su sayesinde cildi ferahlatır ve yatıştırır. Yaz aylarında cildinizi hassaslaştırmadan ferahlık sağlayacak bu maskeyi eminiz seveceksiniz.

Yazar: Deniz Köseli

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar