Wet’n Wild Far Paletleri

Wet’n Wild Far Paletleri

Wet’n Wild ülkemizde yeni sayılabilecek, yurtdışında özellikle far paletleriyle çok sevilen bir marka. Şu an sadece Gratis mağazalarında bulunan markanın ürünleri, piyasadaki birçok rakibine kıyasla uygun fiyatları ve kalitesi sayesinde çok tercih ediliyor. Özellikle makyaj çantasını yenileyenler ve hali hazırda bir far paleti bulunmayanların çok seveceği ürünler, indirimlerle çok uygun fiyatlara düşebiliyor.

Wet’n Wild’ın far paletlerinde en çok dikkat çeken özellikler yüksek pigmentasyona sahip olmaları ve tozutmamaları. Çoğu markanın farlarında en büyük problem tozutmalarıdır. Wet’n Wild paletlerindeyse tozutma yok denecek kadar az ve yüksek pigmentasyonu, kolayca sürmemize yardım ediyor.

Göz Makyajı, Wet'n Wild, Far, Far Paleti

 

Paletlerin bir diğer güzel özelliğiyse farların üzerinde ve paletin arkasında farların uygulanacağı kısımların yazması. Kaşın altına, göz çizgisine ve göz kapağına uygun farları numaralarla gösteren palet aynı zamanda göz makyajı için  güzel bir kombinasyon da göstermiş oluyor.

Markanın en çok sevilen ve tercih edilen far paleti ise Comfort Zone

Kahverengi tonlardaki sedefli farlar diğer farlara göre çok daha yüksek pigmentasyona sahip ve kalıcılık konusunda gerçekten iyiler. ‘Browbone’ olarak işaretlenmiş farlar ise kaşı ve göz çevresini aydınlatmakta kullanılabilirler. Özellikle makyaja yeni başlayanlar için, doğal tonları ve markanın en başarılı paletlerinden biri olmasıyla tercih sebebi. Definer tonlarıyla dumanlı bir makyaj elde edilebilir. Paletin sol tarafındaki farların sağ taraftakilere göre daha yoğun olduğunu ve daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Sağ taraftaki ‘crease’ tonu ise diğer farlara göre pigmentasyon açısından başarısız kalıyor.

‘Blue Had Me At Hello’  Wet’n Wild’ın biraz daha iddialı tonlara sahip bir başka paleti. Mat farların daha az pigmentasyona sahip olduğunu söyleyebiliriz yine de kalıcılık konusunda gayet iyiler. Paletteki renklerle birçok farklı kombinasyon elde edilebiliyor. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle renkli ve canlı tonları makyaj çantamıza eklemekte fayda var.

Wet’n Wild far paletlerinin hepsi henüz Türkiye’de yok ama sürekli yeni ürünler gelmeye devam ediyor. Benim bu kadar fazla renge ihtiyacım yok diyorsanız, istediğiniz tonlarda bulabileceğiniz daha küçük paletler ve tekli farlar da mevcut.

‘Don’t Steal My Thunder’ far paleti smokey eye göz makyajı için ideal. ‘Knock on Wood’ ise sonbahar aylarının ve yaz akşamlarının vazgeçilmezi olabilir. Özellikle bu paletin en sonundaki ton, makyaj bloggerları arasında en çok sevilen farlar arasında.

Peki Wet’n Wild paletlerini diğer markaların paletlerinden ayıran ne? Paletlerdeki renkler makyaj devleri MAC ve Urban Decay’in Naked 2 paletlerindeki farlara çok benzetiliyor. Bu markalar yüksek fiyatları yüzünden herkes için ulaşılabilir değil ne yazık ki. Wet’n Wild fiyat açısından en yükseği 20 lirayı bulan paletleri ve benzer kalitesiyle bir adım öne çıkıyor. Drugstore ürünleri arasındaki en büyük rakiplerinden biri ise The Balm markasına ait paletler.

Daha fazla renk seçeneğine sahip olsalar da The Balm paletlerde tozutma problemi rahatsız edecek düzeye gelebiliyor. Pigmentasyonu ise Wet’n Wild’a göre daha düşük ve paletler yine fiyat olarak daha yüksek.

İndirim günlerinin gözdesi Wet’n Wild’ın henüz burada olmayan paletlerinin de tamamlanmasını heyecanla bekliyoruz. 

Yazar: Kardelen Kanığ

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar