Turuncu Rujlar

Turuncu Rujlar

Kırmızı ve nüde tonlarının bu sezon bolca kullanılacağı şimdiden belli. Fakat yaz mevsiminin geldiği bu günlerde güneşin de açması ile birlikte sıcak renklere geçiş olması kaçınılmaz. Sıcak renkler derken, güneşin de renklerinden biri olan turuncudan bahsetmemek olmaz. Evet, turuncu rujları sıklıkla göreceğiz çünkü turuncu rujlar IN.

Turuncu rengi biraz tehlikeli olduğu için cilt renginize göre kendinize uygun rujunuzu seçmeniz çok önemli. Biz de sizin için tene göre turuncu rujlardan bahsetmek istedik.

Öncelikle beyaz tenlilerden bahsedelim. Onlar şanslı olanlardan. Çünkü onların tonuna tam uygun olan renkler portakal turuncusu,  mandalina turuncusu ya da şeftali tonu ile mercan tonunun karışımı olan turuncu rengi. Yani gerçekten ten renginize uygun rengi bulup kullanarak çok renkli, canlı ve sıcak görünebilirler. İsterseniz bu renklerin mat olanlarından kullanarak daha da cesur bir adım atabilirsiniz. Fakat turuncu ruj sürdükten sonra makyajınızı çok sade tutmalısınız. Turuncu yeterince cesur zaten.

Buğday tenli iseniz turuncunun canlı ve enerjik tonları tam size göre. Yani capcanlı turuncular sizin seçiminiz olmalı. Hafif koyu teninize en yakışacak ton bu.

Koyu renk bir teniniz varsa, özellikle yaz geliyor zaten fazla bronzlaşırsanız size yakışacak en iyi turuncu tonu kan portakalı turuncusu. Yani içine hafif kırmızı katılmış turunculardan. Kırmızı-turuncu ile tamamladığınız makyajınız ile çok çekici görünebilirsiniz.

İlkbaharın mevsiminde yavaş yavaş havalar ısınırken sizde hangi turuncunun size yakışacağını bulup bir an önce makyaj çantanıza bir tane turuncu renkli ruj eklemelisiniz.

Baharın Trendi Turuncu Ruj

Portakalları özletmeyecek turuncu dudaklar bu yazın trendi olmayı başardı. Her cilde uyum saylayabilen turuncu rujun tonunu tutturmak da önemlidir. Ten renginiz ne kadar açıksa o kadar soft turuncu tonları kullanmanız gerekmektedir. Bronz tene portakal rengi canlı bir turuncu ruj yakışırken, beyaz tene en çok somon rengi turuncu bir ruj yakışmaktadır. Ruj Önerileri: Maybelline Electric Orange, Mac Neon Orange, Wet n Wild Purty Persimmon, Nars Heat Wave, YSL Rouge Volupte Orange Shiver.

Turuncu Ruj Nasıl Kullanılır?

* Turuncu ruj ile muhteşem bir bahar dudakları yaratacağınız için ruju uygulamadan önce dudaklarını nemlendirmeniz gerekmektedir. * Ten renginize en uygun turuncu tonunu seçmelisiniz. * Aynı renkte kullanacağınız dudak kalemi ile dudağınızı çerçeveleyiniz ve sonrasında rujunuzu uygulayınız. * Ten renginiz esmer ise kullandığınız turuncu rujun üzerine parlatıcı sürebilirsiniz. Parlatıcı rujunuzun renginin daha dikkat çekici olmasını sağlayacaktır. Not: Turuncu rujlar dudakları olduğundan daha dolgun gösterecektir.

Gece Makyajında Turuncu Ruj Tonları

Gece makyajınızda gözlerininiz arkada kalması gerekmektedir. Bu nedenle favori maskaranızı üst kirpiklerinize uygulayarak alt kirpiklerinize müdahale etmemeniz gerekmektedir. Alt kirpiklere uygulanan maskara göz makyajınızı ağırlaştıracaktır. Allık seçiminde ise turuncu rujunuza en çok eşlik edebilecek şeftali allığı tercih etmelisiniz. Böylelikle muhteşem görünebileceğiniz bahar dudakları gece makyajı yapmış olacaksınız.

 

Yazar: Nazlınur Turan

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar