Tangle Teezer

Tangle Teezer

Saçları kolay açılan, dolaşma sorunu yaşamayan insanlar vardır. Eğer saç kremi kullanmasa da tarakla mücadele etmesi gerekmeyen bu şanslı azınlığın içinde değilseniz, sizler de saçlarınızı daha kolay açmak için birçok yönteme başvurmuşsunuzdur.

Kimilerimiz saç kremleri, saç açıcı spreyler kullanmadan dolaşan saçlarımızı açamıyor, açsak bile oldukça yıpratıyoruz. Saçları kolay kolay açılmayanların en çok dikkat ettiği şeylerden biri, kullandıkları tarakların şekilleridir.

Hepimizin kullandığı farklı biçimlerde taraklar var. Geniş olanlar, ahşap olanlar, saç fırçaları.. Tercih ettiğimiz modeller farklı olsa da, kullandığı taraktan tamamen memnun olanlarımızın sayısı çok az.

Kendinize en uygun modeli arıyorsanız pek de alışık olmadığımız bir şekli olan Tangle Teezer ile tanışmalısınız.

Tangle Teezer Nedir?

Tangle Teezer son zamanlarda oldukça popülerleşmiş, bildiğimiz kalıpların dışında bir tarak. Plastik olan bu tarak, farklı dişleri sayesinde tamamen dolaşmış saçları açarken ergonomik yapısıyla rahat bir tutuş da sağlıyor. Tangle Teezer’ı incelediğimizde gözümüze çarpan ilk özelliği  normal taraklar gibi bir sapının olmaması oluyor. Shaun P. isimli bir kuaförün tasarladığı bu tarak, türü ne olursa olsun her saçı kolayca açmayı ve saçlara parlaklık kazandırmayı amaçlıyor. İhtiyaçlara göre değişen çeşitleri bulunan Tangle Teezer deneyen çoğu kullanıcının favorisi olmuş durumda. Tarağın tek dezavantajı ise piyasaya göre oldukça yüksek olan fiyatı.

Tangle Teezer’ın şimdiden birçok muadili bulunmakta. Muadilleri deneyip memnun kalan kullanıcıların sayısı da bir hayli fazla.

Saç Çeşitlerine Göre Tangle Teezer

Tangle Teezer Original: Günlük kullanım için en uygun olan Tangle Teezer. Saçlarınız çok uzun değilse ve çok karışmıyorsa oldukça yüksek verim alabilirsiniz.

Tangle Teezer, tarak, saçlar

Tangle Teezer Compact Styler: Tangle Teezer ailesi arasında en küçük olanı. Seyahat için uygun olan Compact Styler çok hacimli saçlar için önerilmese de çantada taşıması ve bulması oldukça kolay. Üzerindeki kapağı sayesinde tarağın taşıma esnasında zarar görmesi önleniyor.

Tangle Teezer Aqua Splash: Aqua Splash Tangle Teezer’ın en büyük üyesi. Uzun, çok dolaşan saçlarınız varsa ve duşta taramayı tercih ediyorsanız içlerinden en uygun olanı Aqua Splash. Aynı zamanda en yüksek verimin alınabildiği çeşit olarak da biliniyor.

Tangle Teezer Salon Elite: Salon Elite, Original’in güncellenmiş versiyonu desek yanılmış olmayız. Islak saçta performansı Original’e göre biraz daha iyi ve uzun saçlar için daha doğru bir tercih.

Tangle Teezer Flowerpot: Flowerpot en son çıkan Tangle Teezer modeli. Çocuklar için tasarlanmış bu tarak altında tokaların bulundurulması için özel bir kap ve üzerine fotoğraflarını koyabilecekleri daire bir alan barındırıyor. Bu şekilde kişiselleştirilerek çocukların kendi saçlarını taramaya özenmesi amaçlanmış.

Tangle Teezer kolay açılan, problemsiz saçlar için pek gerekli olmasa da dolaşan saçlar için bir kurtarıcı olabilir. Tangle Teezer ürünlerini Sephora mağazalarında ve alışveriş sitelerinde; muadillerini ise Gratis’lerde ve yine alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz. 

Yazar: Kardelen Kanığ

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar