SAÇLARDA YAZ ESİNTİLERİ

SAÇLARDA YAZ ESİNTİLERİ

Yazın gelmesiyle beraber kıyafetlerimiz, makyajımız ve tabi ki de saçlarımız renklendi. Soğuk havalarda takamadığımız çiçekli, renkli saç bantları, şapkalar, rengarenk tokalar ve hatta saça bağlanan fularlar da dolaplarımızda, bavullarımızda yerini aldı. Geçmiş senelere kıyasla bu yıl inanılmaz bir şapka ve çiçekli taç modası var.

Hasır Şapkalar

Hasır şapkalar altın çağını yaşıyor diyebiliriz. Bir zamanların modası olan bu şapkaları bu sene hemen hemen her popüler mağazada görebiliyoruz. Farklı farklı renk ve tiplerde hasır şapkalar şimdiden plajların gözdesi. Büyük, geniş olanları plajlara daha uygunken, fötr olanlar her kombinle kullanılabilir. Bu şapkalar bizi güneşten korurken, şekil almamakta ısrar ettiği günlerde saçımızın görünüşünü de kurtarabiliyor.

 

Çiçekli Taçlar

Ada gezilerinin ve festivallerin vazgeçilmezi çiçekli taçlarda sıra. Özellikle Coachella festivaliyle herkeste görmeye alıştığımız çiçekli taçlar, bütün festivallerin simgesi haline geldi. Sade bir kombinle kullanıldığında görünümü canlandıran çiçekli taçların dalgalı saçlara takılmasını öneririm. Denizden yeni çıkmış gibi görünen dalgalı saçlarınızla hem doğal hem de çok güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Saç Boneleri/ Türbanlar

Saç boneleri ya da türbanlar. Bir çok ismi olan bu aksesuarlar bavula sığdırmakta zorlandığımız şapkalara bir alternatif oluyor. Özellikle plajda kullanılan saç boneleri rengarenk desenleriyle yılın trendi olmuş durumda. Yine sade mayo ve bikinilerle, benzer renklerde aksesuarla hoş bir kombin oluşturabiliyoruz. Saçlarımız şekil almadığında, denizden ya da havuzdan çıktığımızda saklamak için de bize yardımcı.

Yapabileceğimiz bir diğer şey ise elimize geçen fularları değişik biçimlerde bağlayarak saçlarımıza renk katmak olabilir. Bandana şeklinde ya da dağınık topuzların etrafına bağlayabiliriz. Saçları toparlamak ve bu yılın modasına uymak için güzel bir yol.

 

Saç Bantları

Yaratıcılığımızı kullanarak bir çok aksesuar üretebiliyoruz ama bizim yerimize bunu yapanlar da mevcut. Desen desen saç bantları yine mağazalarında raflarında yerini aldı. Aynı şekilde dağınık topuzların etrafına ya da alna bağlanarak kullanılıyor.

 

Topuz Süngerleri

Yaz sıcaklarının kurtarıcıları kuşkusuz topuzlardır. Sıcak hava saçımıza katlanamadığımız duruma geldiğinde, hemen hemen hepimiz at kuyruklarına, topuzlara başvururuz. Eğer siz de düzgün topuz yapamayanlardansanız, imdadınıza topuz süngerleri yetişiyor. Bizim için yeni olan bu aksesuar günlük kullanımda büyük dağınık topuzlar yapmanıza, gece kombinlerinde ise kuaförden çıkmış gibi düzgün ve sıkı topuzlar yapmanıza yardım ediyor. Tek ihtiyacınız olan saçınızın uzunluğuna uygun bir topuz süngeri ve saç spreyi!

Tüylü Tokalar

Saçlara takılan, uzun tüylü tokaları duydunuz mu? Cevabınız hayırsa, duymak üzeresiniz. Yeni yeni hayatımıza giren tüylü tokalar yine festivallerin favori takılarından olmak üzere. Saçın uzunluğunda renkli bir ipin ucundaki renkli tüyler, içinizdeki bohem ruhu ortaya çıkarmaya geliyor. 

 

Renkli Rastalar

Renkli rastalar yine bohem stillerin büyük bir parçası. Renk renk, takılıp çıkarılabilen rastalar düz ve dağınık saçların canlanması için hoş bir aksesuar. At kuyruğu şeklinde toplanmış saçlarda da oldukça güzel görünebilir.

Bu aksesuarlara renkli tokaları, kurdeleleri de ekleyebiliriz. Saçların ön planda olduğu 2015 yılının trendlerini hasır şapkalar, saç boneleri ve fularlar şimdiden işgal etmiş durumda. 

 

Yazar: Kardelen Kanığ

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar