SAÇ KESTİRİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

SAÇ KESTİRİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Her kadın hayal ettiği saç modeline sahip olmayı ister. Ama bu, bazen oldukça zor olabiliyor. Özellikle istediğiniz modeli tam olarak yapamayan kuaförler ya da istediğiniz modele tam olarak sahip olsanız dahi sizin yüz tipinize gitmemesi, görünümünüze veya tarzınıza yakışmaması gibi durumlar olumsuz sonuçlar almanıza neden olabilir. Bu sebeplerle sizin için küçük bir saç kesimi rehberi hazırladık. Aşağıdaki ipuçlarını kullanmanız, size en yakışan saç modelini elde etmeniz konusunda yol gösterebilir.

  • Yüz Tipinizi Es Geçmeyin

Yüz tipiniz, saç modeli seçme konusunda ilk başvurmanız gereken ve sizi en doğru modele yönlendirebilecek ipuçlarından biri. Evet, belki Rihanna’nın sıra dışı ve harika saç modellerinden birini çok seviyorsunuz ve istiyorsunuz. Ancak yüzünüz buna uygun mu? Bunu istediğiniz her saç modeli için düşünmeli ve aynanın karşısına geçerek nasıl bir yüz tipine sahip olduğunuzu keşfetmelisiniz.  Aksi takdirde, güzel fakat hiç size ait gibi durmayan saçlara sahip olabilirsiniz.

  • Kuaför Tercihinizi Doğru Yapın

Yüz tipinize en uygun saç modelini belirledikten sonra da işiniz bitmiyor ne yazık ki. Saçlarınızı doğru ellere teslim etmeniz de oldukça önemli. Özellikle adım başı kuaförlerin olduğu böyle bir dönemde, kuaför seçmek çok sıkıntılı olabiliyor. Saçlarınızda radikal bir değişiklik yapmaya karar verdiğinizdeyse işler iyice içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Çünkü her zaman gittiğiniz bir kuaförünüz olsa bile,  bu köklü değişim isteğinizi karşılayamayabilir. Bu sebeple iyi bir güzellik salonu ve uzman araştırmanız yararlı olacaktır. Bunun için sitemizden faydalanmanızı kesinlikle öneririm.

                                    

  • Kuaförü yönlendirmekten çekinmeyin

Yetenekli bir kuaför bulup gittiğinizde hemen tedbiri elden bırakmayın. İstediğiniz modeli gösterdiğinizde ve kuaförünüzün yapabileceğine dair söz aldığınızda dahi kendinizi doğrudan saç uzmanının eline bırakmayın. Gözlerinizi kapatıp sonuna kadar beklemek yerine her adımın takipçisi olun. Kuaförler her ne kadar işlerine müdahale edilmesini sevmeseler de gerekli görüyorsanız sözünüzü söylemekten çekinmeyin. Aksi takdirde istediğinizden çok daha kısa, çok daha uzun ya da istediğinizden bambaşka bir renge bürünmüş saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınızı kimse sizden daha iyi tanıyamaz, unutmayın.

               

4- Başkalarının fikri nedeniyle istediğiniz modelden çok da sapmayın

Aklınızda bir saç modeli belirlediniz ve bunun da yüz tipinize uygun olduğunu düşünüyorsunuz. Böyle bir durumda fikrinizin değiştirilmesine çok fazla izin vermemelisiniz. Elbette hayatınızda sizin için oldukça değerli olan aile üyeleriniz ve arkadaşlarınız gibi kimseler size önerilerde bulunabilir. Bunları dinlemeniz sizin yararınıza da olabilir. Ancak özellikle kuaföre gidip de koltuğa oturduğunuz andan itibaren kimseye kulak asmamaya çalışın. Birlikte sıra beklediğiniz bir kadın veyahut kuaför, sizin hayatınızı, nasıl bir yerde çalıştığınızı, nelerden hoşlandığınızı geçirdiğiniz 5 dakika içerisinde anlayamaz. Ama fütursuzca öğüt vermek veya öneride bulunmak gibi hatalar yapabilirler. Böyle bir durumda zarifçe teşekkür ederek onlardan uzaklaşmanız en iyisi olacaktır :) Çünkü onların önerdiği gibi yapıp da beğenmezseniz içinizdeki öfkeden uzun bir süre kurtulamazsınız. Ancak kendi istediğiniz modeli uygularsanız, beğenmeseniz dahi kendinizi avutmanız çok kolay olur. En azından hayal ettikleriniz listesinde bir şeyin daha yanına tik koyma fırsatı elinize geçmiştir ve nasıl olsa kökü sizdedir :)

Yazar: Zeynep Çetin

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar