Rimmel Provocalips Likit Rujlar

Rimmel Provocalips Likit Rujlar

Bayanların en büyük makyaj sorunlarından biri, kalıcı olmayan ürünlerin bir süre sonra tazelenmeye gerek duyması. Özellikle yemek yedikten sonra çıkan rujlar hepimizin baş belası haline gelmişken; imdadımıza kalıcı ürünler yetişiyor.

Rimmel Provocalips Likit Rujlar, ürünün kendi sitesinde yer alan bilgiye göre, 16 saate kadar kalıcılık sağlayabiliyor. Ürün, iki ucunda fırça ve tüpler olan stick şeklinde geliyor. Bir ucunda ruj bulunurken, diğer ucunda rujun sabitlenmesini sağlayan ve ruja parlaklık veren krem rengi/şeffaf ruj bulunuyor. Dudağınıza likit rujları uygularken, olabildiğince hafif ve ince bir katman olarak sürmeye çalışın, zaten bir de üzerine sabitleyici ruj gelecek; böylece dudağınızdaki rujun gün içindeki ağırlaşmasını önlemiş olursunuz. Bir süre sonra rujun ilk sürüldüğündeki parlatıcı görüntüsünü andıran ıslaklığı kuruyor ve mat bir ruj sürmüş gibi oluyorsunuz. Rujun dudağa doğru bir şekilde oturması ve renginin sabitlenmesi için rujun kurumasını bekledikten sonra, şeffaf ruju uygulamaya geçebiliriz. Şeffaf ruju uyguladığınızda ise rujun kurumasından gelen matlık gidiyor ve daha parlak, parlatıcı gibi duran bir ruj elde ediyorsunuz. Bunun gibi likit rujları uygularken dikkat etmeniz gereken küçük bir nokta ise; özellikle bu ruj kururken dudaklarınızı birbirine değdirmemeniz gerekiyor. Bunun sebebi de rujun dağılıp dudakta dalgalanmalar oluşturabilme ihtimalinin olması. Gün içinde konuştukça dudakların iç kısımlarındaki ruj çıksa da, dış kısımdaki rujda hiçbir değişiklik yok. 

Dudaktan ürünü temizlemesi biraz zahmetli, normal makyaj çıkarıcıları ve misel sular ile biraz zor çıkıyor; eğer elinizde varsa çift fazlı makyaj temizleyicilerini deneyebilirsiniz, çok fazlı makyaj temizleyiciyle ruju çıkarmaya uğraşırken dudağınıza da zarar vermemiş olursunuz. Diğer likit rujların aksine, bu ürünün renk dağılımı oldukça düzgün oluyor, dudağın her yerinde aynı renk sonucunu alabiliyorsunuz. Ürünün tek kusuru, eğer mat kullanmak isterseniz nemlendirme özelliği olmadığından dudağı kuru gösteriyor ve dudaktaki çatlakları belirginleştiriyor. Eğer Rimmel Provocalips Likit Ruj’u mat ruj olarak kullanmak isterseniz, dudağınıza uyguladıktan sonra kuruması için bir süre beklemeniz yeterli. Eğer parlatıcı olarak kullanmak isterseniz, şeffaf ruj kısmını da uygulayabilirsiniz. 8 farklı renk çeşidine sahip Rimmel Provocalips Likit Rujlar’ı denemenizi mutlaka öneriyorum.

Yazar: Cemre Uçaryılmaz

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar