Mezuniyet Makyajı Önerileri

Mezuniyet Makyajı Önerileri

Okulların kapandığı şu sıralar özellikle mezun olacak öğrencileri büyük bir telaş kaplamış durumda. O günün özel olması, yeni bir hayata adım atıyor olunması sebebiyle herkesin özenerek hazırlanacağı ve doyasıya eğleneceği bir günde özellikle biz kadınların en çok...

HD Fondöten

HD Fondöten

Fondöten makyajın olmazsa olmazı, bir nevi zeminidir. Çeşit çeşit farlar, kontür ve aydınlatma uygulamaları, zeminin güzel olmasıyla daha da ön plana çıkar ve makyajı güzel kılar. Bu nedenle makyaj malzemesi üreticileri her geçen gün yeni bir fondöten çeşidi ile piyasaya hareketlilik...

Gelinler İçin Makyaj Önerileri

Gelinler İçin Makyaj Önerileri

Her kadın hayatının bu özel gününde kusursuz ve göz alıcı görünmek ister. Gelinlik seçimi, ayakkabı tercihi, çiçek, saç derken geriye güzelliğinizi ön plana çıkaracak, sizi o gün için bakımlı ve özenli gösterecek makyaj kalır. Her günkü makyajınızdan farklı olarak bu günde, daha...

Porselen Makyaj

Porselen Makyaj

Makyaj stilleri arasında, önemli bir yer olan porselen makyaj profesyonel makyözler tarafından yapılmakta olan ağır bir makyaj çeşididir. Özellikle kusurlu bir cildi olanlarda uygulanan porselen makyaj, özel makyaj malzemeleri kullanılarak yapılmaktadır.

Porselen makyaj yapılırken kullanılan fondötenler genellikle yüksek bir kapatıcılık oranına sahip olan stick formdaki ürünlerdir. Profesyonel makyaj markalarının, porselen makyaj için özel ürünleri vardır ve bu ürünler kullanılarak makyaj yapılır. Uygulama sırasında, kişinin hijyeni açısından kullanılan sünger ve fırçalar kişiye özel olmalı ve cilt tipolojisine uygun renkler seçilmelidir.

Başarısız uygulamaların kötü bir görüntüye yol açacağı porselen makyaj, tercihen gece yapılır ve televizyon ve sahne makyajlarında sık sık tercih edilir.

Porselen Makyaj Kimlere Yapılır?

Porselen makyaj genellikle; gelinlere, televizyon dizilerindeki oyunculara, ekranda görünen kişilere ve çok fazla cilt sorunu olan kişilere yapılmaktadır. Kusurları yüksek oranda kapatan porselen makyaj uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığında çatlak görünümlerin oluşmasına neden olabilir. Porselen makyaj kalın bir tabaka halinde cildin pürüzsüz görünmesi için yapıldığından, geceleri tercih edilir.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle cildin temiz ve kuru olması ilk esastır. Porselen makyaj yapmak için gerekli olan makyaj malzemeleri temin edildikten sonra, ilk olarak fondöten uygulaması ile makyaja başlanır. Fondöten için sünger kullanılır ve hafifçe nemlendirilen sünger dairesel hareketlerle tüm yüze uygulanır.
  2. Fondötenin yedirilmesinden sonra, makyaj sabitleyici sprey uygulanan yüze, toz pudra ile son dokunuşlar yapılır.
  3. Porselen makyajda en önemli husus, bebek cildi gibi pürüzsüz bir cilt yaratmaktır. Bu açıdan çoğu makyöz, allık kullanmadan gölgelendirme yöntemi ile ciltleri kusursuzlaştırmaktadır.
  4. Porselen makyaj 2 gün boyunca dayanabilir. Bu yüzden gündüz yapıldığı takdirde çok kötü bir görüntüye sebep olacaktır.
  5. Yüzdeki pürüzler çok fazlaysa makyaj bazı kullanılmalıdır.