Pin Up Makyajı

Pin Up Makyajı

Pin Up Makyajı

Her gün yepyeni makyaj trendleriyle tanışıyoruz. Bunlardan son zamanlarda daha sık görmeye başladığımız ve çok da eğlenceli bulduğumuz bir trend var: Pin Up Makyajı. 1900’lü yılların başından itibaren Pin Up kızları dediğimiz mankenler ünlü olmaya başladı. Zamanla her yerde posterleri, fotoğrafları görülen Pin Up kızları günümüzde hala modaya ve makyaj dünyasına ilham vermeye devam ediyor.

Özellikle kostümlü partilerde, konsepti geçmiş yıllara ait olan kutlamalarda severek kullanabileceğiniz bu makyajı nasıl yapacağımızı birlikte inceleyelim.

Önemli Noktalar

Pin Up makyajının dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktaları var. Bu makyajı Pin Up makyajı yapan iki şey kırmızı ruj ve kuyruklu, belirgin bir eyeliner. Aynı zamanda Pin Up kızları belirgin kaşlarıyla da öne çıktığından, makyaja başlamadan önce kaşlarınızın şekillendirilmiş olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Makyaja Başlarken

Her makyaj stilinde olduğu gibi, bu makyajı da yapmadan önce cildimizi temizlemeye ve nemlendirmeye dikkat ediyoruz. Pin Up makyajında tenin kusursuz görünmesi gerektiğinden bu adım oldukça önemli.

Ten Makyajı

Pin Up makyajına ten makyajı ile başlıyoruz. Temizlenmiş ve nemlendirilmiş cildinize makyajın kalıcı olması için primer uygulayın. Bu adım fondötenin gün boyu etkisini sürdürmesini sağlayacak ve gözeneklerin görünümünü azaltacaktır. Ardından teninize uygun, likit bir fondötenle renk eşitsizliklerini ortadan kaldırın.

Fondötenin ardından kapatıcı yardımıyla cilt lekelerini, sivilceleri ve göz altı morluklarını kapatın. Lekeleri ortadan kaldırmakta daha etkili bir çözüme ihtiyacınız varsa günlük kullandığınız kapatıcının altına renkli kapatıcı uygulayabilirsiniz. Kırmızı lekelerin üzerine yeşil, göz altı morluklarının üstüne ise sarı veya pembe tonlarında bir kapatıcı uygulamak lekelerin kolayca gizlenmesini sağlayacaktır.

Ten makyajında son adımımız allık uygulamak. Teninize uygun bir allığı fazla belirgin olmayacak şekilde, elmacık kemiklerinize daha yoğun olmak üzere, burnunuzun üzerine ve alnınıza uygulayın. Bu adım yüzünüzün aydınlanmasına yardım edecektir.

makyaj, makyaj trendi,pin up makyajı, pin up kızları,eyeliner, kırmızı ruj

Göz Makyajı

Önceden şekillendirilmiş kaşlarınızı kaş kalemi veya kaş farları yardımıyla belirginleştirin. Bir karıştırma farı yardımıyla toprak tonlarında bir farı göz kapaklarınıza uygulayın. Kullandığınız fardan daha koyu bir kahverengi ile gölgelendirme yapmak Pin Up makyajının kilit noktalarından biri. Farı uyguladıktan sonra bugüne kadar yaptığınız en kusursuz kuyruklu eyelinerı uygulamaya hazır olun. Eyelinerın olabildiğince belirgin ve kalıcı olması için likit eyeliner kullanmayı tercih edebilirsiniz. Eyeliner uygulamasının ardından aydınlatıcıyı kaşların altına ve üzerine uygulayarak kaşlarınızın daha kalkık ve gözlerinizin daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Göz makyajında önemli olan diğer adım kirpikler. Pin Up makyajında kirpikler belirgin ve uzundur. Kirpiklerinizi kıvıran ve belirginleştiren bir maskara kullanabilir; seyrek kirpikleriniz varsa veya görünümü güçlendirmek istiyorsanız takma kirpik uygulayabilirsiniz.

Dudak Makyajı

Son adım dudak makyajı. Bildiğimiz gibi Pin Up makyajında en çok öne çıkan iki nokta eyeliner ve kırmızı rujdu. Görünümü tamamlamak için parlak ve kırmızı bir ruj kullanmalı, rujun kalıcılığını arttırmak içinse bir ton daha koyu bir dudak kalemi ile dudak çevresini belirginleştirmelisiniz.

Yazar: Kardelen Kanığ

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar