PİKSEL SAÇLAR

PİKSEL SAÇLAR

Ombre akımına hepimiz bayıldık ancak bu yılda yeniliklere açık olan kadınlar için biraz dışarda kalacak gibi. Çünkü 2015 bahar sezonunda yepyeni ve değişik bir akım moda olacak ve yurt dışında yayılmaya başladı bile. Bu akımın adı piksel saçlar ve cesaret edebilirseniz ombrenin yerini alacak bir model. 

İspanya'da X-presion Creativos adlı salonda başlayan bir akım bu. Klasiklikten sıkılan saç sanatçısı saçları neden düz boyayalım ki gibi bir fikirle saçları sanki 80'lerdeki video oyunlarındaki kızlar gibi blok blok boyamış. Saçı boyanan kişi de bu durumu yadırgamamış ve çok beğenmiş hatta sadece o değil dışardaki herkes de bu saça bayılmış ve böylece yayılması başlamış. Herkes saçını blok şeklinde boyatmaya başlamış ve akım buradan yola çıkmış.

Saçlarını bu şekilde boyatanlar #xpresionpixel hashtag'i ile instagramda paylaşım yapmaya başladılar bile ve yüzbinlerce kişi bu şekilde saçlarını gösterdi bile. Instagramda milyonlarca kişi var.

Bu saç şekli herkesin uygulayabileceği bir model değil bizce, çünkü saçlardaki renkli blokları herkes tercih etmeyebilir. Ama gençler, serbest meslek çalışanları bence uygulayabilir bunu. Marjinal saçları beğenenler için ve farklı olmayı sevenler için aslında çok da uygun. Müzisyenler, ressamlar, sanatçılar çılgın fikirlere açık olan herkes deneyebilir.

İş ortamında belki uygun olmayabilir ama ben istediğimi yaparım diyenlerdenseniz buyurun deneyin.  Farklılıktan hoşlananlar için ideal olan bu akım belki de vazgeçemeyecekleriniz arasında olacak, Denemeden bilemezsiniz

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar