Parti Makyajı

Parti Makyajı

Okulların, özellikle de üniversitelerin açılmasıyla birlikte parti sezonu da başlamış oldu. Sınavlardan önce enerji toplamak, yaklaşan Cadılar Bayramı partilerine katılmak, bir cumartesi gecesini evinizde değil arkadaşlarınızla dışarıda geçirmek istiyorsanız fakat parti ve gece makyajı hakkında çok da fikrim yok diyorsanız bu yazı tam size göre!

Gece makyajına en çok yakışanları, bir partiye katılmadan önce makyajımızı yaparken dikkat etmemiz gerekenleri, uzmanlardan parti makyajı önerilerini birlikte inceleyelim.

parti makyajı, gece makyajı, yoğun makyaj, makyaj

Parti Makyajı Stilleri

Partiler ve cumartesi geceleri, günlük hayatta deneyemediğimiz, abartılı bulduğumuz fakat bir yandan da sevdiğimiz makyaj stillerini denemek için ideal zamanlardır. Çok sevdiğiniz ama fazla koyu bulduğunuz rujunuzu; okulda, işte ve günlük hayatta yapamadığınız koyu göz makyajınızı yapmak için daha uygun bir zaman yoktur.

Parti makyajlarında, gösterişli ürünler kullanırken abartıya kaçmamak çok önemli. Bu yüzden uzmanların önerisi, sadece yüzünüzün bir bölgesini ön plana çıkarmanız.

Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı göz makyajı, günlük hayatta nude tonda rujlarla kullandığımız ve hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş makyaj çeşitlerinden biri. Gece makyajında dumanlı göz makyajı kullanmayı düşünüyorsanız, ufak bir değişiklik yapıp nude tonlardaki rujlarınızın yerini bordo tonlardaki rujlarınıza bırakabilirsiniz. Bu kombin gece makyajına çok yakışacağı gibi, sonbahar ruhunu da taşımanıza yardımcı olacaktır.

Farklı Eyeliner Stilleri

Cat-eye, kalın, ince, kuyruklu derken çoğumuz her gün aynı eyeliner stillerini kullanıyoruz. Kostümlü veya çılgın bir partiye gidiyorsanız, değişik eyeliner stilleri denemenin tam zamanı. Glam Rock tarzı eyelinerlar, kostüm temanızla uyan ilginç stiller hem dikkatleri üzerinize çekecek hem de görünümünüze renk katacaktır. Denediğiniz farklı eyeliner stillerini ışıltılı göz farlarıyla birleştirebilir, alışılmışın dışında renklerle eğlenceli bir kombin elde edebilirsiniz. 

Çılgın Rujlar

Farklı eyeliner stilleri denemişken farklı rujları denememek de olmaz. Kostümlü partiler her zaman hoşunuza giden gösterişli kırmızıları, siyah, mor vb. rujları denemek için harika yerler. Tek ihtiyacınız olan istediğiniz renkte ruju seçtikten sonra ona kıyasla daha sade ve uyumlu bir göz makyajı yapmak. Bu tarz rujlarda mat renkler kullanmanız ve zaten ön planda olan makyajınızın abartılı görünmesini engellemek için parlak bir ten makyajı yerine mat bir ten makyajı yapmanız öneriliyor. Siyah rujlarınızın yanında allık yerine bronzer kullanmak da vamp bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

Geceye iddialı bir makyaj yapmak istiyor ve yaratıcılığını konuşturup dikkatleri üzerine çekmek istiyorsan bu makyaj stilleri tam sana göre! 

 

Yazar: Kardelen Kanığ

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar