Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni

Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni

Her sene düzenli olarak düzenlenen Altın Kelebek de Hürriyet Kelebek eki okurları tarafından seçilerek televizyon ve müzik ödülleri verilir. Ülkemizde en son Altın Kelebek 13 Kasım 2016 yılında düzenlenmiştir. 2016 yılında en son 43. Düzenlenen Pantene Altın Kelebek Ödülleri sunuculuğunu Pelin Altan ve Okan Bayülgen yapmıştır. Program Kanal D ve CNN ortak canlı yayın olarak yayınlanmıştır.

Birçok kişinin ününe ün katan Pantene ve kült haline gelmiş Altın Kelebek birleştiğinde sanat dünyasının ilgisini çeken birçok kategoride ödül veriliyor.

Her Yıl Düzenli Olarak Verilen Televizyon Ödülleri

-En İyi Kadın Sunucu

-En İyi Erkek Oyuncu

-En İyi Kadın Haber Sunucu

-En İyi Erkek Haber Sunucu

-En İyi Haber Programı

-En İyi Yerli Dizi

-En İyi Komedi Dizisi

-En İyi Drama

-En İyi Kadın Komedi Oyuncusu

-En İyi Erkek Komedi Oyuncusu

-Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu

-Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu

-En İyi Yarışma Programı

-En İyi Talk Show

-En İyi Spor Programı

-En İyi Magazin Programı

-En İyi Güncel Kültür-Sanat Programı

Her Yıl Düzenli Olarak Verilen Müzik Ödülleri

-Yılın En İyi Şarkısı

-En İyi Türk Pop Müziği Kadın Solist

-En İyi Türk Pop Müziği Erkek Solist

-En İyi Türk Halk Müziği Kadın Solist

-En İyi Türk Halk Müziği Erkek Solist

-En İyi Türk Sanat Müziği Kadın Solist

-En İyi Türk Sanat Müziği Erkek Solist

-En İyi Fantezi Müzik Kadın Solist

-En İyi Fantezi Müzik Erkek Solist

-En İyi Çıkış Yapan Solist

-En İyi Grup

-En İyi Çıkış Yapan Grup

-En İyi Klip

Her Yıl Düzenli Olarak Verilen Özel Ödül

-TV Yıldızları Özel

2017 Yılında Yıldızı Parlayacak Olan Bazı Adaylar

30 dalda ödül dağıtan Altın Kelebek, güzellikleri ile 3 genç kıza Pantene Yıldızı Parlayanlar ödülünü verecek.

-Pınar Deniz: Televizyon dünyasında çok yeni bir isim olan Pınar Deniz 1994 doğumlu. Sil Baştan dizisi ile ilk kez kamera karşısına geçen genç oyuncu güzelliği ve doğal yapısı ile herkesi kendine hayran bıraktı.

-Melisa Şenolsun: İstanbul Üniversitesi’nde öğrenciliğine devam eden 1996 doğumlu Melisa Şenolsun ilk kez 2015 yılında kameralar karşısına çıktı. Daha sonra adını tam olarak Kiralık Aşk dizisi ile duyurdu. E son umuda Kelepçe Vurulmaz adlı dizide oynamıştı.

-Büşra Develi: Adını bu sıralar sıkça duyduğumuz Büşra Develi 1993 doğumlu. Müzik dünyasında sıkça duyduğumuz İlyas Yalçıntaş’ın İncir şarkısının klipinde oynadı. Günümüzde hala devam etmekte olan Fi dizinde oynuyor.

-Miray Daner: Vatanım Sensin dizisi ile akıllara kazınan Miray Daner 1999 doğumlu. Daha önce Medcezir, Papatyam dizilerinde rol almıştı.

-Biran Damla Yıldız: İlk olarak Çılgın Dershane 4 dizisi ile ekranlara çıkan Biran Damla Yıldız 1997 doğumlu. Biran Damla kendini Kırgın Çiçekler dizisinde Eylül karakteri olarak iyice sevdirdi.

-Almila Ada: Kırgın Çiçekler, Kaderimin Yazıldığı Gün adlı diziler ile kendini ekrar önünde gösteren oyuncu 1994 doğumlu. En son Adı Efsane dizisinde oynamıştı.

-Hazal Filiz Küçükköse: 1988 doğumlu olan oyuncu şuan da Ankara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakülte’sinde öğrenim görüyor. Daha önce Deniz Yıldızı, Beni Affet, Ustura Kemal gibi dizilerde rol almıştı. Ama gönlümüzü en çok Kara Sevda dizisindeki Zeynep rolü ile aldı. 2016 yılında Kıbrıs’ta yapılan Kuzey Kıbrıs Magazin Gazetecileri Ödül Töreninde ödül aldı.

-Ezgi Şenler: Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olan 1993 doğumlu Ezgi Şenler, oyunculuk kariyerine ilk olarak Bodrum Masalı dizisi ile başladı.

-Aslı Melisa Uzun: 2015 yılında düzenlenen Miss Turkey Güzellik Yarışmasında 2. Seçilen Aslı Melisa Uzun 1996 doğumlu.  Köln Üniversitesi’nin Hukuk Bölümünü bitirdi. Türkiye’de ki dizi kariyerine ilk olarak Arkadaşlar İyidir dizisi ile başladı.

-Afra Saraçoğlu: 1997 doğumlu olan Arfa Saraçoğlu güzelliği ile herkesi kendine hayran bıraktı. Afra film sektöründeki kariyerine ilk olarak Nurgül Yeşilçay ve Özcan Deniz’in oynadığı İkinci Şans filmi ile başlarken en son Kötü Çocuk filminde başrol oynadı. En son rol aldığı dizisi ise Fazilet Hanım ve Kızları.

Bu yıl 44.’sü düzenlenen Pantene Yıldızı Parlayanlar jüri tarafından belirlendi. Bu yıl yıldızı parlayanlar, Simge Sağın, Melisa Aslı Pamuk, Dilan Çiçek Yıldız. Ödülü kazandıkları anda;

Simge Sağın: “Başarılarının karşılığı olarak”

Dilan Çiçek Yıldız: “Sette ufak bir çığlık atarak”

Melisa Aslı Pamuk: “Çok mutlu olduğunu” söyledi.

Genç oyunculara ödülü, bu yıl marka sahibi olarak gösterilen Neslihan Atagül verdi.

Bütün adaylara oy vermek tamamen ücretsiz bir işlemdir. Her yıl Pantene sponsorluğunda düzenlenen Altın Kelebek’te ödüller sizlerin oyları sayesinde sahiplerini bulacak. İnternet üzerinden oylamaya katılınabilir. Veya resmi sayfa üzerinden kayıt olarak dilediğiniz adaya oy atabilirsiniz. Her yıl Ekim veya Kasım ayında yapılan ödül törenini takip edebilirsiniz.   

2014 Altın Kelebek Ödül Töreninde Bazı Ödül Alanlar

Yılın Şarkısı ve En İyi Kadın Pop Müziği Ödülü: Gülşen

En İyi Kültür Sanat Programı: CNN-Afiş

En İyi Magazin Program: Söylemezsem Olmaz-Kanal D

En İyi Senaryo Yazarı Ödülü: Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat: Karadayı dizisi

En İyi Klip: Yalın

Türk Halk Müziği Ödülü: Zara-Kubat

En İyi Spor Programı: Maraton

En İyi Erkek Solist: Murat Boz

En İyi Çıkış Yapan Solistler: Mabel Matiz, Oğuzhan Koç, İrem Derici

En İyi Erkek Haber Sunucu: İrfan Değirmenci

En İyi Kadın Haber Sunucu: Nazlı Çelik

En İyi Yarışma Programı: Büyük Risk-Kanal D

En İyi Fantezi Müzik Kadın Solist: Sibel Can

En İyi Dizi Yönetmeni: Güneşi Beklerken-Altan Dönmez

En İyi Drama Dizisi: Küçük Ağa

En İyi Kadın Oyuncu: Serenay Sarıkaya

En İyi Müzik Grubu: Duman

En İyi Komedi Kadın Oyuncusu: Binnur Kaya

En İyi Komedi Programı: Arkadaşım Hoş geldin-Kanal D

En İyi Kadın Sunucu: Esra Erol

En İyi Erkek Oyuncu: Halit Ergenç

En İyi Dizi Müziği: Toygar Işıklı

Yılın Şarkısı: Yatcaz Kalkcaz-Gülşen

Altın Kelebek Ödülleri Sırasında Yaşanan Bazı Olaylar

2016 yılında en iyi dizi olarak ödül alan Diriliş Ertuğrul dizisi bir ilke imza atarak ödülü iade etti. Olay şu şekilde gerçekleşmişti: Ödülü almak üzere Diriliş Ertuğrul dizisinin senaristi ve yapımcısı sahneye çıktı. Ödül verildikten sonra dizi hakkında hiçbir konuşma yapılmaksızın senarist ve yapımcı sahneden indirtildi. Dizinin başarılı oyuncusu olan Cavit Çetin Güner ise sosyal medya hesabından Altın Kelebek En İyi Dizi ödülünü ayaklarının altına alarak çektiği fotoğrafını paylaştı. Bunun üzerine 2016 Altın Kelebek sunucularından olan Okan Bayülgen yapılan bu tavır ile adeta alay edercesine bir konuşma yaptı ve bunun üzerine Diriliş Ertuğrul dizisi ödülü gece yarısında iade ettiğini söyledi.

Her yıl bazı olaylara ev sahipliği yapan Altın Kelebek Ödül töreni sırasında bir davetli Banu Alkan’ı görmek istiyorum diyerek sahneye çıktı. Herkese hakaret eden bayan davetliye Okan Bayülgen cevap verdi. Bütün davetliler bunun bir şaka olduğunu düşünürken Okan Bayülgen ortamı yumuşatmaya çalışmıştı ve espri olarak “Bu salona senin gibi güzel kadınları bırakırsam beni mahvederler” deyince alkışlandı. Daha sonra yayının sesi kesildi.

 

Yazar: Aramakas Team | Güzellik ve Kişisel Bakım Editörleri

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar