ORTA UZUNLUKTAKİ SAÇLARI ŞEKİLLENDİRME

ORTA UZUNLUKTAKİ SAÇLARI ŞEKİLLENDİRME

Lob kesimli -saçların yani orta uzunluktaki saçlar bu yıl çok moda. Hollywood starları tek tek upuzun saçlarını hem bu şekilde hemde bob kesim şeklinde yaptırıyorlar ve onların yaptıklarının trend olmaması gibi bir durum olamaz.  Ama şu an lob kesimli saçlar bir tık önde. Madem bu saçlar moda, bu saçları nasıl şekillendirebiliriz sorusu aklıma gelir. Bizde sizin için bu şekillendirme yöntemlerini araştırdık.

İlk olarak uçlara doğru dalgalı modeli bu kesime çok yakıştırdığımızdan bahsetmeliyiz. Yani ne düz ne dalgalı. Uçlarda hafif dalga vererek uygulanıyoe ve lob kesimli saçlara çok yakışıyor. Saçlarınız eğer hafif dalgalı ise bu şekilde saçlarınızı kestirerek uçlarda büyük ve hafif dalgalar yaparak çok şık görünebilirsiniz.

saclari-isi-ile-sekillendirirken-zarar-vermemenin-yollari-2

İkinci olarak saçları yana ayırmanın trend olacağından bahsediyorduk. Sağa ya da sola ayırııyorsunuz bu farketmez. Fakat lob kesilmiş saçlarınızı dalgalı yapıp yandan ayırdığınız zaman modern ve güzel bir görünüme sahip olacaksınız. Doğal görünümün de trend olduğu bu yılda bu saçlarla çok doğal bir ifadeye sahip olacaksınız.

saclari-isi-ile-sekillendirirken-zarar-vermemenin-yollari-3

En tatlı lob kesime sahip olmak istiyorsanız hafif bir perçem kesitirip saçlarınızı doğal dalgası ile şekillendirebilirsiniz. Ayrıca yüzünüzün şekli kalp ise bu kesimin size çok yakışacağını da söylemek istiyoruz. Saç köpükleri ile saçınıza doğal dalga vermeniz yeterli.

orta-zunluktaki-saclari-sekillendirme

Kakül kestirmeyi sevenlerdenseniz, bu saç şeklini de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca saçlarınıza da ombre uygulatarak modernize olmuş saçlara sahip olabilirsiniz.

orta-zunluktaki-saclari-sekillendirme

Son olarak saçları ortadan ayırmayı sevenlere mutu bir haberimiz var. Bu saç kesimini çok seviyorsunuz ama ortadan ayırmaktan da vazgeçemiyorsanız merak etmeyin bu saç stili ortadan ayırmayı da kaldırıyor ve çok şık duruyor.  Saçlarınızı ortadan ayırdıktan sonra ya dümdüz yapın ya da hafif köpük ile saçlarınızı doğal dalgasını korumasına yardım edin ve çok çekici bir görünüme sahip olun.

orta-zunluktaki-saclari-sekillendirme-2

Yazar: Nazlınur Turan

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar