OLAY GÜNDÜZ KREMİ

OLAY GÜNDÜZ KREMİ

Olay hassas ciltler için gündüz kremi gevşek yapılı bir nemlendirici olma özelliğiyle öne çıkıyor. Gerçekten kolayca emilen bir nemlendirici ve sürüldüğünde içeriğinde bulunan aloevera ile ferah bir his yaratıyor. Bundan önce denediğim nemlendiriciler Garnier ve Nivea markalarına aitti. Bu ürünlerden  çok da memnun kalmamıştım. İkisini de cildimde biraz yağlanma yaptığından bıraktım. Nivea marka hassas ciltler için nemlendirici çok koyu kıvamlı olduğundan sürdükten sonra ağırlık hissetmiştim. Garnier marka nemlendirici jel kıvamında olduğundan daha iyiydi.

Ancak Olay marka nemlendirici aralarında en beğendiğim ürün oldu. Kullandığım diğer nemlendiricilerde olmayan çok önemli bir özelliği de SPF 15 güneş koruma faktörüne sahip olmasıydı. Bahar geldi ve yeniden güneşin yüzünü gösterdiği şu günlerde cildi korumak için SPF içeren nemlendiriciler kullanmak gerekiyor. Olay marka nemlendiriciyi bu sebeple tercih ettim. Fiyatı da 10.90 tutarındaydı ve SPF içeren bir nemlendirici ararken bulduğum en hesaplı üründü.

Yaklaşık 15 gündür bu ürünü kullanıyorum, normalde donuk bir cilt rengim var. Ürünü kullanmaya başladığımdan  beri daha canlı bir cilde sahip olduğumu farkettim. Nemlendirici özelliği gayet iyi, gece saatlerine kadar yumuşak bir cilde sahip oluyorsunuz. Gün içerisinde tekrarlama ihtiyacı yaratmıyor. Belki yazın yaratabilir, güneşin kurutucu etkisini düşünürsek. Yazın da kullanılabileceğini düşünüyorum eğer cildiniz güneşe karşı çok hassas değilse. Eğer hassas bir cilde sahipseniz, SPF faktörü 15 üzeri olan bir krem kullanmanız ya da güneş kremi sürüp dışarı çıkmanız gerekecektir.

Yazar: İlknur Karanfil

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar