İlkbahar&Yaz Sezonu Oje Trendleri

İlkbahar&Yaz Sezonu Oje Trendleri

Yeni trendler her yerde etkisini gösterdiği gibi ojelerde de etkisini gösteriyor. Her geçen gün yepyeni bir oje yapısı ve sürüm tekniği çıkıyor. Nail art olarak adlandırılan oje sürme sanatının her geçen gün yeni bir şey keşfetmesiyle birlikte bizimde tırnaklarımız şenleniyor...

Dayanıklı Ojeler

Dayanıklı Ojeler

Tırnak bakımının son dokunuşu olan oje sürme işlemi, hem eğlenceli hem de dikkat gerektiren bir aşama. Bazen giydiğimiz kıyafete göre sürdüğümüz bazen ise mevsimlere göre seçtiğimiz ojeler şüphesiz her kadının vazgeçilmezi. Ancak sürdüğümüz ojeler dayanıklı olmadığı zaman...

Oje Markaları

Oje Markaları

Neredeyse her kadın oje sürmeyi sever. Bin bir çeşit marka, renk ve tür içerisinden hangi ojeyi seçeceğimize ise çoğu zaman sadece rengine göre karar veririz. Ama bu ne kadar doğru? Ojenizi sildikten sonra tırnaklarınız sararıyorsa ya da kolayca kırılmaya meyilli bir hale geldiyse...

Metalik Aynalı Ojeler

Metalik Aynalı Ojeler

Tırnaklarda ki metalik,gold,bronz ayna efektli ojeler  ilk olarak 90'li yıllarda renkli giysiler ile birlikte kullanılmış ve oldukça da populer olmuştu yıllar sonra da 2016 yazının modası olacak durumda. Bu sezon farklı olmak isteyen bayanların seçeceği bu ojeler çoğu model ve...

Yazlık Oje Renkleri

Yazlık Oje Renkleri

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte cıvıl cıvıl, iç açıcı pastel renklerde hayatımızda yeniden yer bulmaya başladı. Bu renkler makyajımıza, saçımıza, kıyafetlerimize yansıdığı gibi tırnaklarımızda da ojelerle yerini buluyor. Renk seçeneklerine geçmeden önce oje sürme...

2017 Manikür Trendleri

2017 Manikür Trendleri

Sosyal yaşamda, konuşmalarımız da kendimizi ifade edebilmek için ellerimizi de sıklıkla kullanırız. Her zaman göz önünde olan ellerimizin bakımlı görünmesinde büyük önem taşıyan tırnaklara özen göstermek ise yapmamız gereken ve alışkanlık haline getirmemiz gereken bir...

Oje

Oje

Vücudumuzun her kısmına özel bir makyaj ve süsleme uygulaması bulunmaktadır. Bunlardan en masum olanı da tırnaklarımızı rengarenk boyayarak bakımlı görünmelerini sağlamaktır.    

Yıllardır uzayan ve kısalan tırnaklara uygulanan ojeler, her kıyafete ve ten rengine uygun olan bol renk seçenekleriyle her kadının makyaj dolabının vazgeçilmez ürünleridir. En fazla seçeneği olan ve herkeste birden fazla bulunan tek kozmetik ürünü ojelerdir.

Son yıllarda bir çok farklı oje çeşidi ve uygulaması ortaya çıkmıştır. Yaratıcılığına güvenen kadınlar, bir çok farklı modelle süsleyerek tasarım harikası tırnaklar yaratmışlardır. Ayrıca tırnak şablonları da bir çok farklı tırnak modeli ve desenini kolayca uygulama imkanı sağlamıştır.

Son yıllarda bir çok farklı şekilde karşımıza çıkan oje çeşitleri şunlardır :

 1. Klasik oje : Efsanevi uzun tırnakları süsleyen ve hemen hemen her kadının kullandığı oje çeşitleridir. Bu ojeler şeffaftan siyaha kadar uzanan renk seçeneğine sahiptir. Parlak görünümdedir. En ucuz ojeler klasik ojelerdir.
 2. Mat oje : Mat ojeler son yıllarda çok tercih edilen ve beğenilen oje çeşitlerinden olmuştur. Mat görünümleri özellikle koyu renklerde çok tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.
 3. Çatlayan oje : Oje çılgınlığının ilk eserlerinden olan çatlayan ojeler, iki kat sürülmektedir. Alt kısmına farklı bir renk oje sürülüp kuruması beklenen çatlayan oje ikinci kat olarak tırnağa uygulanır ve bir süre sonra çatlayarak desenli bir görünüm sağlar.
 4. Sedefli oje : Klasikleşen beyaz sedefli ojelere eklenen yeni renklerle, özellikle yaz aylarında tercih edilen oje çeşitleridir.
 5. Simli ve özel efekti oje : Simli ya da çeşitli efektler içeren ojelerdir. İçinde minik yıldızlar gibi farklı süsleme çeşitleri olan parlak ve süslü oje çeşitleridir.
 6. Bakım amaçlı ojeler : Tırnakların bakımını yapan ve tırnak sorunlarını düzeltmek için kullanılan oje çeşitleridir.

Oje Sürme Teknikleri

Ojeler sürülmeden tırnaklar çıplak gibidir. Ancak oje sürmek sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Birkaç pratik bilgiyle siz de kendi ojenizi kendiniz sürebilirsiniz.

 1. Başarılı bir oje uygulaması için ilk şart, düzgün kesilmiş ve törpülenmiş tırnaklar, bakımlı tırnak etleridir. Ellerinizin bakımını yaptıktan sonra, oje uygulamadan önce şeffaf bir ojeyi tüm tırnaklarınıza sürerek kurumasını bekleyin. Daha sonra renkli ojenizi sürmeye başlayın. Bu şekilde hem parmaklarınıza oje bulaşmayacak, hem de ojeleri silerken kalıntılarla uğraşmadan zorunda kalmayacaksınız.
 2. Oje sürerken fırçayı tırnağınızın ortasına nokta şeklinde koyup, düz bir çizgi çizerek ortadan başlamalı, daha sonra kenarları boyamalısınız.
 3. İkinci katı sürerken, ilk katın kurumasını beklemelisiniz.
 4. Her gün şeffaf baz sürerek ojenizde tazelenmiş bir etki yaratabilirsiniz.
 5. Çok fazla oje sürmek tırnaklarınızı sarartacağından belirli aralıklarla 1 haftalık dinlenmeler uygulamalısınız.

Ojeler bazen kendiliğinden çıkabilir ve kötü görüntüler oluşabilir. Böyle durumlarda tırnaklarınız ya da ağzınızla ojeleri kazımaya çalışmamalısınız. Bu işlem tırnaklarınızın ciddi bir şekilde yıpranmasına ve dayanıksızlaşmasına neden olabilir. Böyle bir durumda tırnaklarınızı asetonla temizlemeli ve vazelin kullanarak nemlendirmelisiniz.