NUDE GÖZLER

NUDE GÖZLER

İlkbahar yaz sezonunun defilelerde tanıtımı yapılırken makyaj trendleri de bir bir açığa çıktı tabiki de.  Bu yüzden abartıdan uzak, nude tonlarla makyaj yapılmış gözlere merhaba diyoruz sevgili güzellik trendleri takipçileri.  Bu fikir sadece doğal tonlarla yani sıcak kahve ve bej tonları gibi tonlarla gözleri tanımlamak.  Bu tonlar gözlerinizi daha büyük gösterecek ve çok doğal duracak.

Doğal tonları içeren birçok palet bulabilirsiniz. Yani sizin de kesenize uygun olan bir çok makyaj ürünü var piyasada, onlardan birini tercih edebilirsiniz. Yalnız nude tonlarının da birbiri ile ve teninizle de uyumlu olmasına dikkat ederek bir ürün seçmelisiniz. Bu tonları aldıktan sonra gözlerinizi gölgelendirerek makyajınızı uygulayın, doğal ve anlamlı gözlerin sahibi olun.

Bu şekilde makyaj yaptığınız zaman eyelinerı atlamanız görünüş açısından daha iyi olur. Doğal tonlara siyah ya da kahverengi eyeliner fazla kaçabilir ama sizin tercihinize de kalmış bir şey aslında.  İsterseniz üst göz kapağının içine kahverengi göz kalemi ile çizgi çekebilirsiniz, içerde kalacağı için abartılı olmaz ve gözünüze anlamlı bir hava katar.  Böyle yaparak hem  kirpiklerinizi daha dolgun göstermiş olursunuz hem de bahar trendini yakalamış olursunuz.  Rimelinizi de kirpiklerinize uyguladıktan sonra göz makyajınızı tamamlamış olursunuz.

Doğallığı yakalamaya çalıştığımız için allık seçimimiz de bu yana olacak. Yani şeftali ya da açık pembe tonlarında bir allık seçerek hafifçe uygulayın. Doğallığı yanaklarınızda da yakalamış olursunuz.

Dudaklara gelince gece makyajı için kullanacaksanız gözler ve yanaklar sade olduğu için ruju patlatabilirsiniz. Kırmızı ya da mor (berry) tonlarını tercih edebilirsiniz. Gün içinde kullanıyorsanız ise mercan ya da turuncu tonları ile mükemmel görünüme sahip olursunuz.

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar