Modellerin Kişisel Bakım Önerileri

Modellerin Kişisel Bakım Önerileri

Cildimize ne kadar özen gösterirsek gösterelim bazı günler, özellikle uykusuz kaldığımız zamanlarda, istediğimiz canlı ve ışıldayan görünümü yakalayamayız. Kimi zaman makyaj yapmaya bile gerek duymuyorken kimi zaman makyajsız dışarı adım atamıyoruz. Peki hayatını her zaman gözler önünde geçiren, defileden defileye koşan modeller ciltlerinin ışıldamasını ve her gün sağlıklı görünmesini nasıl başarıyorlar?

Cilt bakımının ve sağlıklı bir cildin sırlarını işin uzmanlarından öğrenelim dedik ve modellerin güzellik ve bakım sırları nelermiş araştırdık.

Lineisy Montero

Lineisy Montero’nun en önemli güzellik sırlarından biri şeker ve balı karıştırıp kendi peelingini yapmasıymış. ‘Peeling sonrasında nemlendirici uygulamayı asla atlamıyorum çünkü bu bana ışıldayan ve sağlıklı görünen bir cilt veriyor.’ diye devam ediyor ve her zaman çok fazla su içtiğini ekliyor.

‘Çok fazla su içiyorum ve bu şekilde hem içerden hem dışardan, her zaman iyi hissediyorum.’

Martha Hunt

Victoria’s Secret modeli Martha Hunt sırrının SK-2 maskelerinden kullanmak ve makyajını çıkarmayı atlamamak olduğunu söylüyor.

Greta Varlese

Greta Varlese sabah ve akşam, cildini nemlendirmeyi asla atlamadığını söylüyor. Sabah rutini cildini normal bir yüz temizleme jeliyle temizlemek, tonik kullanmak, cildine uygun bir serum kullanmak ve nemlendirmek iken gece rutini sadece tonik ve nemlendiriciden ibaretmiş.

Haftada bir yüz maskesi yaptığını da ekleyen güzel model, maskeyi cildinde on beş dakika kadar tuttuğunu ayrıca maskeden önce buhar banyosuyla gözeneklerini açmayı ihmal etmediğini söylüyor. Bütün bunlar bittikten sonra gözeneklerin tekrar kapanmasını sağlamak için tonik kullanıp nemlendirici uyguluyormuş.

Willow Hand

Willow Hand cilt bakımında yüzünü sıklıkla yıkamanın çok önemli olduğunu düşünüyor. Peeling yapmak, nemlendirici uygulamak ve günlük rutinini her zaman korumak onun için olmazsa olmazlardan. Moda haftasında bile rutinini bozmadığını söyleyen modelin favori bakım seti ise Dermologica’dan.

cilt bakımı, yüz temizleme, güzellik sırları

Ash Walker

Ash Walker’ın bizlere en önemli tavsiyesi cildimizin nemini her zaman korumamız. Çantasında her zaman nemlendirici ve losyon bulundurduğunu söyleyen Ash Walker, cildimiz iyi görünüyorsa ek bakımlarla uğraşmamamız gerektiğini ve iyi göründüğü sürece kendi haline bırakmamız gerektiğini de ekliyor.

Renata Zandonadi

Renata Zandonadi cildini her zaman Bioderma ile temizler ve nemlendirici uygularmış. Dönem dönem nemlendiricisini değiştirdiğini belirten modelin bir diğer alışkanlığı ise çok fazla güneş koruyucusu kullanmak.

Julia Van Os

Julia Van Os her gece yüzüne ince bir tabaka Vaseline uygularmış. ‘Birkaç yıldır bunu uyguluyorum ve bana çok iyi geliyor. Bana göre bu bakım diğer bütün pahalı gece kremlerinden daha etkili.’ diyerek en önemli yüz bakım sırrını paylaşıyor.

Madison Whittaker

Madison Whittaker’a göre cildinize yapabileceğiniz en büyük iyilik sık sık nemlendirici kullanmak ve makyajınızı çıkarmadan uyumamak.

Ysaunny Brito

Ysaunny Brito her zaman cildine organik bakım ürünleri kullandığını söylüyor. Onun en sık kullandığı maske ‘avokado maskesi’. Bol su içmek ve bir defileden diğerine gidiyor olsa bile arabada makyajını çıkarmak en önemli alışkanlıklarından.

 

 

Yazar: Kardelen Kanığ

Yorum Bırakın







Yazıya Yapılan Yorumlar