MAYBELLINE AFFINITONE CONCEALER VE URBAN CARE SAÇ BAKIM SERUMU

MAYBELLINE AFFINITONE CONCEALER VE URBAN CARE SAÇ BAKIM SERUMU

Merhaba, bu yazımda MAYBELLİNE AFFİNİTONE CONCEALER/CORRECTEUR VE URBAN CARE NATURAL'S ARGAN OİL SAÇ BAKIM SERUMU'ndan bahsedeceğim.

Urban Care Saç Bakım Serumu kolay kırılan saçlar için yumuşaklık ve ısıya karşı koruma vaat ediyor. İçeriğinde argan yağı, E vitamini ve Omega 9'un yanı sıra zeytin yağı da bulunuyor. Saçlarımın özellikle banyodan sonra çok kuruduğunu ve ıslakken yapabileceğim, durulanmayan bir bakıma ihtiyacım olduğunu düşündüğüm için bu ürünü satın almıştım ve iyi ki de almışım diyorum. Tam istediğim gibi bir kıvama sahip ve saçta çok hafif, ağırlık yapmayan bir dokusu var. Kendi saçlarım omuz hizasında ve bana iki sıkım yeterli geliyor ama ayrıca pompa şeklindeki başlığı istediğiniz kadar ürün almanıza olanak sağlıyor. Mükemmel bir kokuya sahip ve saçta 2-3 gün kalıyor.

Saçı korumasına ek olarak, saçın taranırken kolayca açılmasını sağlıyor. Banyodan sonra nemli saça uyguladığınızda verdiği yumuşaklığı hemen gözlemleyebiliyorsunuz; fönden, kurutmadan kaynaklanan elektriklenmeyi de yok ediyor. Ayrıca çok bereketli bir ürün olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. 125 ml lik şişeyi yaklaşık 5 aydır 2 günde bir kullanıyorum ve ürünün beşte birini anca bitirebildim. En önemli artılarından biri de, elinize aldığınız ürün bittiğinde elde yağlı his bırakmaması, bütün yağı saçınızın almış olması. Aranızda bilmeyenler olabilir, Urban yerli bir marka ve bu ürünler paraben içermiyor, bunlar da beni bu ürünü satın almaya iten nedenlerden yalnızca diğer ikisi :) Mat, kabaran, kırık, sönük saçlara sahipseniz ve fön, düzleştirici gibi ısıl etkilerin saçınıza verdiği zarardan şikayetçiyseniz, bu ürün tam size göre!

Gelelim Maybelline Affinitone Concealer/correcteur a. Cildime çok fazla, fondöten veya kapatıcı uygulayan biri değilim ama mutlaka her kızın dolabında kurtarıcı olarak bir kapatıcı olması gerektiğine inanıyorum. Ne çok üst düzey bir kapatıcı, ne de insana "boşuna almışım" dedirten cinsten. Göz altı morlukları ve torbalarını örtmekte yeterli olan bir ürün. Yumuşak fırçasıyla rahatça uygulanıyor ve az ya da çok miktarda, isteğinize göre uygulayabiliyorsunuz. Ürünün farklı bir yanı da ıslak ya da yağlı bir görünüme sebep olması, açıkçası ben mat bir görüntüyü tercih ederdim. Bu ıslak görünüm aydınlık bir görüntü sağlayıp aydınlatıcı kullanımına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor ama verdiği görünüm iyi mi kötü mü emin olamıyorum.

    

02 NATURAL - pınarda sedefli far uygulanmış                                  02 NATURAL - sadece kapatıcı

Ürünün eksik kalan bir yanı da nemlendirici sürmeden uygularsanız pul pul dökülen, kuru bir yapıya sahip oluyor hatta elinizle dokunduğunuzda cildinizin kuruluktan hassaslaştığını fark edeceksiniz. Benim tavsiyem altına mutlaka bir nemlendirici uygulanması. Uygun fiyatı ve orta dereceli kapatıcılığıyla bu ürün herkesin dolabında bulunması gereken köşetaşlarından bir tanesi :)

                                Pembe alt tonlu bir ürün, cildimin sarıya dönük tonu üzerinde duruşu

                               Yumuşak dokulu fırçası sayesinde kolay sürüm

 

 

Yazar: Cemre Uçaryılmaz

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar