Maybelline Affinintone Fondöten ve Affinintone 24H Pudra

Maybelline Affinintone Fondöten ve Affinintone 24H Pudra

Ne kadar yaz aylarında cildimizi dinlenmeye bırakıp çok fazla makyaj yapmamaya dikkat etsek de (zaten yaptığımızda da çoğu sıcaktan akıyor ve bozuluyor), yaptığımız makyajın sıcak hava ve neme karşın cildimize uzun süre boyunca tutunmasını isteriz. Maybelline Affinitone Fondöten hafif yapısıyla yaz günlerimizin vazgeçilmez fondöteni olmaya aday. İçerisindeki E vitamini ile cildinizi koruyarak nemlendirdiğini öne süren bu ürün, ciltteki renk farklılıklarını gidermede çok başarılı. Eğer cildinizde kızarıklık veya bronzlaşmamış bölgeler varsa, bu fondöten ile kolayca cildinizde renk dengesi sağlayabilirsiniz. Ürün su bazlı olduğundan oldukça sıvı bir yapıya sahip, fazlaca akışkan olduğundan tüpten çıkarırken aldığınız miktara dikkat etmeniz gerekiyor. Ambalajı bu gereğinden fazla sıvı ürünü barındırmak için çok kullanışsız, bir miktar ürün aldığınızda akmaması için kapağı kapatmanız gerekiyor, eğer ürün yetmediyse kapağı tekrar açıp almak zorunda kalıyorsunuz.

Oldukça ince yapısı yaz aylarında cildimize kalıp yerleştirilmiş hissi yaratmazken cildimizin hava almasını bile sağlıyor. Kokusuz bir ürün olduğundan hassas kişiler rahatlıkla kullanabilir. Çok geniş bir renk skalasında sunulan ürünün rengi spot ışıklarda ve güneş ışığında çok çabuk değişiyor, dikkat ederek satın almanızı öneririm. İnce yapısı ve sıvı kıvamı yeterince kapatıcılık sağlamıyor, eğer yüzünüzde sivilce varsa bu ürünle sadece renk eşitliği sağlayabilirsiniz, sivilcenin görünümünde bir değişiklik söz konusu olmaz. Cilde uygulandığında cildi kurutmuyor, nemlendirici özelliği ile gerçekten cildinizi nemlenmiş hissediyorsunuz. Ciltte mat, kusursuz duran bir ürün değil, uygulamanız bitince parlak, hafif ıslak bir görünüme kavuşuyorsunuz, bu açıdan gerçekten de ciltte çok doğal duruyor. Kalıcılığı ortalama seviyede, gün içinde tazelemeniz gerekebilir. Yağlı ciltlerin kullanımına kesinlikle uygun olmayan bir ürün, T bölgesinde yağlanmaya sebep olarak yağlı, parlak bir cilt görüntüsüne sebep oluyor. Eğer yağlı bir cildiniz varsa Maybelline Affitimatte serisinden bir fondöten kullanmanız çok daha fazla yararınıza olur.

Sıvı-akışkan yapı

Fondötensiz

42 Sand Beige

Maybelline Affinitone Fondöten’i sabitlemek için aynı seriden Maybelline Affinitone 24h Pudra’yı kullanabilirsiniz. En büyük taahhütlerinden biri de 24 saat boyunc cilttle kalıcı etki sağlaması. Su bazlı olan bu pudra, kapatıcılık sağlamak yerine makyaj sabitlemede kullanıldığında çok daha başarılı olduğunu görüyoruz; çünkü, kapatıcılığı sıfıra yakın seviyede. Makyaj sabitlemede ise kışın kullanıldığında yaza göre kat kat daha iyi sonuç veriyor. Yazın “24 saat kalıcılık” taahhütüne ve su bazlı olmasına rağmen terlemeye karşı yenik düşüyor, yine de hiç pudra uygulanmamış bir makyajın kalıcılığı ile karşılaştırıldığında pudralı olan her zaman daha iyidir. Eğer makyajı birkaç saat cildinizde tutacaksanız, başarılı bir pudra olduğunu söyleyebiliriz; fakat gün içinde uzun saatler boyunca makyajı ciltte tutmada o kadar başarılı değil. Cildinizde pudra olduğunu unutturacak kadar ince, tozutma yapmayan bir yapıya sahip. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, pudranın gün boyu cildinize tutunamaması ve parlama yapması çok olası. Fakat Maybelline Affinitone 24h Pudra, yaz ayları içerisinde uygulanabilecek en ağırlık yapmayan, orta kalitede pudralardan biri, denemenizde fayda var.

Fondötenin üzerine uygulanmış pudra ile

Yazar: Cemre Uçaryılmaz

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar