Makyajda Yeni Trend: Chroming

Makyajda Yeni Trend: Chroming

Hiç rujunuzu yanaklarınıza sürmeyi denediniz mi? Denemediyseniz bu yeni akımla sürmeye başlamanız muhtemel.

Eğer strobing uygulamasını sevdiyseniz bu uygulamayı da seveceğinizi düşünüyoruz. Aslında strobing ile tek farkları kullanılan ürünün farklı olması, yani chroming uygulaması ile artık yüzünüzü aydınlatıcılarla değil parlak bir ruj ile aydınlatıyorsunuz. Bu yeni yüz trendi ile ıslak, nemli ve parlak görünümlü makyajlar çıkarabilirsiniz. Islak görünümlü makyajların giderek yaygınlaştığı bu dönemler de bu pratik uygulama belki de strobingden bile çok sevilecek!

makyaj, makyaj trendi, chroming, ruj, allık

O halde hemen nasıl uygulayacağınıza ve püf noktalarına gelelim.

Uygulama için önce kullanacağınız rujun nasıl olması gerektiğinden bahsedelim. Rujunuz koyu renkli olmamalı parlak ve metalik rujlar bu iş için en uygun ruj çeşitleri. Ayrıca rujunuzun yumuşak, kremsi yapıda olması da uygulama yaparken kolaylık sağlar.

Doğru renkler ise açık pembeler, şeftali tonları, nude kahveler.  Elbette renkler cilt tonunuza göre değişiklik gösterecektir. Aydınlatıcılar yalnızca şampanya veya altın rengi yansımalar taşıyordu. Ancak rujlarda çok daha geniş bir renk yelpazesi mevcut.

Hatta bu sayede allık uygulamanıza bile gerek kalmayabilir. Çünkü rujunuz zaten bu işlevi yerine getirmiş olacak. Yine de ton uyumuna göre allıkla destekleme yapabilir, cildinizde daha net bir görünüm kazandırabilirsiniz. Allığınızın mat olmasına dikkat edin. Fazla parlaklık ve yansıma sizi disko topuna çevirebilir!

Chroming’i uygulaması ise oldukça basit. Tıpkı strobing gibi yüzünüzün yüksek noktalarına yani elmacık kemiklerinize, şakaklarınıza rujunuzu sürüyorsunuz sonrasında ister ellerinizle ister ıslak sünger yardımıyla dağıtıyorsunuz.  Yapısı dolayısıyla ruj yüzünüzle toz aydınlatıcıdan daha kolay sabitlenip bütünleşecektir. Yani strobing uygulamasını sevmeyenler veya kendine yakıştırmayanlar ruj ile istedikleri sonuca ulaşabilir. Dilerseniz aynı ruju dudaklarınızda da kullanarak güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Kontür uygulaması ile birbirinden çeşitli kontür paletleri alındı, ardından strobing uygulaması geldi ve çekmeceler toz, krem, likit highlighter/ aydınlatıcılar ile doldu. Ve şimdi sıra chroming uygulamasında. Şüphesiz bu akımın en güzel yanı, hepimizin elinde bu türden rujların bulunuyor olması. Bulunmuyorsa bile bir taşla iki kuş vurarak hem yüzünüzü aydınlatacak, hem de rujlarınızın arasına bir yenisini eklemiş olacaksanız. 

Yazar: Deniz Köseli

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar