LOREAL FALSE LASH WINGS RİMEL VE FLORMAR TERRACOTTA ALLIK

LOREAL FALSE LASH WINGS RİMEL VE FLORMAR TERRACOTTA ALLIK

Herkese hem yağmurlu hem güneşli bir Nisan gününden merhaba! Bu yazımda Loreal False Lash Wings Mascara ve Flormar Terracotta Allık'tan bahsedeceğim.

Çılgın bir rimel tutkunu olduğumdan çok fazla rimel denedim ve sonunda aradığımı Loreal'de buldum. Kendi kirpiklerim kıvrık fakat uzun değildir, sırf uzatan veya sırf kıvıran rimellerin gözümde çok kötü durduğunu düşünüyorum. Bu rimel fırçasıyla kirpiklerde kelebek etkisi yarattığını iddia ediyor ki bence iddiası sonuna kadar geçerli!

         Rimelin kutusu bu şekilde

İnceden ucuza doğru giden kılları ile özel şekillendirilmiş fırçası sayesinde en uçta kalan kirpiklere kadar ulaşabiliyor. Fırçanın tutulması, elde duruşu çok rahat.

                               Fırçanın kısadan uzuna ve inceden kalına giden kılları

Bendeki tonu Midnight Black, en koyu ve en yoğun renk bu tonda. Rengi yoğun bir siyah, vurgulanmış, çarpıcı bakışlar elde etmenizi sağlıyor. Rimelin yapısının kutuyu ilk açtığınızda biraz ince ve sıvı kaldığını görüyorsunuz; fakat 1-2 kullanımdan sona gerçek yapısına ve yoğunluğuna ulaşıyor. Kirpikleri özel kılları sayesinde tek tek ayırıyor ve kesinlikle yapışma yapmıyor. Ayrılan kirpiklerin zaten yukarı doğru yönelip kıvrıldığını da göreceksiniz ve bu uzamalar kesinlikle gün içinde eski haline dönmüyor. Gözde kesinlikle ağırlık yapmıyor. Tek kat uygulama bile yeterken 2-3 kat uygulanması size muhteşem kirpikler kazandıracaktır. Alt kirpiklere tek kat uygulandığında doğal bir görünüm sağlıyor, gündelik makyajınızda da alt kirpiklerinizde kullanabileceğiniz bir ürün. Eğer rimeli uygulamadan önce kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırırsanız, mükemmel bir görünüm elde edersiniz. Fırçayı kirpiklerinize son kat olarak dik bir şekilde uyguladığınızda ise rimel değmemiş kirpik kalmayacağını görebilirsiniz :)

                     

               Kullanımdan önce                                                 Kirpik kıvırıcı ile uygulandıktan sonra

Kullandığım onca rimelden sonra benim favorim kesinlikle Loreal False Lash Wings Mascara oldu, şiddetle öneriyorum, beğeneceğinizden eminim :)

Sıra geldi Flormar Terracotta Allık'a. Bendeki çok sevdiğim bir şeftali tonu. Allık toz halde ve çok sert, sıkıştırılmış bir yapısı var, bu sebepten fırçaya az geliyor ama zaten çok alıp da yüzümüzü kıpkırmızı yapmak istemeyiz bu yüzden eksi bir yön değil :)

Allığa yaklaşık bir seneden beri sahip olduğum için kutusu biraz deforme olmuş durumda.

Allığın yapısı bu şekilde, kapağında bir de çok kullanışlı, uygulamaya yeten bir aynası var.

Fırçaya bu kadar almak yeterli oluyor.

İçerisinde hafif sedefler bulunuyor. Ciltte kalıcılığının çok iyi olduğunu söyleyemeyeceğim, gün içinde mutlaka tazelemeniz gerekecek çünkü birkaç saat içinde yüzünüzden tamamen uçup gidiyor, tabi ben fondöten veya başka bir makyaj bazı kullanmıyorum, bu şekilde pek kalıcı değil ama fondöten kullandığımda uzun saatler cildimde kalıyor. 

Bu fotoğrafta aynı anda hem Flormar Allık'ın hem de Loreal Rimel'in cildimde nasıl durduğunu görebilirsiniz.

Allığın sürüşünün çok rahat olduğunu söyleyebilirim, ışıltılı, canlı bir görünüme sahip oluyorsunuz. Tonunu da cildime çok yakıştırdığımdan gündelik makyajımda sık sık kullandığım favori allığımdır Flormar Terracotta Allık :)

 

Yazar: Cemre Uçaryılmaz

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar