Konfeti Eyeliner

Konfeti Eyeliner

Eyeliner eski dönemlerde makyajın vazgeçilmeziyken tarihe karışan, son yıllardaysa hayatımıza yeniden giren ve kadınların vazgeçilmezi olan bir makyaj tekniği. Özellikle siyah ve kahverengi tonlarda tercih edilen eyelinerin her göz şekline göre sürümü farklılık gösteriyor. Ancak son dönemlerde özellikle yabancı ülkelerde oldukça yaygınlaşan bir trend bizim ülkemizde de görülür oldu. Sosyal medyada beğenilen ve uygulaması günbegün artan bu trendin adı: Konfeti eyeliner!

Hayatımıza siyah ve kahverengi eyeliner dışında rengârenk eyelinerler sokan kozmetik firmalarında katkılarıyla insanlar artık yeni trendlere yönelir oldu. Peki, nedir bu konfeti eyeliner?

makyaj, makyaj trendi, eyeliner, konfeti eyeliner

İsminden de anlaşılacağı gibi konfeti gibi rengârenk bir akım bu. Uygulaması ise normal eyeliner sürmekten farksız değil hatta nokta nokta uygulamalar yapacağınız için daha kolay bile diyebiliriz. Uygulama için öncelikle birçok renkte eyelinere ihtiyacınız var. Sevdiğiniz tüm renkleri kullanabileceğiniz gibi kıyafetinizle uyumlu renkleri de tercih edebilirsiniz. Uygulama biçimine gelecek olursak, seçtiğiniz bu eyelinerleri göz şeklinizde hangi eyeliner şeklini kullanıyorsanız, o şekilde noktalar koyarak tüm gözünüze uyguluyorsunuz. Yalnız belli bir çizgide ve düzenli olmasına dikkat etmeniz gerek.

  

Günlük kullanım için abartılı bulacağınız bir uygulamaysa, siyah, beyaz, kahverengi, gri, bej gibi daha koyu ve toprak rengi eyelinerleri tercih edebilirsiniz.

Herkesin tercih etmeyeceği bir trend olsa da özel günlerde, doğum günleri, kutlamalar ve partilerde bu trendle oldukça farklı ve güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz. 

 

 

 

Yazar: Deniz Köseli

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar