Yüz Tipine Göre Kaş Şekillendirme

Yüz Tipine Göre Kaş Şekillendirme

Kaş modası ile ilgili ipuçlarını kaş ile ilgili bir önceki yazıda belirtmiştik. Şimdi ise modayı bir kenara bırakıyoruz ve yüzünüze hangi tip kaşların gittiğini inceliyoruz. Böylece, kendinizi modaya uydurmaya çalışırken güzelliğinizden ödün vermek zorunda kalmayacaksınız....

Kaş Peruğu Trendi

Kaş Peruğu Trendi

Dönem dönem kaşların incesi, kalını kavislisi ve kavis olmadan dümdüz hali moda oldu. Çünkü kaşlar yüz ifademize anlam katan ve yüzümüzde değiştirebileceğimiz en kolay şey. Hal böyle olunca bakımlı olmayı ve modayı takip etmeyi seven kadınlar istediği zaman kaşlarını kalın,...

Yeni Trend Renkli Kaşlar!

Yeni Trend Renkli Kaşlar!

Daha çok marjinal gençlerin farklı olmak için tercih ettiği kıl renklendirme trendi gün geç tikçe yayılıyor ve renklenen kıl bölgeleri de değişiyor. Öncelikle renkli saçlar moda iken daha sonra renkli sakallar, renkli koltuk altı kılları derken yeni trend de renkli kaşlar oldu.Renkli...

Kaş Boyama

Kaş Boyama

Güzellik sürekli yenilenmeyi gerektiren bir süreçtir. İşin içine yenilenme girince de en kolay değiştirilebilen etmen saç olduğundan hepimiz kuaförlerin yolunu tutarız. Aynada tam olarak ne görmek istiyorsak ona boyatırız saçlarımızı. Sarı, kahverengi, kızıl ve siyah ana renk...

Kaş Şekilleri

Kaş Modelleri ve Kaş Yapısı

Ne kadar kusursuz bir makyaj yaparsanız yapın, eğer kaşlarınızı es geçmişseniz makyajınızı çöpe atın gitsin! Kaşlar,  ifademizi anlamlaştıran ve gözlerimiz kadar etkili olan vücudumuzun en gerekli kıllarından biridir. Sadece gözümüzü sıvılardan korumaya değil, estetik olarak da iyi görünmemize neden olurlar. Bazen iltifat, bazen de alay konusu olan kaşlar yüzümüzün karakteristik yapısını oluşturan en önemli detaylardır. Yıllardır kaşlar için bir çok türkü yapılması boşuna değildir. Kaşlarımız gözlerimizin en etkili kalkanıdır. Kaşsız bir insan silik bir ifadeye sahip olur.


Her insanın kaş yapısı ve yoğunluğu farklıdır. Makyajda olduğu gibi kaşlarda da çeşitli moda akımları olmuştur. Bunların bir çoğu kaşsız kalmakla sonuçlansa da yıllarca değişik kaş modelleri moda olmuştur.
Kaşları tamamen kazıyıp kalem kullanmak, ip gibi ince kaşlar ve son yıllarda doğala dönüşe neden olan kalın kaşlar gibi bir çok farklı kaş modeli kullanılmıştır.

Doğal kaşları düzgün bir şekilde tarayıp modellemek son yıllarda oldukça revaçtadır. Bir çok insana yakışan kalın kaşlar, çok abartılı olmamak kaydıyla güzel bir yüz ovalinin ilk çizgilerini oluştururlar. Her insana en çok yakışan kaş modeli doğal kaşlarıdır. Ancak bazen kaşlar çok seyrek olabilir ve kanser gibi hastalıklar nedeniyle dökülebilir. Böyle durumlarda kaş kalemleri, kalıcı makyaj ve dövme, kaş farı ya da kaş ekimi gibi çözümler sağlanabilir.


Her insanın doğal kaş şekli farklıdır dedik ve gelin bu kaş modellerini yakından inceleyelim.


1- Düz Kaşlar

 Sık ya da seyrek olabilen düz kaşlar, dümdüz ve kavissizdir. Bu kaş modeline sahipseniz ya da sahip olmak isterseniz, kaşlarınızı şekillendirmek için, kaşınızın bitiş kısmının alt tarafını alabilirsiniz. Dağınık olan kaşlarınızı düzeltmek için makas kullanabilirsiniz. Dümdüz kaşlar kızgın bir ifadeye neden olacağı için bitiş kısımlarına hafif kavis vermeniz gerekmektedir.

2- Kalkık Kaşlar

Kaşların seyrekliği kıl yapısına göre değişiklik göstermekle birlikte bu kaş şekli orta kısmı kalkık olan ve uç kısmı şakaklara doğru kalkık gibi görünen n şekli kaş modelleri arasındadır. Bu kaşları modele sokarken ya da bu model kaşa sahip olmak için, göz pınarının üst kısmını ve kavis olacak alanın alt kısmını alabilirsiniz.

 

3- Kavisli Kaşlar :

Kaşlar düz başlayıp yukarı çıkarı çıkarak uçlara doğru kavisle ilerler ama aşağı inmez. Bu modelin kalkık kaşlardan farkı n şekli olmadan, uç kısmın sadece kavis olmasıdır. Bir çok kişi bu kaş modelini kullanır. Kaşlar alınırken, iç kısmın üst tarafı ve kenarların alt kısımları alınır.

4- Tek kaş

Görüntü olarak m şeklinde olan ve alaylara konu olan martı kaşlar, en güzel şekil verilebilen kaşlardır. Genelde gür ve uzundur ve sadece orta ve alt kısmının alınması yeterlidir. Farklı model bir kaş  istiyorsanız, istediğiniz her modeli, bu kaş tipinden yaratabilirsiniz.

Bütün kaş tiplerini farklı şekillere sokmak ve seyrek kaşları daha belirgin hale getirmek mümkündür. Yüz şekline uygun kaş modelini kullanarak, yüzünüzü daha dengeli bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Sert yüz hatları için yumuşak, yumuşak yüzler için de sert kaş modelleri tercih edebilirsiniz. Yuvarlak yüzünüz varsa köşeli kaş modelleri tercih edebilirsiniz. Kaşlarınıza cımbızla şekil vermelisiniz ve ilk kez kaşlarınızı aldıracaksınız, bunu uzman bir kişiye yaptırmanız daha iyi sonuç almanız için şarttır. Kaşınızın yanlış alacağınız bir tek teli, şeklini bozabilir. Ağda ya da iple kaşlarınızı aldırmamalısınız çünkü bu da riskli bir harekettir ve şekil bozukluklarına sebep olabilir.

Son olarak, doğal kaş şekliniz çok dağınık değilse sadece makasla çok uzun olan kaşları düzeltmeniz yeterli olacaktır. Bazı insanlara çok ince kaşlar yakışırken, bazı insanlara gür kaşlar yakışabilir. Hayal ettiğiniz kaş modelini değil, yüzünüze, saç renginize ve kaş durumunuza uygun kaş modelini seçmelisiniz.