Kaş Peruğu Trendi

Kaş Peruğu Trendi

Dönem dönem kaşların incesi, kalını kavislisi ve kavis olmadan dümdüz hali moda oldu. Çünkü kaşlar yüz ifademize anlam katan ve yüzümüzde değiştirebileceğimiz en kolay şey. Hal böyle olunca bakımlı olmayı ve modayı takip etmeyi seven kadınlar istediği zaman kaşlarını kalın, ince, düz,kavisli bir çok şekilde kaş şekli kullanabilir oldu. Bunun en önemli kaynağı da teknolojinin ve yapılan uygulamaların gelişmesi, çeşitlenmesi. İşte bu noktada kaşları ince ve seyrek olan, istedikleri kalınlığı yakalayamayan, istediği şekli kaşlarına veremeyen kadınlar kaş dövmesi, microblading, micropigmentasyon, kıl tekniği ile kaş kalınlaştırma gibi birçok uygulamaya başvurarak hayallerindeki kaşlara kavuşma şansı yakaladılar.

kaş peruğu, kaş trendi, kaş kalemi

Son zamanlarda tüm bu uygulamaların yanına kaş şekillendirme için bir yeni trend eklendi; Kaş peruğu da yeni çıkan trendlerden biri. Peki, nedir bu kaş peruğu uygulaması? Adından da anlaşılacağı gibi kaş şeklindeki peruğun doğal kaşlarınızın üzerine yerleştirilmesi. Bu peruklar gerçek saçların kısaltılarak kaş haline getirilmesi ve şeffaf yapışkanlı bir zemine yapıştırılmasıyla elde ediliyorlar. Yani tıpkı saç peruğunda olduğu gibi.

İstediğiniz kalınlıkta ve boyda tasarlanan bu peruklar doğal kaşlarınızın yerine yapıştırılıyor ve işte hepsi bu! Bu uygulama günlük hayatınızda sürekli kaş kalemleri veya kaş maskaralarıyla uğraşma derdine bir son veriyor. Uygulama ve kullanım kolaylığı sağlayan bu peruk özellikle kanser hastaları için tasarlanıyor. Kaşları tamamen dökülen hastalar bu peruklar sayesinde kendilerini daha iyi hissediyorlar.

Yazar: Deniz Köseli

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar