Kalıcı Makyaj Uygulaması Hakkında Bilgiler

Kalıcı Makyaj Uygulaması Hakkında Bilgiler

Makyaj, kadınların kendilerini bakımlı hissedebilmeleri için sabah işe gitmeden, okula gitmeden erkenden uyanıp yüzlerine yaptıkları birtakım uygulamaları içerir. Çoğu kadın makyaj yaparken çok fazla zaman geçirmek zorunda kalabilir. Hal böyle olunca da zamandan kazana bilmek için kalıcı makyaj teknikleri geliştirildi. Kalıcı makyaj sayesinde kişi beğenilmeyen ve sürekli o bölgeleri güzelleştirmek adına yapılmak zorunda kalınan makyajlardan da kurtula bilinir.  Eğer siz de uyandığınız da kendinizi makyajlı ve bakımlı görmek istiyorsanız kalıcı makyaj yaptırabilirsiniz. Kalıcı makyaj derinin alt kısmına deriye uygun pigmentlerin kişiye özel iğneler ile enjekte edilmesidir. 

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanır?

kalıcı makyaj, makyaj, cilt

Kalıcı makyaj, en sık kaş,kirpik,dudak ve gözlere uygulanmaktadır. 

Kalıcı Makyajı Kimler Yaptırabilir?

Kalıcı makyajı yaptırmadan önce bir takım alerjik testler yapılmalı ve bu testler sonucunda eğer vücutta alerjik reaksiyonlar öngörülmediyse yaptırılabilir.Ayrıca 18 yaşından küçükler için de önerilmiyor. Kalıcı makyaj yaptırmak istiyor iseniz mutlaka bir uzmana gidin eğer kalıcı makyaj bir uzman tarafından yapılmaz ise kaş renkleri tene uyum sağlamayabilir.  

Kaş İçin Kalıcı Makyaj

En sık tercih edilen kalıcı makyaj kaşı şekillendirmek üzerine. Kaş için kalıcı makyajı kaşı seyrek olan veya çok dökülen, kaş şeklini beğenmeyen, kaş renk tonunu beğenmeyen kişilerin kaşlarını güzelleştirmek adına uyguladığı bir yöntemdir. Öncelikle dudaklara anestezik etkili kremler sürülür ve bölgenin uyuşması beklenir ardından saç ve ten renk tonuna göre bir pigment seçilir ve uygulanır. Kişinin isteğine göre kaş şekillenir. 2 hafta sonra kaş rengi kontrol edilir, tene uyumuna bakılır. Eğer kaş renk tonunda açılmalar var ise düzeltilir. Kalıcı kaş makyajı uygulayan kişiye bağlı olarak 3-6 ay sabit kalır daha sonra silinmeye başlar.

Dudaklar İçin Kalıcı Makyaj

Dudakları ince olan, dudak şekillinde bozukluk olan, sürekli ruj tazelemekten sıkılan bayanlar dudaklar için kalıcı makyaja başvurabilir.Öncelikle dudaklara anestezik etkili kremler sürülerek uyuşturulur. Ardından tene ve günlük kullanıma uygun renk pigmentleri kişiye özel iğneler ile uygulanır. Kişinin isteğine göre dudak çizimleri yapılır ve eğer kişi dudak çizimini beğenir ise dudaklara kalıcı makyaj uygulanır ve istenilmiş olan dolgun dudak şekline ulaşılabilir.

Eyeliner Kalıcı Makyaj

Çoğu kadın eyeliner çekmekte başarılı değildir. Bunun yanında erken uyanıp işe, okula gitmek isteyenler de eyeliner çekmekle vakit harcamak istemeyebilir. Zaman tasarrufu sağlayan bu uygulama göz yapısına ve biçimine göre şekillenir ve uygulama yapılır. Ayrıca istenilen her renk seçilebilir.

Kirpik İçin Kalıcı Makyaj

Kirpik ekleme uygulaması seyrek veya kısa kirpiklere uygulanmaktadır. Kirpiklere yeni kirpikler özel yapıştırıcılarla yapıştırılır ve gözler daha belirgin hale gelir. Bu uygulama en 4 haftada bir düzenli olarak tekrarlanmalıdır. 

Kalıcı Makyaj Uygulaması Pahalı Mı?

Son olarak kalıcı makyajın ortalama fiyatları üzerinde durmak istiyorum. Kalıcı makyaj ucuz bir uygulama değil yine de her gün makyaj yapmak yerine 4-5 ayda bir yapıldığı ve zamandan tasarruf sağladığı için oldukça tercih edilen bir yöntemdir. 

 

 

Yazar: Gizem Ön

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar