KADINLARIN YARIM MAKYAJ TRENDİ VE “MAKYAJIN GÜCÜ”

KADINLARIN YARIM MAKYAJ TRENDİ VE “MAKYAJIN GÜCÜ”

Fotoğraftaki kadın yüzünün yarısına makyaj yapmış. Tabii ki kasıtlı olarak çünkü bu şekilde yarım makyaj yapmak bir trend. Size bu trendi tanıtalım.

Ünlü kadınların makyajsız halleriyle ilgili yapılan dedikodulardan usanan bazı ünlüler yüzlerinin yarısına makyaj yapıp yarısına yapmayarak makyajsız hallerini de sergilemekten çekinmediklerini gösteren fotoğraflarını paylaşmışlardı. Kadınların çok makyaj yaptıklarına dair erkeklerin şikayetlerine tepki amacıyla “the power of make up” (makyajın gücü) etiketiyle instagram üzerinden kadınlar yarım makyajlı hallerini paylaşmaya başladılar. Bu aynı zamanda çok makyaj yapan kadınlara dair aşağılayıcı olabilecek eleştiriler yapan erkekleri de protesto etmek, hem makyajın güzelleştirici gücünü, hem de makyaj yapan kadınların özgüvenini gösterecek bir sosyal medya eylemi işlevi görmekte.

Nikkie adlı bir kadının youtube videosunda uygulayarak başlattığı bu trend gittikçe yayılıyor. Gerçekten kadınların iki halleri de ayrı güzel ancak makyajın daha kusursuz ve albenili bir görüntü verdiğini ve işte tam da bu yüzden onun için zaman harcandığını da gözler önüne seriyor.

Bu fotoğrafta da görüldüğü gibi, bu kadın da kaşlarını kaş fırçası kullanarak içlerini doldurmuş ve yoğun siyah rimeli bolca kullanarak büyülü gözlere sahip olmuş. Beyaz tenli olduğu için cesur bir kırmızı kullanmış. Tabii ki doğal hali de son derece güzel ancak bu şekilde çok daha çekici bir görünümü var.

Bu fotoğrafta yine doğru fondöten, allık ve pudra kullanımıyla yüz hatlarının nasıl daha kusursuz gösterilebildiğini, yüzü daha ince göstermenin nasıl mümkün olduğunu görüyoruz. Değişiklik ortada, elmacık kemiğinin altından fırça ile sürülen allık ile yüz hatlarını daha ince gösterebildiğini ortaya koymuş. Gözlerindeki dumanlı göz makyajı ise son derece çekici bir görünüm kazandırmış. Ancak doğal hali de son derece çekici.

Eğer siz de bu trende uymak isterseniz burnunuzu bir sınır gibi kabul ederek sadece yüzünüzün tek tarafına fondöten ve pudranızı uygulayıp, dudağınızın yarısına ruj sürdükten sonra,  tek bir gözünüze far ve rimel uygulayarak doğal görünümüne de güvenen ama makyajla daha hoş göründüğünü bilen özgüvenli kadınların yarattığı trende ayak uydurabilirsiniz.

Yazar: İlknur Karanfil

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar