İYİ BRONZLAŞMAK İÇİN NE YAPILMALI?

İYİ BRONZLAŞMAK İÇİN NE YAPILMALI?

Yaz aylarında en güzel şekilde bronzlaşmak ve teninizin güzelliğini arttırmak istiyorsanız, birkaç detayı atlamamanızı tavsiye ederiz. Bronz bir cilde sahip olmak, tenin sağlıklı olmasını sağlar ve D vitamini yönünden zenginleşmesini sağlar. Bronzlaşmayı destekleyen krem kullanımlarında öncelikle tenin nem dengesini koruyan kremler veya spreyler tercih etmeye özen göstermeliyiz.

Bronzlaştırıcı krem veya yağların kaliteli olmasına ve bunların güneşe çıkılmadan yaklaşık in beş dakika önce sürülmesine dikkat etmeliyiz. Havuç yağı veya kakao yağıyla  da doğal bir bronzlaşma yakalayabiliriz. Bunlar nem dengesinin korunmasında oldukça etkili olan yağlardır. Evde hazırlanabilecek doğal karışımlardan bir tanesini sizinle paylaşalım : Üç adet havucu kavonozun içine koyup üstüne zeytinyağı ekleyerek kapağını kapatıp bir gün güneşte bekletiyoruz. Ardından bu karışımı iyice süzüp, sıvı kısmını yüzümüze sürüyoruz. Nem oranını arttırmak isteyenler bu karışıma kayısı yağı da ekleyebilirler.

Beyaz ve hassas tenlilerin güneşe çıkmadan birkaç hafta önce beş dakikalık bir solaryuma girip, tenin daha çabuk ve acısız bir şekilde bronzlaşmasını sağlayabilirler. Yağlı cilde sahip olanlar kakao yağı kullanabilirler. Fakat güneşlendikten sonra bu yağın iyice temizlenmesi ve akne oluşumunun engellenmesi lazım.

Bronzlaştırıcı yağlar bizi güneşten korumaz aksine güneş ışınlarını tene daha çok çekerler. Bu kremleri sürdükten sonra öğlen güneşinin altında birkaç saat durup daha sonra denize veya havuza girilebilir. Sudan çıktıktan sonra bu kremler tekrar uygulanmalıdır. Vücudun aynı oranda yanması için iyi bir peeling ve pürüzsüz bir cilt gerekir.

Tüm bunların yanında yaz aylarında güneşte çok kalmamaya ve güneş kremini sürmeyi ihmal etmememiz gerekiyor. Sağlıklı ve zinde bir görüntünün sırrı ayrıca iyi beslenmekten geçiyor. Güzel görüntü elde etmek adına bunların hepsine dikkat etmeli ve cildimizin bakımına özen göstermeliyiz.

Yazar: Yonca Topal

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar