ISLAK GÖRÜNÜMLÜ SAÇ STİLİ

ISLAK GÖRÜNÜMLÜ SAÇ STİLİ

Islak görünümlü saç stili geçtiğimiz sezonda trendlerden biriydi ve bu sezonda popülerliğini koruyor. Bahar ve yaz ayları için daha uygun gibi olan bu saç stili, size saçlarınızı bu şekilde yaptığınız zaman çekici bir görüntü kazandıracak. Ama bu saç stili nasıl uygulanır. İşte asıl önemli olan o. Bizde sizin için araştırdık ve nasıl yapıldığı ile ilgili bigileri sizinle paylaşmak istedik.

Bu saç stilini uygulamak için saçınızın dokusunu değiştirmemelisiniz. Yani kıvırcıksa kıvırcık olacak, düz ise düz olacak.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra sadece fazla suyunu alacak şekilde havlu ile kurulayın ve daha fazlasını yapmayın. Saçınıza wax, köpük ya da jöle -yani bu saç şekillendirme ürünlerinden hangisini kullanıyorsanız onu uygulayın. Saç derinize doğru uygulamayın, sadece saçlarınıza uygulayın. Bu sadece şekil veren bir işlem.

Saçlarınızın ıslak görünümünü muhafaza etmek için yapmanız gereken şey ise saçlarınıza saç şekillendiricisini uygulamadan önce saç nemlendiricilerinden saçınıza uygun olanı bulup onu kullanmak. Bu nemlendiriciler durulanmıyor ve saçları ıslak görünümde tutabilmek için mutlaka uygulanması gerekiyor.

Saçlarınızın diplerine saç şekillendirme ürünlerini uygulamamanızın nedeni diplere uyguladığınızda ilerleyen sürede saç diplerinizi böyle ürünler hızlı yağlandırır. Saçlarınızın hemen yağlanmış gibi görünmemesi için diplere uygulanız pek tavsiye edilmiyor.

Islak görünümlü saç stilini uyguladıktan sonra, saç stilinize uygun olan makyajınıızı yaparak ya da yaptırarak çok çekici bir görünüme sahip olacaksınız ve şıklığınızdan bütünüyle ödün vermeyeceksiniz.

islak-gorunumlu-sac-stili

Yazar: Nazlınur Turan

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar