Işıldayan Saçlar

Işıldayan Saçlar

Çalışan veya ögrenci olan kadınlar için saç bakımına zaman ayırmak biraz  zor olabiliyor.  Genellikle saçlarını şekillendirmek ile vakit  harcadıkları için  saçların bakımını ihmal edebiliyorlar.  Eğer siz de ışıl ışıl saçlara zahmetsizce ulaşmanın yollarını arıyorsanız bu yazı tam size göre.

Sınavlara çalıştığım dönem içerisinde saç bakımımı ihmal etmiş, saçlarımın güçsüzleştiğini ve koparak döküldüğünü görmüştüm.  Saçlarım ince telli olduğu için daha çabuk yıpranıyor ve kuruyordu. Parlak  olmayan saçlarım tüm hevesimi kaçırıyordu.  Ben de ufak  bir piyasa araştırması yapıp fazla uğraşmadan günlük parlaklığı nasıl bulabileceğimi keşfettim. 

  • John Frieda Brilliant Brunette Liquid Shine Shock Perfecting Glosser  

Deneme amaçlı 75 ml olanı alabilirsiniz. Saçınızı şekillendirdikten sonra, elinize sadece bir fındık büyüklüğünde sıkmanız yeterli olacaktır; önce elinizde dağıtın  ardından saçlarınızın uçlarına ve kabarık bölgelerine  sürün.  Biraz nemli bir saça sürerseniz daha iyi bir sonuç alabilirsiniz. Saçınızın uzunluğuna göre miktarını kendiniz de belirleyebilirsiniz. Saç tipinize en uygun  saç  parlatıcı ve onarıcı ürünü  John Frieda Brilliant Brunette serisinden bulabilirsiniz. 

saç bakım ürünleri, saç bakımı, saç

 

Argan  Mucizesine değinmeden  olmazdı. Tavsiye edebileceğim birkaç kaliteli ve işinin hakkını veren ürün var;

  • Morfose Argan Yağı 

Hindistan cevizi yağı oranı argana göre belirgin olsa bile kullananların çok memnun kaldığı saç bakım ürünüdür.  Piyasa şartlarında vaat ettiği tüm noktaları yerine getiren sözünün eri bir marka. Buna istinaden Morfose Argan Yağı'nı  gönül rahatlığıyla öneriyorum. Banyodan  çıktıktan  sonra  saçlarınızın diplerine değdirmeden  uçlarına doğru sürün. Saçlarınız kuruduğunda farkı hemen göreceksiniz.

  • Organix Renewing Argan Oil Of Moroccan Penetrating Oil 

E vitamini içeren bu ürün  yıpranmış saçlarınızın her bir hücresini yeniler ve saçınıza bakım yapar. Yumuşaklık ve parlaklık verir. UV ışınlarına ve ısıya karşı saçlarınızı korur.  Avuç içine sıkacağınız bir fındık tanesi büyüklüğündeki yağ yeterli olacaktır. Saçlarınızın uçlarına ve yıpranmış bölümlere sürün. Birkaç kullanım sonrasında farkı hissedeceksiniz.

  • Kérastase Paris Elixir Ultime 

Isıya karşı korur, elektriklenme ve kabarma sorununu çözer. Parlaklık verir. Kurutmadan önce havluyla nemini almış olduğunuz saçlarınızın uçlarına doğru bir veya iki pompa Kérastase Elixir Ultime yağını eşit miktarda  dağıtın. Günlük kullanımla  saçınızda harikalar yaratacaksınız. Saçlarınız harika olduğu zaman bütün saç stilleri size daha hoş görünecektir.

Benim güvenip satın alıp memnun kaldığım  en başarılı  ürünler bunlardı.  Eğer sizin de bana önerebileceğiniz ürünler varsa  lütfen yorum kısmına  yazın, deneyimlerimi zevkle paylaşacağım.

 

Yazar: Ezgi Bahçetepe

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar