İlkbahar Saç Stilleri

İlkbahar Saç Stilleri

Cilt bakım rutinlerimizi, kullandığımız makyaj malzemelerini değiştirdiğimiz bahar günlerinde saç stillerimizi de değiştiriyoruz. Kış aylarında, soğuk havalarda şapkaların altında gizlediğimiz saçlarımıza istediğimiz şekli vermenin, baharı saçlarımızda hissetmenin tam zamanı. Örgülerden topuzlara, at kuyruklarından çiçekler ile süslenmiş saçlara; bizi hem sıcak havadan koruyacak hem de oldukça hoş görünmemizi sağlayacak saç modellerini birlikte inceleyelim.

saç stilleri, saç, saç modelleri, saç stili önerileri

Mısır Örgüsü

Mısır örgüsü, yabancı ülkelerde bilinen adıyla ‘fishtail braid’, bahar aylarının vazgeçilmezlerinden biri. Klasik örgülere kıyasla çok daha sevilen ve kısa zamanda oldukça popülerleşen mısır örgüsü, uygulamanın basit olmasıyla da tercih ediliyor. Tek yapmanız gereken, normalde yaptığımızın aksine, saçı üç yerine dört tutama ayırmak. Mısır örgüsü günlük kullanımın yanında özel günlere de oldukça uygun. Saçın tamamını tek bir örgü halinde kullanabilir, mısır örgüsünü topuzlarınıza ekleyerek ya da çiçeklerle süsleyerek bohem bir hava yakalayabilir, oldukça güzel görünümler elde edebilirsiniz. 

Yarım Topuzlar

Siz de saçlarıyla uğraşmaya zaman bulamayanlardansanız sıradaki modeli çok seveceğinize eminiz. Bloggerların sıklıkla ‘tembel kız topuzu’ olarak dile getirdiği yarım topuz, uygulayabileceğiniz en basit modellerden biri. Bütün saçımız yerine büyük bir tutamı topuz haline getirebiliyoruz ve tembel kız topuzumuz.. şey, yarım topuzumuz hazır. :)

Bir anda kullanılmaya başlanan ve oldukça hızlı bir şekilde yayılan yarım topuz günlük kullanıma uygun. Kim bilir belki de saç trendi haline gelmeden önce evde sıklıkla uyguladınız. 

Örgülü Topuzlar

Örgü ve topuzu kim sevmez! Ayrı ayrı her zaman kurtarıcımız olan bu iki modelin birleşiminden de haliyle oldukça güzel bir görüntü ortaya çıkıyor. Yaptığınız basit bir topuza iki yandan örgüler eklemek, örgüyü bir taç haline getirmek ya da bunları aksesuarlarla süslemek çok doğal, güzel ve çabasız görünmenize yardımcı olabilir. Bu topuzları yaparken örgüleriniz için kendi saç renginizde küçük lastik tokalar kullanmanızı öneriyoruz. Unutmayın, tokalar ne kadar iyi gizlenirse, topuz da o kadar güzel görünür.

At Kuyruğu

At kuyruğu, hemen hemen her mevsimin gözdesi olan ve her yüz tipine de yakışan bir saç modelidir.  Salaş kullandığımızda günlük, sıkı kullandığımızda özel günlere oldukça uygun bir modeldir at kuyruğu. Bahar geldiğinde klasik at kuyruklarını yine örgülerle süsleyebilir, renkli tokalar, çıkarılabilir rastalarla canlandırabiliriz. Baharın renklerini ve içimize verdiği enerjiyi saçlarımıza yansıtmakta hiçbir sakınca görmüyoruz. 

Bob Saç Stili

Bob saç kesimini sıklıkla duymuşsunuzdur. Bu saç kesimi düz, kısa kullanılan; omuzlara geldiğinde ‘long bob’ olarak adlandırılan bir saç stili. Kişisel favorilerimden olan bu model, bahar aylarına oldukça uygun. Dalgalı ve düz kullanılabilen bu model oldukça modern bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir. Uzun saçların aksine saç bakımının da kolay ve hızlı olmasını sağlamasıyla bob saç kesiminin çokça sevildiğini söyleyebiliriz. Bob saç kesimini ombre ve renkli saçlarla süsleyebilir, minik topuzlar yaparak günlük kullanımda zamandan tasarruf edebilirsiniz. 

 

Yazar: Kardelen Kanığ

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar