GÜZELLİK HİZMETLERİ ÖĞRENCİLERİ SAÇ VE MAKYAJ GÖSTERİSİ

GÜZELLİK HİZMETLERİ ÖĞRENCİLERİ SAÇ VE MAKYAJ GÖSTERİSİ

Üniversiteli Genç Güzellik Uzmanı adaylardan Saç ve Makyaj Gösterisi İstanbul Aydın Üniversitesi’ndeki Kişisel bakım uzmanları yetiştirme bölümü olan Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri isimli bölümde okuyan öğrenciler,yeni yıla gireceğimiz şu günlerde trendleri araştırarak ve kendi yorumlarını da bu trendlere katarak kendilerini takip eden kişilere sıradışı örneklerin de bulunduğu,azırladıkları 22 ayrı saç ve makyaj çeşidini barındıran gösteriyi hazırladı ve sundu.

Olması gerekenden çok daha sıradışı saç modelleri vardı gösteride sergilenen saç modelleri arasında ancak işin içine sanat girince çok da yorum yapmadan zevk almaya bakmak gerekiyor. İstanbul Aydın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hakkı Aydın kuaförlük, kişisel bakım,saç ve güzellik unsurlarının geçmişten günümüze kadar insanın doğası gereği her zaman ilgilenilen ve ilgi çeken sosyal konularla alakalı olduğunu söyledi. Bu sebeple biz de söylemek isteriz ki zaman ve mekan ne olursa olsun güzellik,kişisel bakım ve kuaförlük sektörü hiçbir zaman aşağı seviyelere inmeyecek aksine yeni trendlerle global sanatçıların sosyal medya üzerinden birbirlerini daha iyi tanımasıyla ve kişisel sanatçıların birbirlerinin tarzlarını harmanlamasıyla çok daha güzel güzellik trendlerine tanıklık edeceğiz.

Rektör Yardımcısı Aydın konuşmasına kendisine veya etrafındakilere saygı duyan bir bireyin her zaman güzel ve bakımlı olmak istediğini,insanların kendileriyle ilgilendikçe ve kendileri ilgi gösterildikçe manevi olarak daha iyi hissettikleri gerçeğini benimsediğini belirtti. Aynı zamanda insanın kendisiyle ilgilenmesi kişisel bakımına özen göstermesi de onun hem sosyal hem de maddi yani iş ortamındaki ilişkilerini pozitif yönde etkileyen bir gerekliliktir şeklinde açıklamada bulundu . İş ve hayat şartlarında her daim bakımlı olmanın sınırlarında gezmeliyiz ve bunu hayatın gereklilikleri arasında saymalıyız. Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri bölümünde okuyan öğrencilerin hazırladığı bu gösteri hakkında öğrencileri takdir ederken de bu işleri bu sanatı ortaya çıkarmak için sadece bilginin yeterli olmadığını aynı zamanda bu teorik bilgileri yorumlama zihinsel becerisi, el kabiliyeti ve tasarımsal bir zeka da gerekiyor,işte bu öğrencilerde ve sanatçıların tümünde de bu özellikler var şeklinde konuştu. Kuaförlük mesleği zaten başlı başına bir sanat ve bu sanata sahip çıkan insanlar olduğu sürece kuaförlük mesleği de hep ilerleyecektir.

Burcu Yaren Güzellik Uzmanlığı Kursiyeri Aramakas.com Kullanıcısı     

Yazar: Nazlınur Turan

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar