Günlük Nude Makyaj Uygulaması

Günlük Nude Makyaj Uygulaması

Günlük makyajlarımızda abartıdan kaçınıp sade ve doğal bir görünüm yakalamaya çalışırız. Nude makyaj trendi ise günlük kullanımda adeta kurtarıcı. Aydınlık bir yüz, abartısız göz makyajı ve ten rengiyle uyumlu nude bir ruj ile canlı ve doğal bir görünüm. Her ten renginde farklı renkler kullanımı önemli bir detay. Zira koyu bir tende kullanacağınız açık nude renkler sizi soluk gösterebilir, açık tende kullanacağınız koyu tonlarsa nude makyaja tamamen zıt düşebilir. Yani kısacası her ten renginde nude olarak kullanılan renkler değişkenlik gösterir. 

nude makyaj, makyaj, makyaj trendi

Nude makyajınızın güzel görünmesi için önce zeminin yani ten makyajınızın kusursuz olması gerekir. Günlük bir makyaj için fondöten yerine bb ve cc kremler tercih edebilirsiniz. Günlük kullanım için daha hafif bir seçenek olacaktır. Makyajınızın gün boyu sabit kalmasını istiyorsanız makyaj öncesinden baz kullanabilirsiniz. Kullandığınız ten ürününün içinde doğala yakın ışıltı bulunması sizi daha canlı gösterecektir. Bu nedenle mat fondötenler, bb ve cc kremler yerine içinde ışıltı barındıran ürünlere yönelin. Kullanacağınız baz aydınlık görünüm etkili ise ve ışıltı katmayı vaat ediyorsa kullanacağınız fondöten mat olabilir. Böylece fazla ışıltıdan kaçınmış olursunuz. Gözaltı morluklarınızı kapamak için kapatıcı kullanın. Aydınlık bir görünüm için ten renginizden bir ton açık bir kapatıcı tercih edebilirsiniz. Ten makyajındaki son adım ise yağlanan bölgelerinizin üzerinden pudra ile geçmek. Transparan bir pudra tercih ederseniz daha doğal bir görünüm elde edersiniz. T bölgesi yağlı biriyseniz yalnız o bölgeyi, tüm yüzü gün için yağlanıp parlayan biriyseniz tüm yüzünüzdeki makyajı pudra ile sabitleyin. Gözaltlarınızı sabitlemeyi de unutmayın. Böylece gün içinde sürdüğünüz kapatıcı gözaltı çizgilerinize dolmayacaktır.

Ten renginize uygun bir allık rengi seçin. Açık ve kumral tenlerde uçuk pembeler ve şeftali tonları tercih edebilirsiniz. Esmerseniz daha bronz şeftaliler sizin için ideal olacaktır. Allığı az uygulamaya dikkat edin. Unutmayın günlük nude bir makyajda abartıya yer yok. Ancak makyajınızda aydınlık görünümden hoşlanıyorsanız ve yağlı bir cildiniz yoksa elmacık kemiklerinize ten rengi bir highlighter sürebilirsiniz.

Göz makyajında esas olanca elbette farınızı nude renklerden seçmek. Ten renginize uyum sağlayacak tonlar tercih edin. Sütlü kahve, şeftali, bej gibi nude renkleri kullanın. İnce bir eyeliner ile göz makyajınızı tamamlayın. Hafif bir ışıltı kullanmaktan kaçınmayın. Göz pınarlarınızı ve kaş altlarınızı ten rengi veya kırık beyaz bir far ile aydınlatın. Bu gözlerinizi daha açık ve uyanık gösterecektir. Gözünüzde kullandığınız farı ince bir çizgi halinde gözaltlarınıza geçmeyi unutmayın. Böylece göz makyajınız bir bütün halini alacaktır. Kaşlarınız seyrekse kaş renginize uygun bir far veya kaş maskarasıyla doldurun. 

Dudaklarınızda ten renginizle aynı renk olan rujlar sürmeyin. Bu sizi ölü gibi soluk ve cansız gösterecektir. Dudak renginizden bir ton koyu rujlar sizin için doğru nude rengi olacaktır. 

 

 

Yazar: Deniz Köseli

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar