Güneş Lekeleri İçin Doğal Yöntemler

Güneş Lekeleri İçin Doğal Yöntemler

Yaz aylarında güneş koruyucusu, şapka, güneş gözlüğü kullanmadan dışarı çıkarsanız bir süre sonra özellikle de burun üzerinde kahverengi lekelerin oluştuğunu gözlemleyeceksiniz. Bir de orta yaşlarda iseniz bu lekeler daha çabuk oluşacaktır nedeni ise zamanla cildin yıpranması ve hücre yenilenmesinin yavaşlamasıdır. Güneş lekeleri için kozmetik markalarının pahalı kremleri mevcut fakat bu kremleri satın almak yerine evde kendiniz güneş lekeleriniz için kremlerinizi, bakım kürlerinizi yapabilirsiniz.

Limon Suyu

güzellik maskesi, limon suyu, doğal yöntemler

Limon suyu güneş lekesi, akne lekelerini geçirmede oldukça etkilidir. Cildi ağartarak cilt rengini açar ve düzenli kullanımda cilt lekelerinin tonunu açar. Etkisini fark edebilmek için temiz cilde pamuk yardımı ile 3-4 limon suyunu sıkın ve tampon haraketler ile cilde günlük olarak uygulayın. Bu işlemi 2-3 ay boyunca yaparsanız etkisini fark edebilirsiniz. Limonun asidik etkisi olduğundan dolayı eğer alerjik bir etki ya da tahriş olma durumu görürseniz hemen bırakıp uzman bir doktora danışmalısınız.

Domates Ve Pirinç Unlu Cilt Maskesi

Çeyrek domatesi iyice ezene kadar uğraşın, ardından 2 tatlı kaşığı pirinç unu ile karıştırın doğal kreminizi oluşturana kadar karıştırın, göz ve dudak çevrenize değdirmeden cildinize uygulayın, 10-15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayıp temizleyin. 

Güneş Lekeleri İçin Kavun Maskesi

Gerekenler; kavun,1 adet elma,2 yemek kaşığı toz şeker, 1 çay bardağı kırmızı şarap. Hazırlanışı: kavunu ve elmayı bir kapta rendeleyin. Daha sonra şekeri ve şarabı ilave edin. Karışımı güneş gören bir yerde 10 dakika beklettikten sonra temiz bir bez ile süzün. Hazırladığınız karışımı günlük olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanım da cilt lekeleri sorununda azalma göz ile görünür hale gelecektir. Yukarıda da söylediğimiz gibi bu içeriklere alerjiniz yok ise uygulama yapınız.

Salatalık

Salatalığın akneli ve yağlı ciltlere faydaları geçmiş yıllardan beri bilinmektedir. Bunun yanında salatalık cilt lekelerinin tonunu açıcı özelliğe de sahiptir. Sararmış salatalığı lekelerinizin üzerine masaj yaparak sürün ve kurumasını bekleyin. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Etkisini hissedeceksiniz. 

 

 

Yazar: Gizem Ön

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar