GEREKSİZ MALZEMELER MAKYAJ ÇANTASINDAN ÇIKSIN

GEREKSİZ MALZEMELER MAKYAJ ÇANTASINDAN ÇIKSIN

Tüm kadınların makyaj malzemeleri belki bir dolabı dolduracak kadardır. Peki hepsini kullanıyor muyuz? Bunu düşünüp kullanmadıklarımızı, kullandıklarımızdan ayırsak aslında bir kargaşadan kurtulmuş oluruz.

Tabi ki hangi malzemelerin kullanıldığı kişiden kişiye göre değişir. Ancak biz size en çok kullanılanları hatırlatarak size yardımcı olmak istedik.

Bütün kadınlar fondöten ya da pudra kullanmasalar bile yüzlerine renk gelsin diye allık kullanırlar. Bu yüzden makyaj çantanızda bir allık bulundurmak çok mantıklı. Ayrıca bir allık uygulaması ile daha taze bir görüntü yakalayabilirsiniz. Taze görüntüyü yakaladıktan sonra kendinizi daha canlı ve enerjik hissedebilirsiniz.

Gözleri daha etkili göstermek için rimel kullanmak en önemli adımlardan biridir. Bu yüzden etkili bakışlar için rimeller makyaj çantası için vazgeçilmez.  Ayrıca rimel sürdükten sonra kirpikler daha belirgin olduğu için bakışlarınız da değişecek ve kendinizi daha güzel hissedeceksiniz.

Dudaklar için ise çantanızda dudak balmı bulundurmak ya da en çok kullandığınız bir renk tonunu bulundurmak mantıklı bir seçenek.  Dudak balmı bulundurursanız şu kış günlerinde çatlayan dudaklarınızı besler ve renk verir. Bu yüzden mantıklı bir seçenek. Ama vazgeçemediğiniz ve hep kullandığınız  bir renk varsa onu da çantanızda bulundurabilirsiniz çünkü o sizin vazgeçilmeziniz ve yokluğunu hissedebilirsiniz.

Gereksiz makyaj malzemeleri çantadan çıktıktan sonra hem hafiflemiş olacaksınız hem de kullanmadığınız malzemelerden kurtulacaksınız. Eğer çantanızda daha hiç kullanılmamış malzemeler varsa ve kullanmayacağınızdan eminseniz onu başkaları ile paylaşın. Sizin kullanmadığınız malzemeler belki onlar için işe yarar olur.

Yazar: Nazlınur Turan

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar