GENÇ İKEN YAPILACAK MAKYAJLAR

GENÇ İKEN YAPILACAK MAKYAJLAR

Gençken yeni şeyler denemeye olgunlaştığımız zamandan daha çok cesaretimiz olur. Eğer sizin de buna cesaretiniz varsa denemeye değer. Gençsiniz, kaybedecek bir şeyiniz yok. Neden cesaretiniz olmasın ki.

Öncelikle dudaklar ve gözlerden başlayalım. Canlı renkler tam gençlere göre. Özellikle de neon olanlar. Neon pembe dudaklarda, neon fıstık yeşili, sarı, mor da gözlerde çok hoş duruyor.

Ayrıca temel renkte kullandığınız eyeliner üstüne neden bir de neon renlisinden sürmeyesiniz ki. Çift katlı eyelinerlar çok şık duruyor. Özellikle bir de renklerden birisi neonsa.

Saçlara gelince temel renklerden sıkıldıysanız ve o cesareti kendinizde görüyorsanız renkli saçlar gençler için çok ideal. Pembe, mavi, yeşil renkler eğer kendinize yakıştırırsanız güzel duruyor. Ben bu rengi kullanmak istiyorum ama kalıcı olmasın diyorsanız sprey boyalar tam size göre. Bir kaç gün sonra saçlarınız yine eski rengine dönecektir. Böylece aklınızda olan rengi de kullanmış olursunuz.

Renkli saçlardan bahsetmişken, bu saçlarla balerin topuzu yapmak da farkli bir fikir. Balerin topuzu zaten klasikleşmiş ve çok şık duran bir saç stili ama rengarenk olunca çok canlı ve tam gençlere göre olacak.

Tırnaklarda ise klasik french yerine genç ruhunuzu yansıtacak renkli ojeler kullanmak sizin için daha uygun. Tırnaklarda rengarenk manikürler de çok canlı ve cıvıl cıvıl. Nail art sezonlardır trend . Sizde bu trendi yakalamış olursunuz ve yaşınıza da uygun olarak canlı görünüm elde edersiniz.

Yazar: Nazlınur Turan

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar