Garnier Yüz Temizleme Jeli ve Nivea Tonik

Garnier Yüz Temizleme Jeli ve Nivea Tonik

Cilt bakımında yüz temizliğinin öneminden çokça bahsetmiştik. Cildimizin sağlıklı kalması, cilt sorunlarından uzak olması ve her zaman güzel görünmesi için atlamamamız gereken en önemli adımdır düzenli yüz temizliği.

Cilt problemleriyle savaşırken, cildimize iyi bakmaya çalışırken ve yüz temizliğini sabah ve akşam rutinimiz haline getirirken bir çok ürün deniyoruz. Bazı ürünler varolan sorunlarımıza iyi gelirken bazıları cildimizi kurutabiliyor, yağlandırabiliyor ya da istediğimiz temizliği sağlayamıyor. Kimi ürünler ise çıktıkları günden itibaren güzelliğin ve bakımın demirbaşları haline geliyor.

Eğer siz de ilk kez bir rutine bağlı kalma sözü verenlerden ve nereden başlayacağını bilemeyenlerdenseniz; ya da çoktan başlamış fakat hayalindeki ürünü bulamamışlardansanız bu yazı sizin için geliyor.

Ortak amaçları cildi pürüzsüzleştirmek ve derinlemesine temizlemek olan Garnier Saf&Temiz Neem Arındırıcı Temizleme Jeli ve Nivea Stay Clear Arındırıcı Tonik’i birlikte inceleyelim.

cilt bakımı, nivea, garnier, temizleme jeli, tonik

Garnier Saf&Temiz Neem Arındırıcı Temizleme Jeli

Yüz bakım ürünleri için de bir ‘en iyi çıkış yapanlar’ listesi yapılıyor olsa, sanıyoruz ki Garnier Neem listenin başlarında yer alırdı. Uzun zamandır ürünlerini kullandığımız ve bitkisel içerikleriyle güvenimizi kazanan Garnier’in, çıktığı günden itibaren uygun fiyatı ve vadettikleriyle dikkatimizi çeken bir yüz temizleme jeli Neem.

Adını Hindistanlı kadınların binlerce yıllık güzellik sırrı olan neem ağacı özlerinden alan temizleme jeli, aynı zamanda çay ağacı özleri ve salisilik asit içeriyor. Hedefi cildi pürüzsüzleştirmek olan jel, çay ağacı özleri ve salisilik asit içermesi sayesinde en büyük cilt problemlerimizden biri olan sivilceler ile savaşıyor.

Normal ve karma ciltler için üretilmiş olan jeli, diğer cilt tipleri de bir sorun yaşamadan kullanabiliyor. Jelin en dikkat çeken üç özelliği cildi derinlemesine temizlemesi, ferahlatması ve pürüzsüzleştirmesi. Kullanıcıların en çok memnun kaldığı özellikleri ise temizlerken cilde nem kazandırması ve yumuşatması.

Sabah ve akşam kullanılması gereken jeli, ıslak cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Nivea Stay Clear Arındırıcı Tonik

Yüz temizliğinden sonra açık kalan gözeneklerimizi kapatmak ve kir dolmasını önlemek için tonik kullanmamız gerektiği, hemen hemen her güzellik uzmanı tarafından söyleniyor. Tonik sadece gözenekleri kapatmak için değil, cildin farklı farklı sorunlarıyla baş etmek için de kullanılabiliyor.

Nivea Stay Clear Arındırıcı Tonik, özellikle gün içinde parlama sorunu yaşayanların baş tacı olabilecek bir ürün. İçeriğindeki manolya özleri, özellikle sivilce ve siyah nokta problemleriyle savaşırken cildin fazla yağdan arınmasına ve parlama sorununun çözülmesine yardım ediyor. Ürünün alkolsüz olması, sivilce problemi olan ciltler için bu toniği oldukça sevilebilir kılıyor (Bildiğimiz gibi alkol içerikli tonikler sivilceleri yakabilir ve iz kalmasına sebep olabilir.).

Her yüz temizliğinden sonra, toniği bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın. Cildinizdeki tazelenme hissini ve matlaşmayı hemen farkedebilir, hoş kokusu ve yanma yapmaması sebebiyle bittikçe alınacak ürünler listenize ekleyebilirsiniz.

Yazar: Kardelen Kanığ

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar