Essence Pure Skin Serisi

Essence Pure Skin Serisi

Renkli ambalajları ve etkili ürünleriyle makyaj malzemelerini çantamızdan eksik etmediğimiz Essence, fiyat/performans açısından en uygun seçenekler arasında her zaman kendini gösteriyor.

Essence’in makyaj malzemelerine bu kadar alışmışken ve kalitesinden emin olmuşken, cilt bakım ürünlerini neden denemeyelim dedik ve Essence’in sivilce ve siyah noktalara karşı ürettiği ‘Pure Skin’ serisini sizler için inceledik.

Pure Skin serisinin amacı, sivilce ve siyah noktalarla her açıdan savaşmak. Bu seride sivilcelere karşı temizleme ürünleri, nemlendirici, siyah nokta için yüz ve burun bantları, sivilce kurutucu s.o.s ve jel ve son olarak da kapatıcılar bulunuyor. Yani seri, sivilce ve siyah nokta problemi olan insanlara hemen hemen ihtiyacı olan her şeyi sunuyor diyebiliriz.

1.Adım: Temizle

Sivilce ve siyah noktalarla savaşırken her koşulda ilk adımımız temizleme olmalı çünkü sivilceleri oluşturan ciltte biriken kirdir. Essence Pure Skin serisinde temizleme adımı için sivilce karşıtı mikro peeling, 4’ü 1 arada krem temizleyici, yıkama jeli, pudralı tonik ve temizleme pedleri bulunuyor. Seriyi deneme amaçlı ürün satın almak istiyorsanız benim önerim yıkama jeli ve pudralı tonikle başlamanız olacaktır. Yüzünüzü yıkadıktan sonra gözeneklerinizin sıkılaşması ve temiz kalması için tonik kullanmanız atlamamanız gereken bir adım olduğundan, yıkama jelinin yanında almalısınız.

Mikro peelingi ise sivilce sorunu olanların kullanmamasını öneririm çünkü peeling sivilceleri yayıp sayısını arttırabilir. Sadece siyah nokta sorunu olanların ise kullanabileceği bir ürün

 

cit bakımı, yıkama jeli, cilt temizliği.

 

2.Adım: Bakım Yap

Her cilt tipi bakıma ihtiyaç duysa da bu durum sivilceli ve siyah noktalı ciltler için biraz daha fazladır. Essence Pure Skin serisinde parlama karşıtı matlaştırıcı krem jel, parlama karşıtı gözenek arındırıcı serum, sivilce karşıtı nemlendirici, temizleyici burun bantları ve temizleyici yüz bantları bulunuyor. Bana kalırsa bu serinin olmazsa olmazı sivilce karşıtı nemlendirici. Cildinde sivilce olanların genelde sivilceleri arttıracağı korkusuyla atladığı bir adımdır nemlendirme ancak her cilt tipinde olduğu gibi oldukça önemlidir.

Pure Skin Sivilce Karşıtı Nemlendirici, 10 tl olmasına rağmen piyasadaki bir çok rakibinden çok daha başarılı diyebiliriz.

3. Adım: İyileştir

Bu serinin varolan sivilcelerle savaşmak için çıkardığı ürünler sivilce karşıtı jel ve sos sivilce kurutucu. Bütün yüzünüze değil, noktasal olarak sivilcenin üzerine uygulamanız gerekiyor. Sivilce kurutucu uzun vadeli bir tedavi sağlamasa da, çıkmak üzere olan sivilcelere uygulanınca anında kurutup sivilcenin çıkmasını engelleyebiliyor.

sivilce kurutucu, sivilce karşıtı jel, nemlendirici

 

4. Adım : Kapat

Sivilce problemi olan kişilerin makyaj yapmaması her zaman söylenir ancak sağlıklı görünmeyen bir ciltle çoğumuz rahat edemeyiz. Bu durumda kendimizi daha iyi hissetmek için kapatıcılara başvururuz. Cilt sorunlarını gizlerken onları tedavi eden Pure Skin serisinin ürünleri kullanıcılardan tarafından oldukça beğenilmiş. Seride ise sivilce karşıtı BB krem, kapatıcı krem, kompakt pudra ve kapatıcı stick bulunuyor. Serinin en popüler ürünü ise BB krem.

Pure Skin serisini uygun fiyatlarıyla Gratis mağazalarında bulabilirsiniz.

 

 

 

Yazar: Kardelen Kanığ

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar