Erkek Saç Boyama

Erkek Saç Boyama

Yalnızca kadınların saçlarını boyattığı dönemler geride kaldı. Artık Erkeklerde de saç boyama işlemi gün geçtikçe artmakta. Hal böyle olunca buna yönelik boyama ürünleri ve boyama teknikleri de ortaya çıkmakta. Peki erkeklerin saç boyarken nelere dikkat etmeli ve hangi ürünleri kullanmalı?

Her erkek saç boyama işlemine sıcak bakmıyor elbette. Ancak saçlar giderek beyazlamaya başlandığında özellikle orta yaşlı beylerde beyaz saç istemediklerinden dolayı, önlem amaçlı saç boyamayı tercih ediyor. Ancak bu iş kadınlardaki kadar kolay yürümüyor. Çünkü biz kadınlar, yalnızca beyazlarımızı kapatmak için saç boyamıyoruz. Saç rengimizde modaya bağlı hatta ruh halimize bağlı olarak değişimlere gidiyoruz. Saçlarımızı boyadığımızda belli olmasını ve fark edilmesini istiyoruz.

Erkeklerde ise durum farklı, onlar yalnızca beyazların kapanmasını, saç renklerinin aynı kalmasını istiyor. Saçlarının boyandığı fark edilmesin ve doğal hali gibi dursun istiyorlar. İşte bu yüzden dikkat etmeleri gereken en önemli şey doğru renk seçimi. Eğer saç rengi ile birebir rengi tutturursanız saçlarınız boyanmış gibi durmayacaktır. Ancak siyah saçlı olsanız dahi saçlarınızı yeniden siyaha boyamanız çok dikkat çekecek ve sırıtacaktır. Bu yüzden siyah saçlı erkekler koyu kahvelere yönelerek doğal bir görünüm elde edebilir. Eğer saçlarınızın yalnızca bir bölümü beyazladıysa tüm saçlarınızı boyamak yerine o bölgeyi boyayabilirsiniz. Bunu yaparken yine doğru renk seçimine dikkat etmelisiniz. Kadınlara göre daha sık saç kestiren erkeklerin saç boyama sıklığı da haliyle fazla olacaktır.

saç, saç boyama, erkeklerde saç boyama

Saçlarınızı boyarken dikkat etmeniz gereken diğer noktaysa sakallarınız, bıyığınız ve kaşlarınızla olan renk uyumudur. Sakal ve kaşlarınızla doğru rengi yakalayamamanız durumunda da saçlarınızın boyası sırıtabilir.

Saç boyası olarak erkekler için çıkarılan ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu boyalar erkek saç renklerine uygun olarak üretildiğinden kendi renginizi bulmanız kolaylaşacaktır. Erkek berberlerinde saç boyama kültürü çok yerleşmemiş olsa da profesyonel olarak bu işi yapan yerlerde rahatlıkla saçlarınızı boyatabilirsiniz. İlk seferinizde evde kendiniz boyamanız kötü ve istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu süreçte işin ehli bir kişiden yardım almak sizin için daha iyi olacaktır. Böylece istediğin tonda doğal saçlara kavuşmuş olursunuz.

Yazar: Deniz Köseli

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar