Metalik Aynalı Ojeler

Metalik Aynalı Ojeler

Tırnaklarda ki metalik,gold,bronz ayna efektli ojeler  ilk olarak 90'li yıllarda renkli giysiler ile birlikte kullanılmış ve oldukça da populer olmuştu yıllar sonra da 2016 yazının modası olacak durumda. Bu sezon farklı olmak isteyen bayanların seçeceği bu ojeler çoğu model ve...

Yazlık Oje Renkleri

Yazlık Oje Renkleri

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte cıvıl cıvıl, iç açıcı pastel renklerde hayatımızda yeniden yer bulmaya başladı. Bu renkler makyajımıza, saçımıza, kıyafetlerimize yansıdığı gibi tırnaklarımızda da ojelerle yerini buluyor. Renk seçeneklerine geçmeden önce oje sürme...

Stiletto Tırnaklar

Stiletto Tırnaklar

Nail art akımı hala trend olsa da tırnaklarda yeni bir trend var. Stiletto tırnaklar. Rihanna ve Lady Gaga’da gördüğümüz sivri uçlu vamp tırnaklar hakkında biraz bahsedelim. Sivi uçlu tırnakar, zarif ve naif küt tırnaklardan sonra fazla çılgın gelebilir. Ancak uygulanmış bir...

El Bakımı

El Bakımı

Ellerimiz en çok yıpranan organlarımızdır. Her işi yaparken ellerimizi kullanılırız ve bu kullanışlılık, ellerimizin daha çabuk yıpranmasına yol açar. El bakımı için sadece nemlendirici krem sürmek yeterli değildir. Ellere de peeling ve maskeler yapılarak daha gergin olmalarını sağlamak gerekmektedir.

El bakımı kremleri kullanmak ellerin bakımlı olması için önemli olsa da, her zaman ellerin nemlendirilmesi etkili olmamaktadır. Düzenli kullanılmayan nemlendirici kremlerin etkisi de yeterli olmaz.

El Bakımı Ne Zaman Yapılmalı?

El bakımı akşam yatmadan önce yapılmalıdır. Bu şekilde ellerimizin de yorgunluğu giderek, daha etkili bir bakım yapmak gerekir. El bakımı için maskeler yaparak, vazelin ya da nemlendirici ile nemlendirilen ellere eldiven geçirip, o şekilde uyursanız, sabah kalktığınızda elleriniz yumuşacık olur.

El Bakım Ürünleri Nelerdir?

El bakımında yıllardır herkesin çantasında bulunan el kremleri dışında maskeler ve bakım kürleri de sık kullanılmaya başlanmıştır. En sık kullanılan el ve tırnak bakım ürünü limondur. Limonla ovulan eller, çok iyi bir bakımdan geçmiş olur. Tırnaklara da sürülen limon, tırnakların daha güçlü olmasına ve kırılmaların azalmasına etki gösterir.

El Bakımı için Maskeler

Ellerinizi ayda bir iki  kere el bakım maskeleri ile nemlendirmelisiniz. Bunun ilk aşaması olan yıkama aşamasında da, sabun yerine anti bakteriyel sıvı sabunlar tercih etmelisiniz. Ellerimiz her bölgemizle temas ettiği için mikropların bulaşması ellerle daha kolaydır. Bu yüzden sık sık yıkanmalı, tırnakların araları da temizlenmelidir. 

Zeytin yağı ve bal karışımı ile ellerinizi ovabilirsiniz. Ellerinize yapacağınız bu masaj sonrası 5 dakika boyunca ellerinizi bu şekilde beklettikten sonra, yıkayıp nemlendiricinizi sürebilirsiniz.  Badem yağı, kil ve yumurtanın sarısı da, elleriniz için peeling yapabileceğiniz doğal ürünlerdendir. Bu karışımla ellerinizi nazikçe ovup 10 dakika bekletmeniz yeterlidir.

Tabi ki kozmetik el bakımı ürünleri de satın alarak el bakımınızı yapabilirsiniz. Ancak el bakımı evde bulunan malzemelerle de kolaylıkla yapılabilmektedir.

Kuru Eller

Kuru eller daha kolay çatlar ve daha yoğun bir nemlendirme gerekir. Kuru ellerin bakımı için badem yağı, aloe vera yağı, susam yağı, zeytin yağı gibi doğal yağlar kullanılarak bakım yapılabilir. Kuru ellerdeki lekeler için de karbonat, patates, gliserin gibi doğal ürünlerle maskeler yapılabilir.