Cilt Bakımında Bentonit Kili

Cilt Bakımında Bentonit Kili

Kil maskesinin cilt bakımındaki yeri büyük. Hayatında hiç kil maskesini duymamış veya denememiş olanlar oldukça azdır diye düşünüyorum. Cildi güzelleştirmek ve pürüzlerden, özellikle de sivilce sorunundan arındırmak için kullanılabilecek en doğal ve en etkili üründür kil. Düzenli kullanıldığında cildi temizler, hücre onarım hızını arttırır, toksinleri atar, cilt üzerindeki fazla yağdan kurtulmamızı sağlar, sıkıştırır ve cildi besler.

Saymakla bitiremeyeceğimiz faydalarının yanında ulaşılabilirliği açısından da hayatımızın oldukça içinde olan kilin maskelerine aşinayız fakat çoğunluk tarafından bilinmeyen, oldukça etkili ve neredeyse mucizevi bir türü daha var: bentonit kili.

cilt bakım, maske, kil maskesi

 

Yazar Perry A. bentonit kili hakkında şunları söylüyor: “Gezegenimizde mevcut olan tamamen doğal bir madde olduğunu ve bu maddenin size gerçekten şifa verdiğini ve tedavi ettiğini söylesem ne dersiniz? Peki yine bu maddenin birden fazla tedavide kullanıldığını ve hiçbir yan etkisi olmadığını söylesem? Mesela bu maddenin vücudunuzda bulunan her türlü hastalığı, zararlı bakterileri, parazitleri, kimyasalları, toksinleri hatta virüsleri temizleyebildiğini söylesem? Çok imkansız görünüyor değil mi? Bahsedeceğim şeyi her gün sulandırılmış şekilde yiyor ya da içiyorum. Yaralarım, çürüklerim ya da kaşıntılarım olduğunda sulandırarak üzerlerine sürüyorum. Duş alırken vücuduma, saçımı yıkarken şampuanımla birlikte kullanıyorum. Kısacası hayatımın her alanında kullanıyorum. Kullandığım şeye tüm kalbimle inanıyorum. Bu mucizenin adı kalsiyum bentonit.”

Hayatımızın her alanında doğal beslenmeye çalışmak ve doğal ürünler kullanmak, yaşadığımız çağda imkansıza yakın. Kendimizi ne kadar korumaya çalışsak da, özellikle büyük şehirlerde, gün boyunca zararlı maddelere maruz kalıyor fakat toksinleri atamıyoruz. Bütün bunlar da çeşitli hastalıklar ve cilt bozuklukları olarak bize geri dönüyor. Siz de doğallıktan yanaysanız ve basit, etkili bir cilt maskesiyle tanışmak istiyorsanız hemen hemen onlarca hastalığa faydası olan bentonit kilini hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz.

Bentonit kili cilt bakımında nelerle savaşabilir derseniz liste uzun. Bentonit kilini sivilcelere karşı, selülitlere karşı kullanabilir; maskesiyle cildinizi pürüzsüzleştirebilir, erken yaşlanmayı önleyebilir hatta egzama gibi ciddi deri problemlerine karşı uygulayabilirsiniz. Bu kil çeşidi içeriğindeki kalsiyum, magnezyum, potasyum gibi maddelerle bunları yapabiliyor yani içeriğinin tamamen güvenli olduğunu söyleyebiliriz.

Bentonit Kilini Nereden Edinebiliriz?

Kilin bildiğimiz hali oldukça ulaşılabilir olsa da, bentonit kili her yerden bulabileceğimiz bir şey değil. Bentonit kilini Medikil Detoks Terapi isimli bir markanın ürünleriyle elde edebiliriz. Kendi deneyimlerime dayanarak ‘arındırıcı yüz terapisi’ adlı üründen oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim.

 

İçeriğinde paraben ve sls bulundurmayan bu ürünlerin asıl amacı vücuttan toksinleri uzaklaştırmak. Cilt üzerinde birikmiş ağır metalleri ve toksinleri uzaklaştıran maske, bu yolla cilt rahatsızlıklarını tedavi ediyor.

Maskeyi yüzünüzü temizledikten sonra ince bir tabaka halinde uygulayın. Yaklaşık 12-15 dakika kadar bekledikten sonra suyla ovarak cildinizi temizleyin. Hafif bir pembeleşme ve kaşıntı, kan dolaşımı hızlandığından oluşabilir fakat hemen geçecektir. Maskenin haftada 2-3 kez uygulanması, cilt kuruysa arkasından nemlendirici kullanılması öneriliyor.

 

 

Yazar: Kardelen Kanığ

Yorum BırakınYazıya Yapılan Yorumlar